ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.09.2006, David Lukeš, Radek Papáček

CEB - KVA 2:1 pp - Těžce vydřené dva body

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Souboj s Energií Karlovy Vary přihrál hokejistům HC Mountfield dva body za výhru v prodloužení a odčerpal hodně sil. Houževnatí hosté se rychle ujali vedení a pak dovedli zápas do prodloužení. V něm rozhodl přesilovkovou trefou oslavenec Marek Posmyk. Obě branky připravil Kamil Brabenec, premiérovou soutěžní trefou se prezentoval Milan Toman.
Na začátku duelu, ve kterém se utkaly mužstva s dobrou formou na začátku sezony, si vytvořili převahu domácí. V dobré pozici Tomáš Vak pouze přestřelil a nepovedenou střelu Šimánka tečoval Hudec také mimo branku karlovarské Energie. Jihočechům se z úvodního náporu branku vytěžit neporařilo ani v početní výhodě při vyloučení Kumstáta. V probíhající 8. minutě zmrazil Budvar Arénu Milan Procházka. Po zaváhání Posmyka se řítil bývalý znojemský útočník sám na Turka a střelou nad jeho lapačku jej překonal - 0:1. Inkasovaná branka Českobudějovické nesrazila, ale i v další početní výhodě Vydarený ani Veselý na Mensatora nevyzráli. Naopak na druhé straně vyzkoušel pozornost domácího brankáře Skladaný pálící do betonu Turka.

Druhá třetina nabídla divákům téměř stejnou podívanou jako v té první. Více příležitostí měli na svých hokejkách domácí borci, kteří ale v zakončení naráželi na bezchybného brankáře Západočechů. Týmu Mountfieldu k vyrovnání nepomohly ani početné přesilovky. Potichlé tribuny rozjásal tak až ve 39. minutě Milan Toman. První tefu v českobudějovickém dresu zaznamenala letní posila domácích po útočném výpadu ve spolupráci s Brabencem - 1:1. Celek z lázeňského města dlouhovlasého brankáře v domácí kleci v dalším průběhu hry prakticky neohrozil. S pokusy Skuhravého, Procházky i Košťála si zkušený brankář hravě poradil.

I ve třetí části pokračovala urputná bitva. Karlovarští se již spíše soustředili na bránění remízy, svěřenci trenéra Jandače se naopak vrhali více do útočení a chtěli strhnout vítězství na svoji stranu. Hudec nejdříve vyzval ke skórování Šimánka a poté sám zakončoval. Obě situace ovšem gólem neskončily. Dle nových pravidel pak sudí Minář často posílal hráče na trestnou lavici za nedovolené zákroky. Rušno bylo především v obranném pásmu Karlových Varů. Hostující soubor v čele s Mensatorem se ale atakům domácích ubránil. Od rozdílové branky posléze domácí zachránila tyč Turkovy klece po střele Kumstáta. Na nerozhodném výsledku v základní hrací době nic nezměnila minutu před koncem zápasu ani Gřegořkova rána, kterého ideálně našel Brabenec.

O osudu utkání tak nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. To ale nemělo dlouhého trvání. V nejnevhodnějším okamžiku pro hosty fauloval Petr Kumstát a domácím nabídl slibnou přílěžitost k získání bodu navíc. Marek Posmyk pálil dvakrát nebezpečně na branku Energie. Při té druhé jej osamoceného v mezikruží našel Kamil Brabenec a obrovitý obránce se nemýlil - 2:1 . Puk usměrnil k pravé tyči Mensatorovy svatyně a po dvou minutách prodloužení utkání ukončil. V den svých narozenin tak jihočeský zadák utnul neporazitelnost hostů v letošní sezoně.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
7:22 Milan Procházka Michal Dvořák
38:22 Milan Toman Kamil Brabenec
62:08 Marek Posmyk Kamil Brabenec
Střely na branku
Energie
Karlovy Vary
Posmyk9
Hübl4
Gřegořek3
Vak3
Kotrla3
Hudec3
Toman3
Veselý3
Vydarený2
Hřebejk2
Šimánek2
Květoň1
Brabenec1
Mertl1
CELKEM41
Procházka3
Dobroň3
Skladaný3
Kumstát P. 3
Kraft2
Skuhravý1
Balázs1
Košťál1
Dvořák1
CELKEM18
Statistika vhazování
Energie
Karlovy Vary
Gulaš1/1 - 100%
Kotrla1/1 - 100%
Hanzal4/5 - 80%
Šimánek5/8 - 62,5%
Vak13/23 - 56%
Hübl12/23 - 52%
Brabenec4/11 - 36%
Květoň0/2 - 0%
CELKEM41/76 - 53,9%
Kraft13/21 - 62%
Košťál1/2 - 50%
Pech6/13 - 46%
Skuhravý12/28 - 43%
Procházka3/11 - 27%
Skladaný0/1 - 0%
CELKEM34/76 - 44,7%
Nejlepší hráči
Energie
Karlovy Vary
Milan TOMAN
Marek POSMYK)
Tomáš VAK
Lukáš MENSATOR
Milan PROCHÁZKA
Milan KRAFT
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (České Budějovice): Před utkáním nás postihla viróza a sestavu to hodně poznamenalo. I proto se nám vůbec nedařily přesilovky. Celkově si myslím, že jsme si zasloužili tři body. Vary daly jeden gól a pak jen bránily. Nás opět ale zradila koncovka a to je jediný důvod proč jsme dnes jeden bod ztratili.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): Budějovice hrály doma a byly aktivnější. Nám se podařilo dát poměrně šťastný gól, ale doplatili jsme na spoustu vyloučených. Podle průběhu utkání si myslím, že by dělba bodů byla spravedlivá pro obě mužstva. Nejlepším hráčem z našeho mužstva byl dnes opět jednoznačně Lukáš Mensator.

Sociální sítě

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Paráda! České Budějovice totiž zvítězily na ledě Vsetína 3:0 a už podruhé v letošní sezóně dokázaly vynulovat útočnou sílu...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...