MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.10.2006, Filip Junek, David Lukeš

CEB - TRI 3:1 Další čtvrtinu soutěže otevřela opět výhra nad Oceláři

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Jihočeští hokejisté potvrdili statistiku posledních let. Na Třinec se jim daří a dnešní večer nebyl výjimkou. V úvodu opatrné utkání rozhodla třetí část hry. Dvouminutovou přesilu o dva muže na ledě proměnil ve vítězný gól obránce Posmyk. Jako správný kapitán definitivně rozhodl při power-play soupeře do prázdné branky Petr Sailer.
Podle papírových předpokladů měla budějovickým fandům do piva přistát smetana v podobě tří snadno ukořistěných bodů. Jihočeši si v posledním kole poměrně snadno poradili s Kladnem, zatímco Slezané potupně doma podlehli Spartě. Osud však tomu chtěl, že tak se nemělo stát. Už 37. vteřina poslala na lavici hanby Jana Peterka a jako by tento okamžik symbolizoval houževnatost, s níž bojovní Oceláři na jih Čech přijeli. V podstatě celou první třetinu drželi domácí zkrátka, snad jen s výjimkou poslední pětiminutovky... Hosté se přesilovce Budějovic v pohodě ubránili a stejně tak jim odpověděl i domácí Mountfield při následném vyloučení Posmyka. Hra nepostrádala spád i nasazení, přesto se oheň v hlasivkách diváků začal vařit až před přestávkou. V 15. minutě se před Biegla prodral Sailer, ale v samostatném nájezdu dopadl jako chlumečtí sedláci. O chvíli později, v signalizované výhodě, se po pravé straně ke svatyni Třince probil Vydarený a propasíroval kotouč až za Biegla. K jeho smůle puk nejenže skončil na tyčce, ale nádavkem ho třinecká obrana uklidila do bezpečí. Dramatická, nervózní a vyrovnaná první třetina skončila bezbrankovou remízou.

S takovým stavem se oba týmy nehodaly popasovat, rovněž druhé dějství začalo bojovným hokejem. A nejen to - přišly i zadnicezesedačekzvedající momenty. Ve 23. minutě hbitý třinecký Martynek projel středním pásmem a řítil se sám na Turka. Budějovická obrana zatáhla za záchrannou brzdu a třineckého forvarda faulovala. Sudí Jebavý bez váhání signalizoval trestné střílení. K jeho exekuci se odhodlal Jaroslav Kudrna. Pokusil se na Turka vyzrát střelou na vyrážečku, tu ale budějovický brankář vytěsnil mimo. To však neznamenalo, že by sudičky zápasu vyplýtvaly ostré patrony osudu. Ve 25. minutě se třetí budějovický útok vřítil do útočné třetiny jako jarní voda na Šumavu a ze Šimánkovy nezištné přihrávky zpoza branky těžil střelec Ondřej Veselý - 1:0. Tribuny si dopink v podobě vedení náležitě užily, ale ne nadlouho. O dvě minuty později ztratil na útočné modré puk Kutlák a na Turka se řítila pohroma. Tu umocnil svou chladnokrevností Jaroslav Kudrna, když se v nájezdu dvou na jednoho neukvapil a předložil lahůdku Janu Peterkovi, který pohodlně vyrovnal do odkryté branky - 1:1. Začalo se tím pádem odznovu a nejen to. Na koni byli hosté. Tato pasáž byla jejich nejsvětlejším momentem duelu a byli v ní nejblíže zisku všech bodů, navíc sudí Jebavý občas při hře třineckých na hraně pravidel dával slovu důraz nový rozměr slova. Turek odolal jak ataku Semana, tak nájezdu Polanského a sklidil ovace tribun.

Jestliže hlavní arbitr Jebavý držel ve druhé třetině nad třineckými ochrannou hůl, pak v posledním dějství jeho přízeň citelně ochladla (podobně jako poslední rána, jestli jezdíte do práce na kole, víte o čem mluvím...). Potrestal každý prohřešek Slezanů a ti to nejvíce pocítili ve 44. minutě. Při signalizované výhodě se na Šimánkovi dopustil Hašek držení "navíc" a Jihočechům se tak naskytla skvostná výhoda hrát dvě minuty se dvěma muži na ledě navíc. K jejímu využití stačilo pouhých 12 vteřin. Viktor Hübl uvolnil mezi kruhy Marka Posmyka, který poslal domácí veledůležitým gólem do vedení - 2:1. Třinečtí ubránili zbytek oslabení a pustili se do neúnavného obléhání Turkovy branky. Ten však podal mimořádný výkon a žádný kotouč už za svá záda nepustil. Oceláři v samém závěru odvolali gólmana Biegla. Vhazování v útočném pásmu sice vyhráli, ale následnou střelu od modré Turek nejen zkrotil, ale neposedný kotouč rovněž pohotově posunul na modrou k Nedorostovi, který prodloužil na Petra Sailera, jenž zakončil na 3:1. Jihočeši se tak radovali z letos zřejmě nejperněji vydolovaných domácích bodů, hosté na druhé straně smutnili, protože svým výkonem určitě minimálně na bod sahali.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
24:36 Veselý Šimánek
26:43 Peterek Kudrna
43:55 Posmyk Hübl
58:40 Sailer Nedorost
Střely na branku
Oceláři
Třinec
Kutlák5
Gřegořek5
Veselý4
Posmyk4
Sailer4
Vak3
Toman3
Nedorost2
Vydarený2
Brabenec2
Hudec1
Hřebejk1
Macháček1
CELKEM37
Skořepa4
Polanský3
Seman3
Kudrna3
Tesařík2
Hašek2
Peterek2
Pácal1
Martynek1
Kolusz1
Kroupa1
CELKEM23
Statistika vhazování
Oceláři
Třinec
Hudec3/4 - 75%
Nedorost12/18 - 67%
Vak17/30 - 57%
Brabenec4/8 - 50%
Sailer2/4 - 50%
Hübl9/20 - 45%
Květoň1/4 - 25%
Kotrla0/1 - 0%
CELKEM48/89 - 54%
Tomas2/2 - 100%
Polanský17/30 - 57%
Skořepa11/24 - 46%
Kudrna2/5 - 40%
Peterek9/27 - 33%
Korhoň0/1 - 0%
CELKEM41/89 - 46%
Nejlepší hráči
Oceláři
Třinec
ONDŘEJ VESELÝ
Roman Turek
Václav Nedorost
JIŘÍ POLANSKÝ
Daniel Seman
Jan Peterek

Statistiky: Radek Papáček
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (HC MOUNTFIELD): "Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, a to se potvrdilo. Takticky jsme dotáhli zápas k vítězství, ale dokud se taháte se soupeřem o jediný gól, tak je to vždy hrozně těžké. Obránce Kutlák odešel předčasně do šatny, protože byl otřesen po zákroku u mantinelu. Hokej se zase vrací tam, kde byl a jsem zvědav, jak se některé situace budou posuzovat na mezinárodní úrovni."

Jan Daneček st. (HC Oceláři Třinec): "Po nepodařeném utkání se Spartou jsme se chtěli rehabilitovat. Ve druhé třetině jsme měli příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. V závěrečném dějství rozhodla naše nedisciplinovanost, kdy jsme pustili soupeře do dvojnásobné přesilovky. Také další oslabení nás stála hodně sil. Na vyrovnání už jsme neměli, i když jsme se pokusili o power-play."

Fotogalerie
Sociální sítě

Včera uplynulo 75 let od narození bývalého obránce Františka Vápeníka. V ČB 8 sezon, cca 220 zápasů, 15 gólů. Byl členem...

Jihočeši šli sice na východě Čech do vedení, jenže to se jim nepovedlo udržet. Pardubice otočily vývoj pěti góly a došly si pro...

V Pardubicích nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz

Třikrát prohra o jeden gól, poštěstí se tentokrát?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…