MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
20.10.2006, David Lukeš, Filip Junek

CEB - LIB 5:4 - Drama s pohádkovým závěrem

Přimhouříme-li oči a opomeneme utkání se Spartou, pak HC MOUNTFIELD odehrál s Bílými Tygry z Liberce nejhezčí domácí zápas sezóny. Jihočeši dvakrát vedli o dvě branky, ale nakonec musel střetnutí plné 2:1ových třetin na jejich stranu strhnout Michal Hudec, který se do role spasitele vtělil při přesilovce v čase 58:38. Dvakrát se v utkání trefil Kamil Brabenec.
Tygří přírůstek v osobě Václava Nováka představili liberečtí už dnes v Českých Budějovicích. Ke všeobecnému překvapení se postavil do hostující branky Milan Hnilička. HC MOUNTFIELD již nepostrádal žádného z elitních obránců, kromě po operaci kolena se zotavujícího Jána Muchy.

Šelmy, spíše než hokejisté Liberce, připomínali borci HC MOUNTFIELD. Do soupeře se zpočátku zakusovali hodně agresivně a hlavně s chutí! Očekávané sousto v podobě rozvlněné síťky za Hniličkou ještě neokusili Brabenec s Hudecem, zazněla pouze vnější tyč. V sedmé minutě si však již hokejisté pochutnali. K prvnímu kanadskému bodu sezóny se u mantinelu prodral Jindřich Kotrla, bezchybně přihrál Ondřeji Veselému, jenž pohotově poskvrnil čisté konto Hniličkovo - 1:0. Naopak "Hnilda" podržel spoluhráče při šanci Viktora Hübla. Nádherné individuální akci budějovického útočníka chybělo k dokonalosti pár centimetrů - Hnilička lehce, ale úspěšně zasáhl ramenem. Bílí Tygři zahrozili v minutě jedenácté - Žabkovou bombou, ale minutu nato již opět bouřila Budvar Aréna. Právě přes Borise Žabku se uvolnil jihočeský mladík Lukáš Květoň. Hnilička nečekal drzý pokus o zakončení a mezi bruslemi po ledě kapituloval podruhé - 2:0. Pět minut před koncem úvodního dějství Bílí Tygři předvedli chladnokrevný instinkt dravců. Ve dvojnásobné přesilové hře na modré zakombinovali Žabka se Zíbem a druhý jmenovaný čistě propálil budějovickou obranu i brankáře - 2:1. Předtím se ještě zaskvěl Roman Turek, když pohotovým skluzem znemožnil neskórujícího Klimentu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky si slabší chvilku vybral domácí brankář, to rozehrál přímo k nohám Podkonického. Turek své zaváhání naštěstí pro domácí v mžiku napravil. Liberec udeřil podruhé, nečekaně ve vlastním oslabení. Víšek v nouzi střílí na Turkovu bránu, obrana MOUNTFIELDU touš tečuje do protipohybu brankáře. Jan Plodek neměl sebemenší problém trefit mezi tyče - 2:2. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Po chybě hostující defenzivy uvolnil Hübl Kamila Brabence, který měl při zakončení tolik času, že by si snad stihl zavázat i tkaničky u bruslí - 3:2. Po vedoucí brance se HC MOUNTFIELD začal opět jako v úvodní třetině dostávat snadno s elegantní lehkostí do šancí. Ovšem i hosté útočili, bleskurychlý Turek zamezil ve skórování navrátilci Novákovi. Finální změnu skóre po čtyřiceti minutách hry přinesla minuta čtyřiatřicátá. Michal Hudec prokázal skvělý cit pro přihrávku a periferní vidění. Nahrál napříč středním pásmem do jízdy Kamilu Brabencovi, který se s Hniličkou tváří v tvář dnes již dobře zná. Zakončil opět na levou ruku, ve které liberecký fantóm drží lapačku. A opět úspěšně - 4:2.

Závěrečná perioda utkání nepřinesla takový hokej jako ty předchozí. Tentokrát převzali iniciativu hosté z Liberce. Borci z Podještědí tvořili hru, snažili se, ale museli být ostražití. Budějovické výpady do pootevřené obrany byly nebezpečné. Aktivita odměnila hosty. A to hned nadvakrát! Kontaktní branku vstřelil Petr Šachl po asistenci Václava Nováka - 4:3. Na 4:4 srovnal po podobné akci, opět z bezprostřední blízkosti branky Jan Víšek. Jako obrovité mlýnské kameny mleli Tygři Jihočechy. Při domácích v těchto okamžicích stálo štěstí. Budějovická sestava se z vyrovnání otřepala v poslední pětiminutovce základní hrací doby, kdy HC MOUNTFIELD opět začal dorážet na Hniličku. Minutu před koncem se snad musela Budvar Aréna pohnout o několik centimetrů v základech. Burácející diváctvo se radovalo z přesné teče Tomanovy střely. Jak dokáže být jemný dokázal milimetrovou tečí slovenský útočník a muž večera Michal Hudec. Místní hokejový stánek se rozbouřel radostí podruhé, to když hlavní sudí vítěznou branku po konzultaci s videorozhodčím uznal - 5:4! Střetnutí HC MOUNTFIELD s Bílými Tygry z Liberce bylo tou nejlepší (ikdyž pro liberecké trochu krutou) reklamou na hokej!

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
6:47 Veselý Kotrla
11:57 Květoň Gřegořek
14:55 Zíb Žabka
25:19 Plodek Víšek
25:57 Brabenec Hübl
33:11 Brabenec Hudec
50:52 Šachl Novák
51:09 Víšek Pabiška
58:38 Hudec Toman
Střely na branku
Bílí Tygři
Liberec
Kutlák4
Vydarený3
Gřegořek2
Veselý2
Hřebejk2
Kotrla2
Nedorost2
Hübl2
Vak2
Brabenec2
Hudec2
Posmyk1
Květoň1
Sailer1
Gulaš1
Toman1
CELKEM30
Podkonický4
Víšek4
Zíb3
Šachl3
Žabka2
Klimenta2
Procházka2
Rýgl1
Plodek1
Novák1
Čutta1
Pabiška1
CELKEM26
Statistika vhazování
Bílí Tygři
Liberec
Veselý3/3 - 100%
Vak17/20 - 85%
Hudec3/5 - 60%
Hübl16/28 - 57%
Hřebejk1/2 - 50%
Květoň4/10 - 40%
Nedorost5/15 - 33%
Sailer0/2 - 0%
Brabenec0/3 - 0%
Kotrla0/1 - 0%
Šimánek0/1 - 0%
CELKEM49/90 - 54%
Hruška1/1 - 100%
Dušek1/1 - 100%
Šachl2/3 - 67%
Pabiška9/14 - 64%
Plodek6/12 - 50%
Podkonický12/26 - 46%
Víšek7/16 - 44%
Procházka2/6 - 30%
Vampola1/11 - 10%
CELKEM41/90 - 46%
Nejlepší hráči
Bílí Tygři
Liberec
KAMIL BRABENEC
Michal Hudec
Roman Turek
JAN PLODEK
Lukáš Zíb
Petr Šachl
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač, trenér HC MOUNTFIELD: Dvě třetiny jsme hráli slušně, dobře. Udělali jsme hloupý faul, dostali jsme se do tří a inkasovali. Druhý gól jsme dostali opět v přesilovce, oba góly byly hloupé. Ve třetí třetině jsme předvedli totální zkrat, pořád se to opakuje, dostávámě strašně laciné branky po individuálních hrubkách. Na závěr se k nám přiklonilo štěstí.

Josef Paleček, trenér Bílí Tygři Liberec: Budějovice předvedly to, na co jsou zvyklé na domácím ledě. V první a druhé třetině nás přehrávaly. Ve třetí části hry jsme se zvedli, ale ukázalo se, že hokej nemá logiku. Mohli jsme i vyhrát, zvedli jsme se, škoda, že si nevezeme ani bod, na který jsme měli.

Sociální sítě

V neděli s @bkboleslav hrajeme už v 15:30!

PTEJTE SE VÁCLAVA PROSPALA!Hlavní trenér Motoru bude odpovídat na dotazy fanoušků v offline rozhovoru. Ptát se můžete zde...

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??