MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.11.2006, Radek Papáček, Lucie Vítková

SPA - CEB 6:4 - Série vítězných utkání patří minulosti

P r a h a - Hokejisté HC MOUNTFIELD opět po pěti zápasech poznali hořkost porážky. S úřadujícím mistrem ale Jihočeši sehráli vyrovnaný a divácky velmi podledný duel, ve kterém se dokonce dvakrát ujali vedení zásluhou Viktora Hübla a Kamila Brabence. Skóre se však přelévalo ze strany na stranu a na hostující střídačce nakonec zavládl smutek, jenž způsobily především tři využité přesilovky Pražanů v závěrečné třetině.
Poprvé po reprezentační přestávce se Sparta představila před domácími diváky a hned se jim ukázala ve velké parádě. Divoký náskok odstartoval Ton, jenž v nájezdu hledal skulinku mezi Turkovými chrániči. Krátce na to umně zakombinovala třetí formace, souhra na jeden dotek však skončila v lapačce Turka. V koncovce tentokrát selhal Netík. Nápor Pražanů zastavilo až oslabení. Vyloučení Štrby potrestal po šestnácti vteřinách osamocený Hübl, který těžil z vyraženého puku od Salfického. Výborného svěřenci s odpovědí dlouho nelelkovali. Za necelé dvě minuty se při hře čtyři na čtyři prosadila dvojice Ton s Kratěnou a první jmenovaný do prázdné srovnal krok. Gólová sprcha se zastavila až v 7. minutě. To šli do vedení domácí, když znovu udeřil Ton, tentokrát přebruslil reprezentanta Kutláka a procedil puk mezi betony Turka. Na druhé straně se stejně pokoušel uspět Hübl, minul ale vzdálenější tyč brány. Horko bylo obraně Sparty také v oslabení, nespočet pokusů Jihočechů ale nakonec s vypětím všech sil ztlumila. Před Turkem se ocitl u druhé branky Kratěna, švihem trefil pouze rameno. Ujala se až přesilovková rána Hübla, který uspěl z blafáku, když brankáře Salfického nešťastně srazil Benýšek.

Druhé dějství znovu načali lépe Holešovičtí. První formace vedená Štrbou neustále zaměstnávala hostující obranu, jenže spolehlivý Turek zdatně odolával. Poradil si s tečovaným pokusem Kratěny či ostrým příklepem Ptáčka zblízka. Kapituloval ale až ve 28. minutě. Propadnutí Tomana ve středním pásmu ztrestal v přesilové hře Kratěna, jenž si dvakrát vyměnil puk s Tonem a pohodlně přehodil touš přes přemisťujícího se Turka. Vzápětí se ve čtyřech prokličkoval stejný hráč celým hřištěm, tentokrát tváří v tvář muži pod budějovickou maskou vyhořel. Ve 34. minutě přišel klíčový zlom v utkání. Hrubou chybu Salfického potrestal po dlouhém závaru Kutlák, když napálil puk zblízka přesně do šibenice. Salfický nedobrovolně musel opustit branku a poprvé v sezóně zaujal pozici ve sparťanském brankovišti odchovanec Tomáš Duba. Obrana jej ale při premiéře nepodržela. Již za padesát vteřin musel v početní výhodě hostů přihlížet parádní kombinaci hostí, která znamenala znovu vedení pro Jihočechy, tentokrát zásluhou skórujícího Brabence.

Třetí třetina znovu byla ve znamení velkého obratu. Stav srovnal ve 44. minutě Sivek, který došťoural nahození Kratěny od modré čáry do branky. Výborné utkání pokračovalo nadále, nechybělo mu snad vůbec nic. Po vyrovnání však došli Českým Budějovicím síly a z vysokého nasazení mírně polevily, v kritických situacích si pak pomáhaly fauly a Sparta vše trestala. Za katrem seděl Kotrla, když šli Pražané znovu do vedení. Souvislý tlak domácích vyústil ve spršku střel, gólová však byla až ta z hole Kratěny. ten umístil puk pod ruku Turka. Za další čtyři minuty burácelo obecenstvo znovu. To kapitán Ptáček v početní výhodě tvrdým projektilem pozval přes šest tisíc lidí na italskou pochutinu. Navíc se mezi diváky rozdělilo deset sudů piva, které darovala restaurace Vojanův Dvůr. Zaskočenému Mountfieldu v závěru nepomohla přesilová hra, oddechový čas ani následná power play. Ani po necelých šesti letech tak Budějovičtí pražskou halu nedobyli.

Ohlasy po zápasu
Marian Jelínek (HC Sparta Praha): Já si myslím, že to byl hezký zápas pro lidi, ale už ne tolik pro nás, protože pro trenéry tam bylo příliš mnoho chyb, z kterých pramenily góly. My jsme se od začátku dost potýkali s hrou soupeře, protože jeho jednoduchost, založení a přechod do útoku nám dělaly problémy. Nepříjemná byla také jeho efektivita v přesilových hrách, které rychle využíval. Na druhou stranu naše mužstvo si za bojovnost ve třetí třetině zaslouží absolutorium.

Josef Jandač (HC MOUNTFIELD): Hrál se docela pěkný hokej, padlo hodně gólů a diváci museli být spokojení, i když pro nás už to bylo o něco horší. Rozhodly přesilové hry. Všechny naše oslabení ve třetí třetině byly potrestané, a to rozhodlo.

Sociální sítě

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??

Dnes nás čeká střetnutí s Třincem. Preview k zápasu ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Motor s Litvínovem padl 3:4. REPORT ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

×
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Madeta Motor Č. Budějovice