20.12.2006, Filip Junek

CEB-LIT 5:2 - Hüblův střelecký koncert

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hokejisté českobudějovického MOUNTFIELDU navázali na dobré výkony, kterými se prezentovali v posledních utkáních před reprezentační přestávkou, a jasně zvítězili doma nad Chemopetrolem Litvínov. Hosté kousali akorát v úvodu, jinak byli Jihočeši po celý zápas lepším týmem. Hattrickem se blýskl Viktor Hübl.
Nejprve Reichlovo promáchnutí před budějovickou brankou, poté dvě (jen o fous nepřesné) střely Květoně. Tak vypadal dvouminutový úvod 33. kola O2 Extraligy. Další okamžiky už patřily kapitánovi Chemopetrolu. Bleskový švih Roberta Reichla skončil za zády Romana Turka – 0:1. Domácí se snažili rychle odpovědět a vytvářeli si tlak. Vynikající přihrávkou poslal Sailer do úniku Šimánka, jenž byl faulován. V následné přesilovce se ještě navíc provinil podražením Brabence Šlégr a hosté šli na dlouho do tří. Šimánek naznačil rozehrávku na beky, ale nakonec nahrál mezi kruhy volnému Ondřeji Veselému. Perfektní střelou do růžku a jubilejním stým letošním gólem bylo vyrovnáno – 1:1. Po vedoucí brance se domácí hnali do útoku. Útočili dokonce i v oslabení, kdy Vak zachytil Prorokovu rozehrávku a společně s Veselým ohrožovali Jaroslava Hübla v litvínovské brance. Že HC MOUNTFIELD dnes nekompromisně trestal fauly bylo litvínovským hostům jasné po dalším faulu Punčocháře. Svůj tříbrankový večer načal Viktor Hübl tečí Tomanovy střely – 2:1. Vyrovnání měl na holi po Bendově asistenci Jenáček, ale těsně po ledě Turkovu branku minul. V závěru třetiny ještě kličkami očaroval bránícího Tomana Lukáš Bednařík, ale zpětnou přihrávku na obránce nakonec zpracovával až u vlastní branky brankář Hübl.

Diváky oboustranně opatrná pasáž z úvodu druhé dvacetiminutovky nemusela příliš nadchnout. Ale možná je zaujala spolupráce Bendy s Nikolovem a sporný Vakův ofsajd. V polovině zápasu dobře přečetl situaci na ledě Zdeněk Kutlák a vyslal do přečíslení duo českobudějovických mladíků. Lukáš Květoň dostal od Mertla přesnou přihrávku, počkal si na Hüblův pohyb a poté pod víko bezpečně zavěsil – 3:1. Hosté po obdrženém rozdílovém gólu ještě více zapnuli a Jihočeši začali mít problémy. Individuálním uvolněním se, pro něj typickým způsobem o zadní konstrukci branky, zbavil budějovického obránce Robert Reichel. Následně poslal na najetého Šlégra, který se ještě snažil situaci vyšperkovat nahrávkou na spoluhráče. Kubinčák ale bohudík pro Budějovice sám před odkrytou brankou kotouč bruslí nezpracoval. Severočeská aktivita byla nakonec odměněna. Od mantinelu se snadno prosadil Peter Jánský. Dnes opět výborný „Eda“ si vybral slabou chvilku. Na Turkovu omluvu může být řečeno snad jen to, že mu v inkriminovaném okamžiku zaclonil Kopecký. Nahozený kotouč si ale nešikovně budějovický gólman srazil do branky sám. Po druhé třetině byl za stavu 3:2 zápas stále otevřený.

Pro hattrick si šel Viktor Hübl už od samého začátku závěrečné třetiny. V přesilovce pohotově objel branku a svého bratrance v kleci Chemopetrolu trefil do ramene, odkud se touš překulil jen na horní síťku branky. Další dnešní jubileum opět slavili domácí na účet Litvínova. Stý obdržený gól lovil Jaroslav Hübl z branky po střele koho jiného než Hübla Viktora - 4:2. Lví podíl na čtvrtém domácím úspěchu měl Kamil Brabenec, který doslova odvezl z brankoviště bránícího Poživila. Litvínovští si i ve druhé návštěvě Budvar Arény vyslechli, budějovickými fanoušky milovanou, melodii a možná i z domácího kotle znějící slova písničky „Pátá“. Slovenský štírek Michal Hudec z pozice obránce dokonale vyslal do samostatného nájezdu střelce večera Viktora Hübla. Střela otřená o tyč branky Chemopetrolu = dnes třetí a celkem 19. gól střelce českobudějovického MOUNTFIELDU. Hosté se ještě připomněli Bendovou dělovkou a střelou Angela Nikolova, ale to už halou znělo hromové: „Hoši děkujem!“

Milan Kopecký
Václav Sýkora, trenér HC Chemopetrol: „Připravovali jsme se na nástup domácích, který jsme chtěli zachytit a co nejdéle udržet nerozhodný stav, což se nám povedlo a dokonce jsme se dostali už ve 4. minutě do vedení. Úvod zápasu byl pro nás velmi příznivý, ale tuto komplikaci domácí zvrátili ve dvou přesilovkách. Následně si vedení už udržovali a hráli velmi zodpovědně v obraně, kde neměli příliš mnoho okýnek. Ve hře nás udržela šťastná branka na 3:2, ale třetí třetina už od nás nebyla jaká být měla. Vůbec jsme se nedostávali do útočného pásma a naopak soupeř využil našich dvou chyb. Nepodali jsme tady takový výkon jaký jsme si představovali, kterým jsme mohli pomýšlet na nějaký bodový úspěch. Nejsme spokojeni s vlastním výkonem, domácí utkání vyhráli zaslouženě.“

Josef Jandač, trenér HC MOUNTFIELD:Zápasu jsem se trošku bál. Utkání po reprezentační pauze bývají rozháraná, hra není ucelená. Hráči nastupují po herním výpadku. V první třetině bylo důležité, že jsme otočili výsledek v přesilovkách, že jsme byli produktivní. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, akorát v jejích posledních 4 – 5 minutách jsme přestali hrát a dostali jsme nešťastný gól o který jsme si koledovali. V poslední třetině bylo důležité, že jsme dali gól na 4:2 a tím jsme se uklidnili a potom jsme hru už kontrolovali. Podali jsme slušný výkon. Chyby v něm sice najdeme, ale pozitivní jsou body. Výborný výkon předvedl Viktor Hübl a platí takové nepsané pravidlo, že bývalým hráčům se proti klubu, kde dříve působili daří a střelecky se prosazují.“

Jaromír Látal, sportovní manažer HC MOUNTFIELD: „Rád bych zodpověděl individuelní otázku ohledně Michala Barinky. Dali jsme mu velice lukrativní nabídku smlouvy, jednali jsme s Ottawou ohledně přerušení jeho tamní smlouvy. Momentálně to vypadá, že u nás zřejmě působit nebude. Nic víc ohledně jeho angažování jsme nemohli udělat. Znovu říkám, ta smlouva byla velice finančně zajímavá a jestli si hráč vybere jiné angažmá nejsme schopni ovlivnit. Pravděpodobně skončí ve Vítkovicích.“