ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.12.2006, Dalibor Musil, Radek Papáček

PCE - CEB 3:0 - Kalendářní derniéra bez bodu

P a r d u b i c e - Souboj druhého celku tabulky se třetím nabídl vyprodané ČEZ Aréně velice kvalitní podívanou snad se vším všudy co k hokeji patří. Jen kolonka Jihočechů ve střelecké listině však bohužel zůstala neposkvrněna. Domácí Moeller pokořil českobudějovický MOUNTFIELD především díky dvojnásobné úspěšnosti v přesilových hrách. Tým vedený kapitánem Petrem Sailerem tak po výhře pražské Sparty klesl na čtvrtou pozici O2 extraligy.

Úporný boj v první třetině branku nepřinesl

První třetina nabídla pořádnou taktickou bitvu. V přesilovce na začátku třetiny nevyužili své šance českobudějovičtí Hübl a chvíli po něm Sailer. Následnou šanci Čalouna bez problémů chytil Chábara.

V 9. minutě předvedli rychlý útok Českých Budějovic Květoň s Hřebejkem, ale ke střele se ani jeden z nich nedostal, z následného protiútoku po chybě jednoho z beků hostí se pak do střelecké pozice dostala nová pardubická akvizice, Peter Pucher, avšak bez úspěchu.

Budějovičtí vypálili na Lašáka množsví projektilů při přesilovce v 11. minutě, ale střely Kutláka, Vydareného nebo teč Hřebejka šly ve většině případů mimo branku nebo byly zblokovány. Pardubice měly možnost skórovat při kombinaci Sýkory s Pucherem, ale jejich kombinace ztroskotala na nepřesné rozhodující přihrávce.

Nevoli v řadách domácích fanoušků pak vyvolal zákrok Posmyka na Koukala. Největší příležitost první třetiny měl v 16. minutě pardubický mladík Starý, ale jeho střela skončila na Cháberovi. Hráči z jihu Čech byli v první třetině výrazně aktivnější, Lašák musel zasahovat patnáctkrát, kdežto Chábera pouze osmkrát.

Jan Snopek otevřel skóre, HC Moeller pak měl navrch

Pouhých 17 vteřin stačilo domácím hráčům k využití přesilovky v polovině 22. minuty. Čaloun po objetí branky sice neskóroval, ale o dorážku se postaral Jan Snopek – 1:0.

V 24. minutě měl možnost Kutlák, moment po něm pardubický Blažek a chvíli po něm také Andrašovský, nikdo z nich však nemířil přesně. V minutě číslo 27 se domácí fanoušci mohli pobavit hitem stojícího Františka Mrázka, do kterého najel a odrazil se jeden z českobudějovických hráčů.

Chábera nechal svou lapačku posléze vyniknout proti pokusu domácího Ondřeje. Ve 30. minutě měl štěstí domácí gólman Ján Lašák, když ztratil hokejku, následný Tomanův pokus ale orazítkoval tyč. Minutu poté ujeli dva na jednoho Čaloun s Koukalem, druhý jmenovaný ale napálil kotouč také pouze do tyče.

V oslabení ve 36. minutě měl slibnou příležitost opět Petr Koukal, i tentokrát však jeho rána trefila brankovou konstrukci. Vyrovnat mohl Mountfield při akci Květoně, jeho pas přes domácí brankoviště však nikdo do branky nedorazil. Zvýšit vedení domácích mohl minutu před koncem třetiny opět Koukal, jeho hokejka ale puk letící před Cháberou minula.

Aréna oslavovala mexickými vlnami

Úvod třetí třetiny načala přesilovka hostů, při níž dvakrát pálil přímo na Lašáka Toman, avšak bezúspěšně. České Budějovice měly šanci i ve 44. minutě, kdy prošel až k domácímu brankáři Mertl, ovšem k přesnému zakončení se nezmohl.

Jihočeši p druhé v utkání dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě, čehož chtěli domácí samozřejmě využít. Na konci 45. minuty pálil z blízka Píša, bohužel pro domácí pouze do Chábery.

V čase 45:43 se ale kombinace Pardubic povedla na výbornou a po asistenci Andrašovského neměl Libor Pivko problém s umístěním puku mezi tyče Cháberovy branky – 2:0.

Následně začal domácí tým dominovat a bez problémů držel puk na svých hokejkách až do poloviny třetí třetiny. V té době se také rozjela pardubická mexická vlna, do které se připojili i fanoušci Českých Budějovic, kterým se jistě také dnešní utkání líbilo. „Motorfans“ zanechali v ČEZ Areně vynikající dojem, neustále slušně povzbuzovali a v závěru se velice přátelsky pozdravili s kotlem domácích příznivců.

V zápase nechyběla ani roztržka mezi hráči, když v 53. minutě natlačil Kotrla na Lašáka jednoho z domácích hráčů. Kotrla s Linhartem si poté šli na 4 minuty odpočinout. Chvíli po nich putovali na trestnou také Píša se Sailerem. Vyprodaná ČEZ Arena se nakonec dočkala ještě jedné branky, když domácí kapitán Hlinka zužitkoval nahrávku Petra Sýkory – 3:0.

Pardubice si tak v možná nejlepším zápase sezony připsaly letošní dvacáté vítězství a v extraligové tabulce poskočili právě před České Budějovice na druhou pozici.

Ohlasy po zápasu
Miloš Říha, trenér Pardubic: "Narazila na sebe výborná mužstva, a tak se hrál výborný hokej. Hosté hráli první třetinu líp, my jsme po utkání v Liberci byli trošku utahaní, protože jsme tam dohrávali na dvě pětky. Od druhé třetiny, kdy jsme zlepšili bruslení i agresivitu jsme se však začali dostávat do šanci, dali gól a pak už jsme jasně dominovali a soupeře nepustili do žádné šance. Utkání jsme zahráli ve všech řadách vysoce takticky a hráčům za takový výkon musím poděkovat."

Milan Kupka, asistent trenéra HC MOUNTFIELD: "Diváci viděli vyrovnané a zajímavé utkání. Domácí potvrdili, že mají vyrovnané a silné mužstvo. Bylo zřejmé, že rozhodne, kdo dá první gól a dostane se do výhody. To se povedlo domácím. Když pak dali druhý gól, tak nás k ničemu nepustili a vývoj utkání si pohlídali."

Sociální sítě

20. narozeniny dnes slaví obránce Motoru Ivan Lytvynov! Přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví a taky extraligových startů za náš...

Brankář Marek Dvořák dnes slaví 19. narozeniny! Gratulujeme, přejeme všechno nejlepší a co nejméně obdržených branek! ??

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??