ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.10.2008, David Lukeš

CEB - MLB 2:4 - Po vítězné sérii studená sprcha

Č. B u d ě j o v i c e - Budějovičtí hokejisté tři poslední zápasy vyhráli a nejen to je pasovalo do role favorita v zápase s Mladou Boleslaví. Ani jednou se jim však nepodařilo vstřelit vedoucí branku, navíc bojující hosté jim útočné snažení velmi znepříjemňovali. V půlce zápasu se sice trefil René Vydarený, k obratu v zápase to ale nevedlo. Mladá Boleslav tak v rámci extraligy poprvé poráží hokejisty Českých Budějovic a to v poměru 4:2.
Podle předpokladů měli domácí Jihočeši začít náporem a svého soupeře zatlačit před brankáře Cháberu. To se doopravdy stalo a Budějovicím pomohla i tři vyloučení Boleslavských v prvních šesti minutách. MOUNTFIELD však dokonalou výhodu ke vstřelení úvodní branky propásl poněkud profesorským přístupem. Za pochvalu stála pouze kombinace na jeden dotek, na jejímž konci Veselý nedokázal puk lépe trefit a poslal jej jen těsně vedle. Pak se ale začaly dít věci, z hlediska budějovických diváků neočekávané. Středočeši zahrávali první přesilovku a hned se při ní radovali.

Daniel Boháč zkusil Turka překvapit vyjetím zpoza brány. Brankář Budějovic jeho pokus betonem vystihl a vyrazil, ke smůle Jihočechů jen k Nikolovi Gajovskému, jenž puk uklidil do odkryté branky - 0:1. Od té doby hole v rukách Budějovických očividně ztěžkly, zatímco vstřelená branka na jejich soupeře zapůsobila jako živá voda. Ve 14. minutě navíc Schnábelovu střelu Turek jen vyrazil k Tomášovi Rodovi, který se neukvapil, přehodil si kotouč na forhend, a pak poměrně lehkou střelou překonal Turka - 0:2. Opaření domácí pak Jana Cháberu příliš neohrozili, naopak proti Handlovskému výborně zasáhl Turek vyrážečkou!

Druhá třetina začala podobně, jako ta první. Hosté šli rychle do čtyřech, budějovická přesilovka ovšem příliš nebezpečna pro boleslavskou branku nepřinesla. To samé lze říci i o té následující, která přišla téměř vzápětí. Trápící se Jihočeši se tak dočkali až v plném počtu hráčů na ledě. Ve 28. minutě si René Vydarený na útočné modré čáře vybojoval puk, posunul si ho na kruh a prudkou ranou překonal výborného Cháberu - 1:2. Pokud ale budějovické publikum čekalo strmý vzestup výkonu svých miláčků, muselo být zklamáno.

Změnit tento stav mohla dvojice Duda - Huml, která v oslabení ujížděla proti jedinému obránci soupeře, leč první jmenovaný prováhal vhodnou příležitost k přihrávce na odkrytého spoluhráče. Bojující hosté se tak nakonec dočkali své příležitosti - opět jim k tomu pomohla využitá přesilovka. Ve 38. minutě Jan Benda posunul puk k brance, jehož dráhu změnil bránící Veselý. Roman Tomas tak měl usnadněnou pozici, neboť Turek reagoval na původní pohyb kotouče a uvolnil místo u tyčky, kudy nakonec puk prošel do branky - 1:3. Z této ledové sprchy se domácí do konce druhé třetiny už nevzpamatovali a tak do kabin odcházeli maximálně spokojení hosté.

Dobré rozpoložení jim nenarušil ani úvod třetí části, v níž oba týmy hrály přesilovou hru a nevyužily jí. Ovšem zahřmělo hned poté. Ve 47. minutě budějovický odchovanec ve službách Středočechů Martin Štrba přiťukl puk u mantinelu Martinu Čechovi, jenž jej zavezl až k Turkovi a podél jeho betonu ho poslal do branky - 1:4. To byl definitivní hřebíček na budějovické myšlenky o bodech z tohoto zápasu. Ani poté se domácí nedostali do většího tlaku, zásluhou obětavé hry Boleslavských.

Jiskřičku naděje vykřesal až v 51. minutě využitím v pořadí až osmé přesilové hry Jihočechů Ivan Huml - 2:4. Rozjezd Budějovic přibrzdil jejich vlastní hráč Milan Gulaš, který v čase 51:14 putoval na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí. Hosté přesilovku nevyužili, málo je to však mohlo mrzet. Budějovičtí si větší nápor vytvořili až v poslední minutě při jejich power-play, na zvrat v utkání to ale bylo příliš pozdě.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
9:55 Gajovský Boháč
13:12 Rod Schnabel
26:58 Vydarený
37:04 Tomas Benda Brňák
46:12 Čech Štrba
50:02 Huml Toman Sičák
Střely na branku
MOU Boleslav
Gřegořek6
Poživil4
Šimánek4
Kůrka4
Vak4
Huml4
Veselý2
Vydarený2
Sičák1
Kotrla1
Hudec1
Mucha1
Gulaš1
Duda1
Sailer1
Frolo1
CELKEM38
Barinka3
Posmyk3
Marušák2
Čech2
Kubeš1
Kočí1
Gajovský1
Schnabel1
Rod1
Benda1
Handlovský1
Tomas1
Mocek1
Nouza1
Král1
CELKEM21
Statistika vhazování
MOU Boleslav
Mertl3/4 - 75%
Šimánek12/18 - 66,7%
Huml12/19 - 63,2%
Vak15/24 - 62,5%
Hudec1/2 - 50%
Květoň3/7 - 42,9%
Sailer0/1 - 0%
Hřebejk0/1 - 0%
CELKEM44/76 - 57,9%
Boháč5/6 - 83,3%
Benda10/18 - 55,6%
Čech6/12 - 50%
Rod5/10 - 50%
Král5/19 - 26,3%
Štrba2/11 - 18,2%
CELKEM32/76 - 42,1%
Nejlepší hráči
MOU Boleslav
IVAN HUML
René Vydarený
Roman Turek
JAN CHÁBERA
Tomáš Rod
Nikola Gajovský
Ohlasy po zápasu
Ernest Bokroš (HC MOUNTFIELD): "Jako trenér nenacházím nic pozitivního na tom, co jsme dnes předvedli. Osobně jsem strašně zklamán. Po třech dobrých utkáních se dostavilo uspokojení, a to je z naší strany velice špatné. Doslova hazardujeme s přízní fanoušků. Přesvědčili jsme se, že pokud nenastoupíme stoprocentně zkoncentrováni, tak nás může porazit každý. Dál nechci raději říkat nic, co by mě pak ráno mrzelo."

Jiří Šejba (BK Mladá Boleslav): "Šli jsme na led s respektem před zlepšenými výkony Budějovic. Bylo pro nás dobré, že se nám podařilo v úvodu získat dvoubrankové vedení. Soupeř sice snížil, nás ale uklidnily další vstřelené góly. Snažili jsme se hrát aktivně, vůbec jsme nebyli zalezlí. Pod tíhou toho, že nutně potřebujeme body, jsme v závěru hráli víc dozadu. Inkasovali jsme a trochu nás to rozklepalo, naštěstí jsme vedení udrželi."

Sociální sítě

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...

Před 35 lety zemřela zřejmě největší funkcionářská osobnost historie klubu - pan Václav Piloušek. Byl jedním ze zakládajících...

55. narozeniny dnes slaví masér a kustod Pavel Vlašic. V Českých Budějovicích působí na této pozici nepřetržitě od roku 1992!...