ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.10.2008, David Lukeš, Michal Špírek

CEB - ZNO 1:3 - Nešťastný závěr ukradl Jihočechům všechny body

Č. B u d ě j o v i c e - Těžko říct, čím hokejisté MOUNTFIELDU urazili štěstěnu, každopádně v zápase 16. kola se Znojmem si s nimi osud opět nepěkně pohrál. Ještě v 56. minutě byli při vedení 1:0, které zařídil využitou přesilovkou ve druhé třetině Michal Hudec, blízko všem bodům. Během šestnácti vteřin ale Znojemští Orli stav obrátili a veškerý zisk nakonec berou oni.

Svižný hokej, s minimem přerušování a poměrně velkým množstvím šancí. Takový program poskytla divákům v Budvar Aréně první třetina. Jenomže něco jim muselo v nabídce chybět. Branky.

Ve třetí minutě narazil Švrčka tvrdě na mantinel domácí Kotrla. Po zásluze byl vyloučen na dvě minuty a na cestu na trestnou lavici si navíc přibalil i desetiminutový osobní trest. Střela Chvátala a nebezpečná teč Demela byly ale jedinými příležitostmi Orlů v přesilové hře. V další početní výhodě hostů pohrdl příležitostí pohnout gólovým stavem Erat, jehož zakončení zneškodnil Turek. Následně chytře střílel ze strany Dopita, ale jeho pokus prosvištěl kolem tyče.

V desáté minutě se o slovo přihlásili i domácí, a hned gólovou šancí. Kůrka tvrdě vystřelil do betonů Trvaje, od nichž se puk odrazil k dojíždějícímu Veselému. Ten ale v jasné situaci netrefil touš čistě a ležící Trvaj ještě stihl zasáhnout. Obrovskou příležitost neproměnil v polovině třetiny ani Jiří Dopita. K jeho hokejce se snesl vyhozený puk a velezkušený centr tak mohl od poloviny hřiště ujíždět sám proti Turkovi. Zakončil však střelou nad bránu.

Z vyrovnané hry poté vzešla další gólovka Znojma. V 18. minutě ukázal Svoboda schopnost trefit v prázdné bráně poměrně malý předmět a v jasné šanci dvakrát vyprášil Turkovu lapačku. Potrestat jeho selhání mohl z protiútoku Bílek, Trvaj ale jeho pokus vykryl.


Ve druhé třetině byly od počátku aktivnější České Budějovice a dočkaly se brzy i vedoucí branky. V přesilové hře vystřelil tvrdě Gřegořek, Trvaj vyrazil puk k čekajícímu Michalu Hudcovi, jenž se zametením do prázdné brány neměl problémy – 1:0. Znojemští se těžko dostávali do hry a dobře hrající Jihočechy pouštěli do dalších šancí.

Nadvládu domácích se hosté pokusili narušit v přesilové hře. Po nebezpečném zákroku Hudce dokonce hráli 18 vteřin proti třem Jihočechům, ti se ale s bravurou ubránili. Bičánek ani Erat si na Turka nepřišli.

A tak mohli hosté v dalším průběhu děkovat svému brankáři. Jiří Trvaj zlikvidoval střely Frola i agilního Dudy. Těsně mimo střílel ve 36. minutě z první Kůrka. Po třetině se tak radovali hráči HC MOUNTFIELD z vedení, jistého ale nic rozhodně neměli.


Do třetí dvacetiminutovky vstoupili pro změnu lépe znojemští Orli. Zaťali své pařáty do Českobudějovických a hnali se za vyrovnáním. Ve 41. minutě vychytal Erata Turek. Domácího brankáře nepřekonal později ani Plášek. V 50. minutě z otočky vystřelil bekhendem útočník Českobudějovických Duda, Trvaj si ale s nečekaným zakončením poradil.

Když už se zdálo, že HC MOUNTFIELD znojemské ataky ustojí a dovede zápas k hubenému vítězství, přišla jako blesk z čistého nebe vyrovnávací branka. Meidl našel na pravém kruhu osamoceného Radima Kucharczyka, který sice nezakončil nijak tvrdě, ale o to přesněji- trefa pod víko znamenala srovnání na 1:1.

Zkoprnělí Jihočeši ještě ani nestačili vstřebat změnu skóre, když jim Orli zasadili smrtelný úder. Po 16 vteřinách od předchozího gólu se v 56. minutě ze šťastného vsítění radoval Radek Haman. Ten využil chyby domácího obránce, uzmul mu puk, a nahozením z bezprostřední blízkosti překonal Turka- 1:2.

Českobudějovičtí už nebyli schopni vyvinout tlak potřebný ke srovnání. Vítězství Znojma mohl potvrdit po příhře Erata Selingr, ale střelou z první napálil touš nad bránu.

V čase 59:13 požádal kouč domácích Bokroš o oddechový čas a Českobudějovičtí pokračovali bez brankáře. Hru v šesti ale nezužitkovali, Duda nedokázal jistého Trvaje z úhlu překonat. Jihočechy tak dorazil v čase 59:45 Pavel Selingr, který kousek za polovinou neváhal vyslat puk do opuštěné branky domácích a i přes stínujícího obránce se mu podařilo skórovat na 1:3. Tímto stavem tedy skončil zápas, v němž zvítězil šťastnější tým.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
23:45 Hudec Gřegořek
55:13 Kuchyrzyk Meidl
55:29 Haman
59:45 Selingr Erat
Střely na branku
MOU Znojmo
Kůrka7
Duda5
Huml4
Frolo4
Poživil3
Hudec2
Bílek2
Gřegořek2
Veselý2
Květoň2
Jareš2
Vak1
Sičák1
Vydarený1
CELKEM38
Erat4
Bičánek4
Mojžíš3
Svoboda3
Chvátal2
Růžička2
Haman2
Selingr2
Demel1
Štach1
Mrázek1
Rýgl1
Dopita1
Meidl1
PLášek1
Procházka1
Kuchyrzyk1
CELKEM31
Statistika vhazování
MOU ZNOJMO
Duda4/5 - 80%
Vak28/38 - 73,7%
Huml10/24 - 41,7%
Hudec1/3 - 33,3%
Květoň3/12 - 25%
CELKEM46/82 - 56%
Svoboda1/1 - 100%
Procházka10/12 - 83,3%
Dopita17/36 - 47,2%
Meidl2/5 - 40%
Haman6/17 - 35,3%
Demel0/10 - 0%
Plášek0/1 - 0%
CELKEM36/82 - 44%
Nejlepší hráči
MOU ZNOJMO
RADEK DUDA
Lukáš Poživil
Tomáš Kůrka
RADEK HAMAN
Roman Erat
Radek Procházka
Ohlasy po zápasu

Ernest Bokroš (HC MOUNTFIELD): "Bylo to pro nás nesmírně důležité utkání, bohužel mi nezbývá než velice smutné konstatování, že individuální chyby některých kluků nás během jedné minuty připravily o vítězství. Sráží nás to strašně ke dnu a bude moc těžké motivovat se na další zápasy. Pořád se všechno odklání od nás pryč. Dvě třetiny jsme nehráli špatně, snažili jsme se, držet jednobrankový náskok je ale obtížné, góly nám tam nepadají. Pro mě je to nepochopitelné, nemáme přece juniorský tým, ale zkušené hráče a nemůže se stát, abychom takto ztratili téměř vyhrané utkání."

Václav Baďouček (Znojmo): "Věděli jsme, že domácí se nacházejí ve složité situaci a chtěli jsme ji využít, psychická výhoda byla na naší straně. Kromě první třetiny, kdy nás soupeř přehrával v přesilovkách, bylo utkání vyrovnané. Musíme ocenit víru mužstva v to, že už musíme někdy vyhrát. Hráči svoji velkou víru potvrdili gólem do prázdné branky při power-play."

Sociální sítě

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...

Před 35 lety zemřela zřejmě největší funkcionářská osobnost historie klubu - pan Václav Piloušek. Byl jedním ze zakládajících...

55. narozeniny dnes slaví masér a kustod Pavel Vlašic. V Českých Budějovicích působí na této pozici nepřetržitě od roku 1992!...