ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.01.2009, David Lukeš

CEB - SLA 0:7 - Poslední čtvrtinu odstartoval MOUNTFIELD katastrofálně

Č.   B u d ě j o v i c e - Měl to být pokus o návrat do bojů o play-off, místo toho následuje po hrozivém debaklu s pražskou Slavií pád na poslední místo tabulky. Sešívaní třikrát udeřili už v úvodu, což přineslo střídání budějovických brankářů. Jakub Kovář se statečně držel, přesto i on kapituloval. Výsledkem je vysoká prohra 0:7.
I přes vlnu špatných výsledků solidně zaplněná Budvar Aréna shlížela k utkání se Slavií s nadějí, že vstup do poslední čtvrtiny základní části Jihočechům vyjde a odstartuje vzestup vzhůru k příčkám, které zajišťují alespoň předkolo play-off. Úvodní vteřiny tomu mohly nasvědčovat. MOUNTFIELD nastoupil v tlaku a v čase 2:23 se při přesunu před Romana Turka nemusel třást strachy. Zakázané uvolnění zavinila nepřesná přihrávka Petra Gřegořka, takže opět při útočné snaze Budějovic. Ovšem po následném buly se začala rodit jihočeská tragédie.

Obrana domácích totiž nechala Petra Kadlece objet Turkovu branku, křížně naservírovat puk Davidu Hruškovi, který si pohotově věděl rady - 0:1. Pražané MOUNTFIELDU příliš času k uvažování, kde se stala chyba, nedopřáli. Už po 36 vteřinách se totiž radovali podruhé. Tentokrát se z mezikruží prosadil Roman Červenka - 0:2. Nejblíže k návratu do utkání byli domácí v 7. minutě.

Při vlastní přesilovce totiž slávistický brankář Stanislav Neruda zpoza vlastní branky přihrál tak nešťastně, že na červené čáře našel hůl Michala Hudece. Ten ihned cílil na prázdnou branku Sešívaných, leč jen o pár centimetrů minul. Trest přišel vzápětí. Už za plného počtu hráčů na ledě zvýšil na 0:3 Jaroslav Bednář a bylo prakticky po zápase.

Ještě na začátku druhé třetiny se Jihočeši sympaticky bili o šanci na zvrat. Chtělo to jediné - vstřelit branku a alespoň trochu dostat hosty pod tlak. Ve 28. vteřině druhého dějství přečkali kritickou chvilku, když Jakub Kovář vychytal při trestném střílení Jaroslava Bednáře, který se obvykle při této situaci nemýlí. Vzápětí navíc spálil šanci Petr Gřegořek.

Udeřilo ale znovu na druhé straně. Únik dvou na jednoho bravurně vyřešili Vondrka s Davidem Hruškou, který perfektně zavěsil do horního růžku branky polovysokou přihrávku do brankoviště - 0:4. Od tohoto momentu se prakticky začal zápas dohrávat. Symbolicky to potvrdila pátá branka Slavie. Rezultovala z jediné využité přesilovky zápasu a opět se jednalo o jednoduchou, přímočarou a účelnou situaci - přihrávka, střela z první, gól. Přesný pas Bednáře si na mezikruží našel Jakuba Sklenáře, který sedm vteřin před přestávkou důrazně utnul myšlenky MOUNTFIELDU na zvrat.

Třetí třetina se tak už jen dohrávala. Hosté by snad po navýšení skóre ani netoužili, ovšem příležitosti si je našly a Pražané nemilosrdně Budějovické trestali. Roman Červenka a Jiří Doležal navýšili skóre na 0:7.

Budějovičtí si tak připsali na své konto málokdy vídaných 30 mínusových bodů do hodnocení účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Naopak opory Slávistů si notně navýšily své zisky v kanadském bodování - Jaroslav Bednář pět bodů (1+4), Roman Červenka 4 body (2+2), Jakub Sklenář 4 body (1+3) a David Hruška 2 body (2+0).

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
2:34 Hruška Kadlec Beránek
3:10 Červenka Bednář Sklenář
7:29 Bednář Červenka Sklenář
26:55 Hruška Vondrka Sloboda
39:53 Sklenář Bednář Červenka
41:25 Červenka Sklenář Bednář
57:55 Doležal Bednář
Střely na branku
MOU SLA
Hudec4
Toman4
Gulaš4
Vydarený4
Mertl3
Gřegořek2
Jareš2
Veselý2
Melichárek2
Huml1
Poživil1
Mucha1
Kuchejda1
Kůrka1
Frolo1
CELKEM33
Bednář4
Vondrka3
Hruška3
Červenka3
Drtina2
Micka2
Žižka2
Kadlec1
Čermák1
Kraft1
Sklenář1
Jebavý1
Doležal1
CELKEM25
Statistika vhazování
MOU SLA
Horák1/1 - 100%
Gulaš4/5 - 80%
Huml11/18 - 64,7%
Vak9/24 - 37,5%
Mertl4/11 - 36,4%
Hudec2/4 - 50%
Veselý1/4 - 25%
Květoň1/4 - 25%
Bílek0/1 - 0%
CELKEM33/71 - 46,5%
Čermák4/4 - 100%
Kraft12/8 - 66,7%
Beránek16/32 - 50%
Červenka3/8 - 37,5%
Bednář3/9 - 33,3%
CELKEM38/71 - 53,5%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD HC Slavia
TOMÁŠ VAK
Jakub Kovář
Radek Duda
JAROSLAV BEDNÁŘ
Stanislav Neruda
Jakub Sklenář
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Dlouhodobě máme špatné začátky, proto jsme chtěli všechno podřídit vstupu do utkání. Chtěli jsme doma být aktivní a vyhrát, ale právě ta vůle po vítězství nás nakonec uvrhla do zkázy. Slavia má smrtelný přechod do útoku, dobře využívá přečíslení a dnes nám ukázala, jak se efektivně využívají šance."

Jiří Kalous (Slavia): "Domácí byli v úvodu aktivní, ale my jsme proměnili tři šance, a to byla pro Budějovice ledová sprcha. Před naší brankou přesto došlo k několika krizovým situacím, ale Neruda nás podržel."

Sociální sítě

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...

Před 35 lety zemřela zřejmě největší funkcionářská osobnost historie klubu - pan Václav Piloušek. Byl jedním ze zakládajících...

55. narozeniny dnes slaví masér a kustod Pavel Vlašic. V Českých Budějovicích působí na této pozici nepřetržitě od roku 1992!...