ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.01.2009, David Lukeš

CEB - ZNO 2:1 - Zápas zimy MOUNTFIELD zvládl a stále živí sen o play off

Č. B u d ě j o v i c e - V bojovném, do poslední chvíle dramatickém a pro HC MOUNTFIELD nakonec šťastném utkání brali všechny body Jihočeši. Podle očekávání oba týmy vycházely ze zabezpečených obran, které navíc výbornými výkony podpořili oba brankáři. Branek tak moc nepadlo. O vítězi rozhodl až ve 47. minutě krásnou trefou Michal Hudec. Dva kanadské body si připsal agilní Milan Gulaš.
Utkání, veledůležité pro oba týmy, začalo poměrně svižně, jakoby oba týmy chtěly demonstrovat dobití sebevědovmí po posledním kole. Důraznější byli ale Orli ze Znojma. Ve 3. minutě v nebezpečné pozici střílel švihem Martin Růžička, Kovář Budějovické podržel. Hodně Moravané kousali i ve své přesilovce, kterou hráli v 9. minutě po faula Hřebejka. Svižně kombinovali a měli na holi i první gól zápasu, přesněji řečeno Roman Erat, který zblízka dorážel střelu Tesaříka od modré. Kovář se opět zaskvěl.

Budějovičtí, jakoby si vědomi faktu, že po několika svižných zákrocích se Jiří Trvaj stává takřka neprůstřelným, znojemského fantoma v úvodu příliš nezaměstnávali. A tak když na něho v 17. minutě najížděl Milan Gulaš, vypálil na hostujícího gólmana teprve čtvrtou střelu Budějovických. Naštěstí pro domácí se jednalo o ránu gólovou. Gulaš na vlastní modré čáře vybojoval puk, přebruslil bránícího Radima Bičánka, a ač jím tísněn, zakončil rychlým blafákem nad Trvajovu vyrážečku. Znojemští odpověděli tlakem, který však vyrovnání nepřinesl.

Jestliže první třetina patřila herně Orlům, v té druhé měli víc ze hry domácí. Předznamenala to už 26. vteřina, v níž zblízka zakončoval Veselý mezi Trvajovy betony, ten ale puk udržel. Pak Jihočeši bez většího problému přežili oslabení, aby se jim vzápětí naskytla možnost hrát 96 vteřin dvojnásobnou přesilovku. V podstatě celou jí strávili v útočném pásmu, ostřelovali znojemskou branku, ta ale jakoby byla zakletá.

I po promrhané dvojnásobné výhodě měli Budějovičtí šance. Ve 31. minutě zakončoval Gulaš v přečíslení 3 na 1 jen těsně vedle. Po něm zkoušel z mezikruží štěstí Kůrka, ale ani on se neprosadil. Nakonec uhodilo na druhé straně. V přesilovce nejprve Selingr křížně přihrával Radimu Tesaříkovi, jenž z první těsně minul. O malou chvíli později si oba situaci zopakovali a tentokrát byl hostující obránce v roli pálícího pravého křídla úspěšný - 1:1. Druhá třetina se dohrávala v rušném tempu, další gól už ale nepadl.

Pro oba týmy byl výsledek zápasu nesmírně důležitý, krve by se tak v příznivcích obou celků při úvodním buly třetí třetiny nedořezal, v podstatě každá ošemetná situace před tou či onou brankou byla dramatická. Brankáři však své spoluhráče drželi. I když bojovná, přesto jen vyčkávaná skončila rázně ve 47. minutě. Na Dudovu přihrávku si na útočné modré nabruslil Michal Hudec a prudkou ranou pod horní tyčku strhl vedení na stranu MOUNTFIELDU - 2:1.

Inkasovaný gól Orly zaskočil, nepomohla jim ani přesilovka, nařízená v 51. minutě po faulu Kůrky. Před jejím koncem ale fauloval i Selingr a radovat se naopak při své přesilovce mohli domácí. U tyčky číhal Melichárek, avšak trefil jen jí. Zápas za vzrůstajícího tlaku Znojemských gradoval. Ti už v čase 58:21 odvolali Trvaje z branky a zle při své power-play Jihočechům zatápěli. Kovář však všechny nepříjemné situace před svým brankovištěm vyřešil. V klíčovém zápase tak bere všechny body MOUNTFIELD.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
16:07 Gulaš
34:02 Tesařík Selingr Bičánek
46:43 Hudec Duda Gulaš
Střely na branku
MOU ZNO
Toman5
Ptáček4
Hudec3
Sičák3
Huml2
Kůrka2
Vydarený2
Melichárek2
Gulaš2
Veselý1
Kuchejda1
Gřegořek1
CELKEM28
Dopita4
Tesařík3
Procházka3
Bičánek3
Kucharczyk2
Haman2
Svoboda2
Plášek1
Růžička1
Rýgl1
Meidl1
Erat1
CELKEM24
Statistika vhazování
MOU ZNO
Vak10/20 - 50%
Hudec1/2 – 50%
Duda5/11 – 45%
Huml4/12 - 33%
Hřebejk0/2 - 0%
Horák0/1 - 0%
Veselý0/1 - 0%
Melichárek0/1 - 0%
CELKEM20/50 - 40%
Meidl2/2 - 100%
Svoboda1/1 - 100%
Procházka7/10 - 70%
Dopita15/24 - 63%
Haman5/10 - 50%
Demel0/2 - 0%
Čachotský0/1 – 0%
CELKEM30/50 - 60%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Znojmo
MILAN GULAŠ
František Ptáček
Jakub Kovář
JIŘÍ DOPITA
Jiří Trvaj
Radim Tesařík
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Trápí nás zdravotní problémy, před utkáním se situace v mužstvu měnila hodinu od hodiny. Přesto jsme chtěli potvrdit tříbodový zisk z Vítkovic a ukázat, že máme maximální chuť a chceme se zvednout z dosavadních špatných výsledků. Úvodní gól nás uklidnil, ale Znojemští předvedli zodpovědný výkon odzadu a nemohli jsme je dlouho přetlačit."

Radim Rulík (Znojmo): "Nehráli jsme špatně do obrany, ale dopředu nám vázla kombinace. Mnoho šancí jsme si nevytvořili, naštěstí soupeř také ne. Mám pocit, že před druhým inkasovaným gólem rozhodčí tečoval puk, který se díky tomu dostal k Dudovi, ale je to součást hry a vymlouvat se nemůžeme. V power play jsme měli tlak, ale České Budějovice se ubránily."

Sociální sítě

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...

Věděli jste, že Radek Prokeš je jediným hráčem z aktuálního kádru, který si zahrál i v úvodní sezóně Motoru v první lize 2013/14?...

Na golmanských trénincích je kromě naší dvojice - Marek Čiliak a Jan Strmeň - také přítomen reprezentační brankář Šimon Hrubec!...