MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.02.2009, David Lukeš

CEB - KVA 2:1 - Bojovník Hudec vystřelil naději na play off!

Č. B u d ě j o v i c e - Osm vteřin před koncem duelu s Karlovými Vary dokázali hokejisté HC MOUNTFIELD ze sebe setřást deku, jež na nich leží od reprezentační přestávky. Tentokrát se k nim štěstí otočilo čelem, když v hodině dvanácté za nerozhodného stavu propasíroval puk do branky Michal Hudec. MOUNTFIELD se tak vrátil do hry o play-off, jež své rozuzlení nalezne pozítří ve svém posledním 52. kole. Lví podíl na úspěchu Jihočechů měl opět naskočivší brankář Roman Turek.

Utkání začalo oboustranně opatrně. Domácí Roman Turek, ani Lukáš Mensator v brance Karlových Varů, neměli příliš práci. I přesto museli dávat neustále pozor na dění kolem sebe. Jak na jedné, tak druhé straně se útoky tlačily do ofenzívy, ale modrá čára byla nepřekonatelnou metou pro HC MOUNTFIELD i Eenergii. Poprvé pookřáli hosté až při přesilovce po faulu Milana Gulaše. Turek se ale příliš nezapotil. Na druhé straně minutu po návratu českobudějovického mladíka na led odešel za katr Zaťovič. Ani tady ale početní výhoda nezafungovala tím správným způsobem.

Ani druhá přesilovka Jihočechů neznamenala výrazné ohrožení Mensatorovy branky. Paradoxně se karlovarský gólman musel ohánět při přesilovce vlastního týmu. Na trestné lavici pykal Šimánek a v tu chvíli přišla největší šance celé úvodní dvacetiminutovky. Michal Hudec vyvážel puk z vlastního pásma a na obranné modré napřáhl a poslal tvrdý pokus na Mensatora. Puk po cestě mírně zaplaval, olízl led a přistál na tyči hostující svatyně. Reprezentační brankář se jen ohlédl. Po první třetině svítily na ukazateli skóre dvě nuly.


Druhou třetinu odstartovalo oboustranné vyloučení. Nejprve měli možnost hrát přesilovku Jihočeši. Po neplodné minutě a půl následoval Řezníčka Duda a po návratu varského nestora se hra přelila před Romana Turka. Oba týmy se ale ve svých výhodách vyjádřily neplodně. Poprvé ve druhé třetině se tak zakřiknuté publikum probralo až ve 29. minutě, kdy Radek Duda přiťukl Vítězslavu Bílkovi, jenž z pozice mezi kruhy napálil touš jen do Mensatorovy helmy. Varský hrdina naštěstí z konfrontace s pryžovým kolečkem vyšel nezraněn.

Víc průměr než nadprůměr nabídl zbytek druhé třetiny. Oba celky si opět neúspěšně vyzkoušely přesilovku. Ta jakoby oběma týmům spíš nesvědčila. A tak si největší šanci připravili opět domácí. Minutu a půl před druhou sirénou se za Mensatorovou brankou neukvapil s rozehrávkou Gulaš, naservíroval před brankoviště gólovou pobídku Mertlovi, jenž ale opět nechal vyniknout pozorného Lukáše Mensatora. Za bezbrankového stavu tak oba týmy nejenže vstupovaly v úvodu na led a opouštěly jej i po první siréně, nuly na kostce svítily i před druhým žehlením ledu.


Na co necelé čtyři tisícovky budějovických a zhruba padesátka karlovarských fandů čekaly čtyřicet předchozích minut, to jim bohatě vynahradila úvodní pětiminutovka třetí třetiny. Opravdu začaly padat góly. Nejprve se ve 44. minutě prosadil z levého kruhu po nahrávce Mertla z rohu obránce Ján Mucha, pro něhož to byla letošní první trefa - 1:0. Jihočeši si však radost dlouho neužili. Za necelé dvě minuty šel na trestnou lavici kapitán MOUNTFIELDU Ondřej Veselý a jeho prohřešek potrestal Milan Hluchý, jenž umně ztečoval do branky Dobroňovo nahození od pravého mantinelu - 1:1.

Rozuzlení gólové tahanice vzalo očividně vítr z plachet Jihočechům, kteří měli být na tahu, ale dlouho se nemohli vymanit z křeče, jež jim obalovala hokejky. Naopak ihned po vyrovnání se dopředu vydali na jediného obránce Kumstát s Němcem, leč druhý jmenovaný pálil jen do Turka. Tlak "potřebnějších" Budějovic přicházel pozvolna a dlouho ani ovoce nenesl. Až v čase 58:19 rána Gřegořka vypadla Mensatorovi z výstroje a proskotačila těsně vedle tyčky. V době, když už se oba týmy i diváci připravovali na prodloužení, nakonec přece jen uhodilo. Budějovičtí naposledy zabojovali a puk za Mensatora došťouchal Michal Hudec - 2:1. S ohledem na průběh utkání se jedná o drsnou dělbu bodů, nicméně lze říci, že tentokrát potěšil své strádající fanoušky pomyslný hokejový Jánošík.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent
43:06 Mucha Mertl Hřebejk
46:27 Hluchý Dobroň Sailer
59:52 Hudec Vak Frolo
Střely na branku
MOU KVA
Melichárek6
Mucha5
Gřegořek4
Frolo4
Ptáček3
Kůrka3
Duda3
Huml3
Hudec3
Šimánek2
Bílek2
Toman2
Mertl2
Sičák1
Gulaš1
Veselý1
Hřebejk1
CELKEM46
Dej5
Hluchý3
Sailer2
Němec2
Pech2
Kumstát2
Prošek1
Skladaný1
Skuhravý1
Mudroch1
Zaťovič1
Procházka1
Zucker1
Duben1
Čutta1
CELKEM25
Statistika vhazování
MOU KVA
Mertl5/5 - 100%
Vak16/22 – 72,7%
Hudec2/3 – 66,7%
Melichárek3/5 – 60%
Šimánek6/11 – 54,5%
Huml11/23 – 47,8%
Duda2/5 - 40%
Gulaš1/3 - 33,3%
Kůrka0/1 - 0%
CELKEM46/78 - 59%
Kumstát1/1 - 100%
Sailer1/1 - 100%
Pech8/17 – 47,1%
Skuhravý12/29 – 41,4%
Zaťovič2/5 – 40%
Procházka1/3 – 33,3%
Dej7/22 - 31,8%
CELKEM32/78 - 41%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Karlovy Vary
ROMAN TUREK
Michal Hudec
Ján Mucha
LUKÁŠ MENSATOR
Milan Hluchý
Rastislav Dej
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Po utkání s Boleslaví jsme cítili velkou zodpovědnost před domácím publikem. Mužstvo dobře pracovalo, ale soupeř také dobře bránil a dokázal rychle srovnat náš hubený náskok. K vítězství nám pomohl závěrečný tlak a musíme všem hráčům poděkovat za jejich přístup. V brance jsme tentokrát vsadili na Turka, jenž sice dlouho nechytal, ale je to pan gólman a dnes to potvrdil. Průběžný stav utkání v Třinci jsme sledovali, ale hráče jsme informovali až po siréně, o to větší byla společná radost."

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Snažili jsme se hrát dobře do obrany a dostávat puky rychle ven ze třetiny. Dlouho se nám to dařilo a bylo pro nás dobré, že jsme potom rychle srovnali soupeřův náskok. Od zisku potřebného bodu nás bohužel dělilo osm vteřin. Musíme to hodit za hlavu a vybojovat bod v příštím utkání, naší výhodou je, že nemusíme na nikoho koukat a máme osud ve vlastních rukou."

Sociální sítě

V neděli s @bkboleslav hrajeme už v 15:30!

PTEJTE SE VÁCLAVA PROSPALA!Hlavní trenér Motoru bude odpovídat na dotazy fanoušků v offline rozhovoru. Ptát se můžete zde...

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??