ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
24.02.2009, David Lukeš

CEB - MLB 2:3sn - MOUNTFIELD na úvod vyválčil jen bod

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté MOUNTFIELDU si vstup do play-out určitě představovali lépe. Vítězstvím proti BK Mladá Boleslav si mohli notně otevřít dveře k ulehčujícímu pocitu záchrany. Hosté ale v důležitých momentech dokázali střílet důležité branky a od zisku alespoň dvou bodů je nepřipravily ani dvě trefy Tibora Melichárka. Nájezdy vyzněly ve prospěch hostí, Budějovičtí tak berou jen bod.
nepřinesl podívanou ve vysokém tempu. Zejména domácí zůstali za očekáváním. Ba co víc, už po 166 vteřinách mířil na trestnou lavici Ondřej Veselý. Hosté ovšem trestuhodně zaváhali na své útočné modré čáře, puku se chopil Michal Hudec a jako na zlatém podnose ho předložil Tiboru Melichárkovi - 1:0. Budějovičtí soupeře zaskočili, ovšem momentu překvapení nevyužili.

Po ubráněném oslabení nenásledoval nápor a to ani v přesilovce, která přišla hned vzápětí. Naopak, další boleslavské vyloučení v čase 8:46 přineslo zajímavou podívanou. Po souboji za Schwarzovou brankou těsně před jeho skončením našli hlavní rozhodčí hned dva fauly Budějovických a následovala tak dlouhá dvojnásobná přesilovka Bruslařského klubu. Hosté neuvěřitelně marnili dlouho vteřiny, nakonec se ale přece jen prosadili. Podobně jako předtím domácí - Jiří Moravec zatáhl puk do útočného pásma, křížně ho naservíroval Tomáši Klimentovi, který během pár týdnů proti MOUNTFIELDU zaznamenal už třetí trefu - 1:1. Zbytek úvodní třetiny se už jen dohrával, byť víc ze hry měli hosté, nabuzení důležitým vyrovnáním.

Jihočeši si v kabině o přestávce asi důrazně promluvili, neboť jejich vstup do druhé třetiny lze nazvat důrazným. Vak ve 21., ani Mertl ve 23. minutě se neprosadili. Navíc vzápětí MOUNTFIELD hrál přesilovku po vyloučení Handlovského. Její nevyužití domácí mrzelo. Hosté totiž místo důrazu nasadili Michala Důrase, jenž stál na konci pohledné kombinace celého útoku - 1:2.

Vstřelená branka hrála do karet hostujícímu týmu. Ten začal hrát velmi účelně. Tupil nápor domácích, nerozpakoval se pomoci si vyhozením kotouče a když bylo nejhůř, zasáhl spolehlivý Marek Schwarz. Nejblíže vyrovnání byl Štěpán Hřebejk, který ve 34. minutě trefil po vyjetí zpoza branky z otočky jen tyčku. Do šaten se tak šlo za příznivějšího stavu pro Bruslařský klub.

Závěrečná třetina přinesla nápor MOUNTFIELDU. Jeho hráči se hnali vpřed v živelné touze po vyrovnání. Občas nechali otevřená zadní vrátka, čehož kupříkladu ve 42. minutě využil Tomáš Nouza, jenž ovšem z pravého kruhu pálil jen do připravené Turkovy lapačky. Na druhé straně Tibor Melichárek ve 47. minutě nechal na brankovišti vyniknout Marka Schwarze. Ten samý hráč se ovšem prosadil o dvě minuty později, kdy zúročil Ptáčkovo nahození do brankoviště zpoza branky - 2:2.

Závěrečná desetiminutovka nesla jasný rukopis - neplodný tlak MOUNTFIELDU a nebezpečné kontry Středočechů. Tak kupříkladu v 57. minutě Bílek od modré čáry orazítkoval horní tyč. 90 vteřin před koncem se na druhé straně ocitl tváří v tvář Turkovi Handlovský, mířil však jen do jeho výstroje. Na dělbě bodů před koncem základní hrací doby už nezměnily nic ani time-outy na obou stranách.

Následující prodloužení přineslo překvapivě víc podívané než si 3 082 přihlížejících původně představovalo. V čase 61:52 byl v nájezdu zahákován boleslavský Michal Důras a po právu dostal možnost náhrady formou penalty. Tu ovšem Turek vychytal. Přesně minutu před koncem šli na lavici hanby Toman s Mockem a pokračovalo se tři na tři. Rozlítaná minuta už gól nepřinesla a přišly na řadu nájezdy.

V nich zpočátku tahali za delší konec Jihočeši. Po druhé sérii vedli 2:1, když na trefy Ptáčka a Humla zareagoval jen Sýkora. Jenže po neúspěchu Melichárka v poslední možný moment zabral David Vrbata a vyrovnal. Čtvrtou sérii za Budějovice neúspěšně zakončil Ptáček, což znamanalo prémiový bod pro Boleslav, neboť Tomáši Sýkorovi se předtím při bekhendovém blafáku zadařilo - 2:3. Středočeši si tak odvážejí z jihu Čech cenný bod navíc.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
3:13 Melichárek Hudec
12:06 Klimenta Moravec
25:47 Důras Klimenta Boháč
48:17 Melichárek Ptáček Hudec
65:00 Sýkora
Střely na branku
MOU
Melichárek5
Vydarený3
Gřegořek3
Kůrka2
Hudec2
Ptáček2
Hřebejk2
Toman2
Mertl1
Mucha1
Bílek1
Šimánek1
Rezek1
Vak1
CELKEM29
Důras7
Král3
Handlovský2
Klimenta2
Zíb2
Novák2
Boháč2
Benda1
Kočí1
CELKEM22
Statistika vhazování
MOU MLB
Vak21/15 – 71,4%
Huml17/12 – 70,4%
Veselý5/2 – 40%
Hudec12/4 - 33,3%
Šimánek18/3 – 16,6%
Mertl1/0 - 0%
CELKEM74/36 - 48,6%
Sýkora16/12 - 75%
Handlovský7/4 - 57%
Král23/13 – 56,5%
Benda4/2 - 50%
Vrbata2/1 - 50%
Boháč19/6 - 31,5%
Důras3/0 - 0%
CELKEM74/38 - 51,4%
Nejlepší hráči
HC MOUNTFIELD Ml. Boleslav
TIBOR MELICHÁREK
Michal Hudec
František Ptáček
RICHARD KRÁL
Tomáš Sýkora
Tomáš Klimenta
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Přesvědčili jsme se, že play out je soutěž velice napjatá a náročná na psychiku hráčů. Zápas byl z naší strany velice špatný, hráči nesplnili na co jsme je připravovali a výkon tomu odpovídal. Možná jsme místo tyčky mohli dát gól a vyhrát, ale naše hra zisku tří bodů neodpovídala."

Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): "Čekali jsme, že výkon Budějovic bude ovlivněn zklamáním z neúčasti v play off a potvrdilo se nám, že roli sehraje také nervozita. Měli jsme obavy z první třetiny, ale dokázali jsme v ní uhrát nerozhodný výsledek. Od poloviny utkání jsme kontrolovali hru a šli i do vedení, bohužel v závěru po naší chybě soupeř vyrovnal. Stálo při nás i štěstí, když Budějovice v závěru normální hrací doby trefily tyčku, vyrovnané skóre po základní hrací době bylo spravedlivé. Na nájezdy jsme poslali Šindeláře, protože Schwarzovi se nedařilo proti Zlínu."

Sociální sítě

Od pondělí jdou hráči na led. Kromě těch podepsaných nebudou chybět ani borci na zkoušku a na ledě se předvedou i ti, kteří hráli...

Je letos hlavní posilou Motoru! Sám už dvakrát okusil, jaké je to zvednout nad hlavu pohár pro mistra. Třicetiletý gólman se...

Naše obrana, to je “flower power”! :) instagram.com/p/CCoooTOhZDX/…

Právě před 25 lety zemřel ve věku 72 let bývalý obránce Hynek Bonuš. Za náš klub hrál 4 sezony, cca 12 zápasů, dal 1 gól. Byl...