ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.03.2009, David Lukeš

CEB - ZNO 3:2sn - MOUNTFIELD bere důležité dva body

Č.  B u d ě j o v i c e - Po většinu zápasu převažoval boj nad hokejovou krásou, nicméně dva body ze zápasu se Znojemskými Orli jsou velmi důležité. Po brankách Ptáčka a Gulaše se za stavu 2:2 prodlužovalo a nakonec o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil Vítězslav Bílek a i díky němu tak má MOUNTFIELD čtyři kola před koncem na poslední Mladou Bolselav už 11 bodů náskoku.
Utkání 8. kola play-outu v úvodu přineslo jen opatrný rozjezd. Domácí MOUNTFIELD v 5. minutě hrál přesilovku, ovšem neprosadil se v ní. Důraznější byli domácí ve druhé výhodě, kdy v 11. minutě servíroval Vak puk zpoza branky Mertlovi, jenž pouze trefil Jiřího Trvaje. A tak se do třetice všeho dobrého poštěstilo Jihočechům až v další početní výhodě. Střela Františka Ptáčka od modré v 15. minutě si už našla své místo v horním růžku znojemské svatyně - 1:0.

Odpovědí byl ovšem nebezpečný nápor Moravanů. Pokud ti byli v úvodní čtvrthodince matní, pak následující pětiminutovka byla z jejich pohledu hodně povedená - jen přesné zakončení chybělo. Jejich tlak přinesl dvě budějovická vyloučení i dvě megašance. Tomáš Demel však trefil jen tyč a Romana Erata fantasticky vychytal Turek.

Druhou třetinu otevřeli hostující Orli přesilovkou, ovšem neúspěšně. Radost jim, stejně jako v případě Jihočechů, přinesla až třetí výhoda v řadě. Těsně před návratem Ondřeje Veselého z trestné lavice se důrazným výpadem zpoza branky prosadil Jaroslav Svoboda - 1:1. Jihočeši byli na chvíli opaření a hosté dál hrozili.

Pak ale podle hesla třikrát a dost šel na trestnou lavici opět znojemský hráč a tlak Moravanů byl tak otupen. Budějovičtí sice svou přesilovku neodehráli nikterak slavně, nicméně chvíli po zformování hostujících šiků do útočného pásma nabruslil Jindřich Kotrla, za brankou na sebe navázal oba znojemské obránce, aby následně vybídl na brankovišti osamoceného Milana Gulaše ke snadnému zakončení - 2:1. Následovala hokejová nuda a zdálo se, že si do kabin opět domácí ponesou těsný náskok. Ve 40. minutě se ovšem hezky prosadil Pavel Selingr - poradil si jak s budějovickou obranou, tak s Romanem Turkem a pověsil za jeho záda druhý znojemský pozdrav - 2:2.

Třetí třetina přinesla nejslabší podívanou. Opatrnou partii narušovali svým větším útočným chtíčem hráči hostů, nicméně ve 43. minutě mohlo uhodit na druhé straně, když se proti výbornému Trvajovi neprosadili Ptáček s Vakem. Následující minuty přinesly víceméně hokejeprázdno a zajímavé věci se děly až při vyloučení Jána Muchy v 57. minutě. Selingr zády k brance zakončoval do rozhozeného Turka, který duchapřítomně puk pokryl. Vzápětí opora Jihočechů v brance zasáhla opět proti znojemské dorážce a uchránila své spoluhráče od pohromy.

Zápas tak dospěl do prodloužení, v němž měli opět mírně navrch hosté, leč - stejně jako v celém zápase - doplatili na chabou koncovku. Střelecké tápání Orlů vyvrcholilo v nájezdech, kdy ve všech čtyřech sériích hosté volili střely, z nichž ani jedna nepropadla za naskočivšího Jakuba Kováře. Naopak jedinou přesnou trefou v nájezdech se blýskl Vítězslav Bílek a rozhodl tak o prémiovém bodu pro Budějovice 3:2. Hosté mohou zpytovat svědomí zejména ve směru svého zakončení, které jim sebralo naději na větší bodový zisk. Naproti tomu MOUNTFIELD navýšil svůj náskok na poslední Boleslav už na 11 bodů a jeho možná účast v letošní baráži se tak posunula do roviny pouhé teorie.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent
14:24 Ptáček Hudec Pozivil
25:50 Svoboda Demel
33:56 Gulaš Kotrla
39:23 Selingr Erat
Rozh.nájezd Bílek
Střely na branku
MOU ZNO
Hřebejk 5
Ptáček4
Gulaš 3
Vak 2
Huml2
Gřegořek 2
Mertl2
Hudec 2
Mucha1
Toman1
Veselý1
Melichárek1
Poživil1
Horák1
CELKEM28
Selingr 4
Haman 4
Erat3
Tesařík 3
Bičánek3
Svoboda 2
Růžička2
Dopita2
Rýgl2
Vyrůbalík1
Mojžíš1
Davídek1
Švrček1
CELKEM29
Statistika vhazování
MOU ZNO
Gulaš2/2 – 100%
Horák 4/5 - 80%
Huml 11/15 – 73,3%
Šimánek 8/13 – 61,53%
Vak 13/22 – 59,9%
Hudec1/4 - 25%
Hřebejk0/1 - 0%
Melichárek0/1 - 0%
CELKEM39/64 – 60,9%
Selingr 1/1 – 100%
Plášek3/7 – 42,9%
Čachotský 5/12 - 41,7%
Haman 5/13 - 38,5%
Dopita10/28 - 35,7%
Demel1/3 – 33,3%
CELKEM25/64 – 39%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD HC Znojemští Orli
ROMAN TUREK
Milan Gulaš
Vítězslav Bílek
PAVEL SELINGR
Jaroslav Svoboda
Radim Bičánek
Ohlasy po zápasu
Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a zodpovědně. Začátek byl veden v tomto duchu, ale potom se projevilo, že všechny zápasy play out jsou provázeny značnou nervozitou, dělali jsme zbytečné chyby, byli jsme vylučováni a soupeř nás trestal. Vícekrát během sezony jsme diskutovali o tom, že na nájezdy nasadíme Kováře, dnes jsme to zkusili a Kovář zachytal výborně. Skvělý byl i Bílkův nájezd."

Václav Baďouček (Znojmo): "Snažili jsme se být hodně aktivní, protože předchozí zápasy proti Budějovicím nám nevycházely. První třetinu jsme si ale zbytečně komplikovali vyloučeními. Potom jsme se zlepšili a z naší aktivity v útočném pásmu vyplynuly dva góly. Nerozhodný stav po 60 minutách byl asi spravedlivý a bohužel nájezdy jsou disciplínou, která nám letos nejde, nemáme stoprocentního střelce."

Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...