MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.10.2009, Tadeáš Nový

CEB - TRI 4:2 - Po čtyřech zápasech znovu vítězně

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD dokázali na svém ledě porazit hosty z Třince v poměru 4:2 a ukončili tak čtyřzápasovou sérii bez výhry. Zápas rozhodly přesilovky. Domácí využili tři a dá se tedy říct, že právě hra v nerovnovážném počtu znamenala rozdíl mezi oběma týmy. Třemi body se na výhře podílel Milan Gulaš, který ke své brance přidal i dvě asistence. Dvě branky vstřelil kapitán Petr Sailer. K šestistému utkání v nejvyšší soutěži nastoupil domácí obránce Petr Gřegořek.
Domácím Jihočechům velela před zápasem povinnost proti rozjetým Ocelářům z Třince uspět. Budějovičtí totiž z posledních čtyřech zápasů vytěžili jen jeden bod a další neúspěch s hosty ze Slezska by se už dal nazvat krizí. MOUNTFIELD opravdu do zápasu vstoupil aktivněji. Nepřibrzdilo jej ani úvodní oslabení a tak se už v 5. minutě mohli domácí radovat. V nájezdu dvou na jednoho oslovil Milan Gulaš Petra Sailera, který se nemýlil - 1:0.

Jenže odpověď Slezanů přišla záhy - za necelé dvě minuty. To se po střele Radka Bonka dostal k odraženému puku Roman Tomas, pro kterého nebylo problém střelou do prázdné branky vyrovnat - 1:1. Jenže vzápětí byl vyloučen Tomáš Malec za hákování a Budějovickým se v přesilovce zadařilo, byť až na jejím sklonku. Na konci deváté minuty úspěšně dorážel Michal Hudec - 2:1. Přestože si střelci pro zbytek první třetiny dali od gólových situací utrum, hrál se pohledný útočný hokej se šancemi na obou stranách. Tu největší spálil domácí Jindřich Kotrla, když v 19. minutě nedokázal dopravit puk do odkryté branky.

Pokud si budějovičtí diváci při vědomí vedení svého týmu o přestávce pochutnávali na klobáse a pivu, muselo jim hned po začátku druhé části pěkně zaskočit. Velmi rychlý úvod druhé třetiny si totiž připravili Oceláři, když se ve dvacáté vteřině po Polanského přiťuknutí nemýlil Ladislav Kohn - 2:2. Následovala chladnější pasáž, v níž oba týmy jakoby nabíraly dech na další dění. Až ve 28. minutě to halou zahučelo, když se agilní Milan Gulaš individuálně proháčkoval až před branku, kde ale minul.

Nemusel ale pranic smutnit. O minutu později, v další přesilové hře, si připsal kanadský bod za asistenci na brance Petra Sailera, jenž do branky usměrnil puk po střele Petra Gřegořka - 3:2. Mimochodem pro Gřegořka, jenž část své kariéry strávil v dresu Ocelářů, to byl už 600. zápas bohaté kariéry. Hlavní rozdíl ve hře obou týmů byl v efektivitě využívání přesilových her. Zatímco Oceláři, ač své výhody zle nehráli, se ne a ne prosadit, Budějovičtí využili už svou druhou přesilovku. Hned po Sailerově gólu měli početní výhodu i Třinečtí, leč opět se zastřelovali.

I třetí třetina odstartovala nestejným počtem hráčů na ledě. Skóre se měnilo ale až ve 45. minutě, když dvě minuty na lavici u trestoměřičů odpočíval bek Josef Hrabal. Hráči MOUNTFIELDU bránící čtveřici soupeře zamkli před brankářem Hamerlíkem. Po dlouhé a pohledné kombinaci narýsoval finální křížnou přihrávku na mezikruží Tomáš Vak, kde se do jeho pobídky opřel Milan Gulaš a korunoval svůj povedený výkon jistící brankou - 4:2.

Pokračoval pohledný hokej. V 53. minutě neproměnil únik Tomáš Vak. Hosty pak ve snaze o obrat přibrzdilo Tomasovo vyloučení. Přesto ještě měli výbornou možnost, jak se do zápasu na poslední chvíli vrátit. V čase 57:21 šli Jihočeši do tří, a to na dlouhých 86 vteřin. Třineckých se ale smůla nepustila, hned dvakrát přišli o přesilovkový zámek po nešťastných odskocích puku. Budějovičtí si po přežití perných vteřin už závěr pohlídali a mohli se radovat ze zlomení černé minisérie.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
4:39 Sailer Gulaš
6:12 Tomas Bonk Polák
8:52 Hudec Melichar Mikeska
20:20 Kohn Polanský
28:21 Sailer Gřegořek Gulaš
45:38 Gulaš Vak Gřegořek
Střely na branku
MOU TRI
Mikeska5
Melichar4
Sailer4
Vydarený4
Melichárek3
Gřegořek3
Veselý3
Ptáček3
Hudec2
Šimánek2
Gulaš2
Macháček1
Poživil1
Mertl1
Vak1
Snopek1
CELKEM40
Kohn5
Květoň4
Tomas3
Zíb3
Polanský3
Peterek2
Cartelli2
Martynek2
Hrabal2
Růžička1
Výtisk1
Bonk1
CELKEM29
Statistika vhazování
MOU TRI
Kotrla1/1 - 100%
Mikeska17/27 - 63%
Vak15/26 - 57,7%
Šimánek3/6 - 50%
Hudec1/2 - 50%
Mertl5/11 - 45,5%
Červený0/2 - 0%
CELKEM42/75 - 56%
Bonk15/27 - 55,6%
Polanský12/22 - 54,5%
Polák1/2 - 50%
Peterek5/19 - 26,3%
Kanko0/1 - 0%
Růžička0/1 - 0%
Kohn0/3 - 0%
CELKEM33/75 - 44%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD TŘINEC
MILAN GULAŠ
Petr Sailer
Roman Turek
LADISLAV KOHN
Roman Tomas
Peter Hamerlík
Sociální sítě

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??

Dnes nás čeká střetnutí s Třincem. Preview k zápasu ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Motor s Litvínovem padl 3:4. REPORT ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…