MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
24.11.2009, Matěj Mayer

CEB - LIT 3:0 - Další domácí výhra s nulou

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD dokázali zvítězit i ve druhém domácím utkání po sobě. V obou utkáních navíc neinkasovali ani jednu branku. Tentokrát si domácí připsali v každé třetině po gólu a konečný výsledek tak zněl 3:0. Litvínov nebyl příliš aktivní a nekladl domácím příliš velký odpor. Romanu Turkovi se podařilo opět udržet nulu a už nebyl překonán 124 minut.

Jednalo se přitom o velmi důležitý zápas. Stejně jako v neděli se jednalo o souboj sousedů v tabulce. Zatímco Liberečtí se v předchozím klání dívali na Jihočechy z patra, Litvínovští vyhlíželi MOUNTFIELD z o stupínek horší pozice. Lepší aktuální formou ovšem disponují Jihočeši a to bylo od úvodního buly znát. Hosté hráli na začátku dvě přesilovky za sebou, jenže příležitost ke vstřelení branky a získání pohody na své hole propásli. A brzy je to mrzelo.

12. minutě totiž šli v jeden moment na trestnou lavici Skříteský i Pavlikovský a Budějovičtí hráli celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Přestože jí nezačali optimálně, po 62 vteřinách zvedali ruce nad hlavu. Tomáš Vak z pravé strany šikovně předložil před brankoviště osamocenému Ondřeji Veselému, který kotouč pohotově usměrnil za Hüblova záda - 1:0. V následující pokračující početní výhodě mohl zvýšit Milan Gulaš, jenže z úhlu přestřelil odkrytou svatyni Litvínovských. Ti se v první třetině pasivitou přímo hemžili a o vyrovnání si mohli jen nechat zdát.

Prostřední dějství opět Jihočeši zahajovali v početní výhodě. Sice ji nevyužili, ale hned 13 vteřin po návratu Petera Jánského se tribuny radovaly podruhé. Akci Michala Mikesky dotáhl do zdárného konce pohotovou dorážkou čerstvý otec stejnojmenného syna Lukáš Květoň - 2:0. V tu chvíli začala těžká práce pro kouče Františka Výborného, neboť jeho svěřenci se zčásti díky nabytému náskoku a zčásti z opatrnosti, aby o něj rychle nepřišli, nakazali litvínovskou letargií a tempo hry uvadlo.

To bylo vodou na mlýn Chemikům, kteří sice nezačali předvádět vyloženě ofenzivní estrádu, ale přidali na důrazu a přece jen častěji zaměstnávali do té doby nepříliš využitého Romana Turka. Největší šanci spálil v počínající přesilovce ve 30. minutě Michal Trávníček, když po chytré křížné přihrávce mířil z voleje na prázdnou branku. Ke štěstí MOUNTFIELDU a smůle Benziny kotouč netrefil a vzápětí se dopustil podražení. Z jeviště ustoupivší domácí o sobě dali vědět na konci druhého dějství, když se jim v čase 39:24 naskytla možnost další, tentokrát o poznání kratší, dvojnásobné přesilovky. Využít jí však už nedokázali.

Těsně po návratu obou hříšníků ve žlutočerném přišel na začátku posledního dvacetiminutí zlomový moment utkání. Nejlepší možnou přesilovku si totiž zahráli i Severočeši a měli k jejímu využití k dispozici solidních 79 vteřin. Jenže když se nedaří, tak se nedaří. Hosté neprožívají šťastné období a šťastný nebyl ani tento pokus o ztečení Turkovy klece.

A když se až po dvou minutách vrátil z trestné lavice v 55. minutě i František Ptáček, potvrdilo se staré pravidlo že pokud nedáš, následně dostaneš. Právě navrátivší se provinilec Ptáček přihrávkou přes prkna oslovil rozjetého Milana Gulaše, jenž v čase 55:59 proměněným únikem dodal klid svému týmu i fanouškům do závěrečných minut - 3:0. Na závěrečný tlak a pokus o zázrak už se Severočeši nezmohli, zčásti i díky dalšímu oslabení. Potvrdili tak, že Budvar Aréna nepatří k jejich oblíbeným destinacím. Naopak MOUNTFIELD bodoval už počtvrté v řadě a jedenáctému místu se vzdálil na rozdíl pěti bodů.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
12:35 Veselý Vak Gřegořek
21:12 Květoň Mikeska
55:59 Gulaš Ptáček

Střely na branku
MOU LIT
Snopek5
Květoň4
Ptáček4
Gulaš3
Melichar2
Kotrla2
Vak2
Veselý2
Micka2
Sailer1
Melichárek1
Tůma1
CELKEM29
Reichel4
Pilař4
Jánský3
Švarný3
Lukeš3
Pavlikovský2
Černý2
Kubinčák2
Gureň1
Bojer1
Jenáček1
Trávníček1
Kroupa1
Skuhrovec1
Kubát1
CELKEM30

Statistika vhazování
MOU LIT
Gulaš1/1 - 100%
Vak23/34 - 67,6%
Mikeska14/29 - 48,3%
Micka1/3 - 33,3%
Šimánek5/17 - 29,4%
Sailer0/1 - 0%
CELKEM44/85 - 51,8%
Pavlikovský7/16 - 87,5%
Reichel22/34 - 64,7%
Jenáček1/3 - 33,3%
Vopat10/22 - 22,7%
Heinisch1/5 - 20%
Černý0/1 - 0%
Lukeš0/2 - 0%
Kubinčák0/2 - 0%
CELKEM41/85 - 48,2%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD LITVÍNOV
ROMAN TUREK
Ondřej Veselý
Petr Gřegořek
VOJTĚCH KUBINČÁK
Jakub Černý
Robert Reichel
Ohlasy po zápasu

Milan Kupka (České Budějovice): "Pro nás to bylo těžké utkání, protože soupeř po celých šedesát minut bojoval a ještě za stavu 2:0 si vytvářel šance. V kritických momentech nás ale podržel Turek a po zásluze vychytal druhou nulu za sebou. Vítězství jsme vydřeli a jsme za něj strašně rádi."

Jiří Kučera (Litvínov): "Po dvou vysokých porážkách jsme zlepšili obrannou hru, ale naším problémem stále zůstává útok. Hráči jakoby ztratili sebedůvěru, směrem dopředu se jim vůbec nedaří a hlavně jim nejdou přesilovky."

Sociální sítě

Právě dnes je to 70 let od zisku dosud jediného mistrovského titulu v historii našeho klubu ????Klobouk dolů před borci, kteří se...

Dnes to bohužel nevyšlo. Poslední zápas sehraje Motor v neděli proti Třinci.hcmotor.cz/zapas.asp?id=L…

Na ledě Litvínova nastoupíme v této sestavě ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

55. narozeniny slaví bývalý útočník Josef Štraub. V ČB 2 sezony, 59 zápasů (10+27), 21 +/- bodů, 180 TM. 10. 12. 2002 vyrovnal...

×
×
Dnes v 17:20 | Muži
Madeta Motor Č. Budějovice
HC Oceláři Třinec