MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.12.2009, Michal Špírek, David Lukeš

CEB - SLA 3:4p - Zajímavé střetnutí rozhodl Červenka

Č. B u d ě j o v i c e - Parádní duel sehrály v Budvar Aréně celky HC MOUNTFIELD a pražské Slavie. Po dvou třetinách byl stav 1:1, když přišlo poslední dějství. V tom se nejprve prosadil exbudějovický Kůrka, ale skóre dokázali domácí otočit, zasloužil se o to Tomáš Vak a po nádherné akci oslavence Veselého i Milan Gulaš. Jenomže Slavia v čase 57:41 využila přesilovku pěti proti třem a následovalo prodloužení. V něm překonal Turka nejproduktivnější hráč ligy, Roman Červenka.

Souboj dvou tradičních rivalů přinesl kromě boje o střed tabulky i zajímavou podívanou, okořeněnou pohledným hokejem a střetem dvou hráčů, kteří v nedávné minulosti oblékali dres svých dnešních soupeřů - Tomášů Micky a Kůrky. Zejména druhý jmenovaný hýřil aktivitou a už v první minutě vykoledoval pro hosty přesilovku, která však zůstala nevyužita. Stejně jako ta domácí v 5. minutě. Slávisté se bez problémů ubránili a záhy mohli skórovat, když v 9. minutě Jelínek v jasné šanci selhal. Hosty to nemuselo mrzet, neboť o chvíli později jej na druhé straně Šimánek také jen napodobil.

Velikou příležitost ke vstřelení úvodní branky propásli domácí mezi dvanáctou a čtrnáctou minutou. Po hákování Jakuba Sklenáře a zdržování Pavla Kolaříka hráli luxusních 93 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Byl to však jen důkaz toho, že početní výhody Jihočechům v poslední době příliš nejdou. Neruda se rozhodně nezapotil. Jak s přesilovkou, byť jen jednoduchou, naložit, předvedli hosté Budvar Aréně těsně před první sirénou. Petr Kadlec se prezentoval umnou tečí střely Karola Slobody od modré a Slavia šla do kabin s vedením 0:1.

Po chybném střídání MOUNTFIELDU se mohli Pražané nasytit v přesilovce i po návratu z šaten. Tomicu parádně vychytal Turek a tak skóre zůstalo nezměněno. Ve 27. minutě si dali Slávisté reparát, když šel ven Jan Snopek za držení. Jako přes kopírák se opakovala situace z první třetiny, kdy jednoho vyloučeného následoval spoluhráč kvůli zdržování hry. Tentokrát druhé straně "pomohl" Martin Tůma, avšak Budějovičtí se pražským přesilovkovým ostřížům ubránili.

Uhodilo až ve 34. minutě. Za vlastní brankou se chopil touše Lukáš Květoň, prokrasobruslil s ním přes celé kluziště až na levý kruh útočného pásma, odkud poslal poněkud unavenou žabku švihem, jíž Neruda k překvapení celé haly propustil do své klece - 1:1. Vyrovnání posloužilo MOUNTFIELDU jako živá voda, jeho hráči byli o poznání aktivnější než soupeř, ale své šance domácí zakončovali příliš okatě a tak Stanislav Neruda podruhé neinkasoval. Minutu před přestávkou putoval za katr domácí úspěšný střelc Květoň a jak se ukázalo, mělo to později své důsledky. Za chvíli ho totiž následoval Tomáš Vak a Sešívaní měli k dispozici lahodných 86 vteřin hry pěti proti třem. Do pauzy se ještě neprosadili, byť tečující Tomáš Kůrka nebyl daleko.

Dvojnásobnou přesilovku si hosté přenesli do třetí části a v době, kdy už se zdálo, že se oslabený MOUNTFIELD ubrání, se hosté přece jen dočkali. Dvanáct vteřin před návratem Květoně si domácí trojici vyšachovali Roth, Beránek a do prázdné branky puk zametající Tomáš Kůrka - 1:2. Jihočeši ovšem nesložili zbraně. Nadechli se k náporu a zvýšená aktivita jim přinesla dvě přesilovky. Tou první ve 43. minutě se ještě protrápili. Dočkali se však v minutě čtyřicáté sedmé. Pouhých 21 vteřin jim stačilo k potrestání faulu Karola Slobody, když si centr Tomáš Vaka do brankoviště hostující obránce sám srazil do branky.

Jihočechům narostla křídla a podařilo se jim strhnout vedení na svou stranu. Po nejhezčí akci zápasu - to když se v 52. minutě elegantně na útočné modré uvolnil Ondřej Veslý a z levé strany křížnou přihrávkou vybídl ke skórování Milana Gulaše, který nepohrdl - 3:2. Zdálo se, že MOUNTFIELD je na nejlepší cestě ke třem bodům. Budějovičtí v pohodě náskok bránili až do 57. minuty, v níž se nechal vyloučit úspěšný nahravač Veselý. O sedmdesát vteřin později ho následoval za zbytečné vyhození kotouče mimo kluziště Jan Snopek a Pražané dostali k dispozici už třetí dvojnásobnou přesilovku v zápase. A opět hozenou rukavici s radostí zvedli. Pouhých šest vteřin trvalo, než se puk po vhazování dostal na hůl Vladimíra Rotha, jenž od modré nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Body se tedy dělily a šlo ještě o to, komu připadne ten prémiový. Vyluštění poslední tajenky zabralo jen 74 vteřin. Poté díky brance na 3:4 si 51. bod v sezóně připsal Roman Červenka. Slavia poprvé v sezóně porazila HC MOUNTFIELD a odváží si z Budějovic cenné dva body.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
19:00 Kadlec Sloboda Červenka
40:52 Kůrka Beránek Roth
43:29 Květoň Gulaš
46:09 Vak Sailer
51:40 Gulaš Veselý Ptáček
57:41 Roth Žižka Tomica
61:14 Červenka Žižka

Střely na branku
MOU SLA
Melichárek4
Micka4
Snopek4
Veselý3
Vak3
Ptáček3
Sailer3
Hřebejk2
Šimánek2
Melichar2
Gulaš2
Kotrla1
Jank1
Mikeska1
Květoň1
CELKEM36
Červenka4
Hruška4
Kadlec4
Kůrka4
Sloboda3
Vondrka2
Tomica2
Roth2
Doležal1
Jelínek1
Havel1
Růžička1
Žižka1
Beránek1
CELKEM31

Statistika vhazování
MOU SLA
Vak20/31 - 64,5%
Mikeska14/26 - 53,8%
Mertl3/8 - 37,5%
Šimánek5/14 - 35,7%
Hřebejk0/1 - 0%
CELKEM41/80 - 51,2%
Beránek11/19 - 57,9%
Čermák6/11 - 54,5%
Červenka16/23 - 48,5%
Růžička5/11 - 45,5%
Tomica0/1 - 0%
Hruška0/1 - 0%
Jelínek0/4 - 0%
CELKEM39/80 - 48,8%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD SLAVIA
ONDŘEJ VESELÝ
Tomáš Vak
Lukáš Květoň
ROMAN ČERVENKA
Tomáš Kůrka
David Hruška
Ohlasy po zápasu

Milan Kupka (HC MOUNTFIELD České Budějovice): "Viděli jsme vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro hosty. Mrzí nás vysoký počet vyloučených, třikrát jsme hráli ve třech proti pěti a ztratili přitom hodně sil."

Jiří Čelanský (HC Slavia Praha): "Zpočátku byl souboj opatrný, oba týmy vycházely ze zajištěné obrany. Postupně utkání nabíralo na kvalitě a my jsme lépe než domácí zvládli hru v přesilovkách. Kůrkovo gesto směrem k divákům jsme ze střídačky neviděli, ale myslím, že nemohlo zápas ovlivnit. Tomáš jinak podal výborný výkon."

Sociální sítě

55. narozeniny slaví bývalý útočník Josef Štraub. V ČB 2 sezony, 59 zápasů (10+27), 21 +/- bodů, 180 TM. 10. 12. 2002 vyrovnal...

PREVIEW: Dnes změříme síly s Litvínovem. Jednou ho už Motor v sezóně porazil, dvakrát prohrál s jedenáctým týmem tabulky o jednu...

Pan obránce RENÉ VYDARENÝ po sezóně ukončí svou úspěšnou a bohatou kariéru. Co v ní zažil, jak ji hodnotí? A co plánuje do...

Už v příštím týdnu se spustí možnost kompenzací za permanentky z letošní sezony. Spolu s tím přijde i možnost, jak Motor v těžké...

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Verva Litvínov
Madeta Motor Č. Budějovice