MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.03.2010, Petr Novotný, Tereza Velikovská

SPA - CEB 4:1 - Z Holešovic bez jediného bodu

P r a h a - Fantastická třetí třetina v podání sparťanského mužstva rozhodla o tom, že tři body z duelu proti českobudějovickému Mountfieldu zůstanou v Tesla aréně. Pražané sice prohrávali po první třetině, kdy hosté využili jednu z mála svých šancí. Svou první branku v nejvyšší soutěži zaznamenal Rudolf Červený, ale gól Petra Tona ve druhé části hry je uklidnil a dvě slepené trefy na začátku třetí třetiny rozhodly o jejich vítězství.

Úvod posledního domácího utkání základní části se nesl ve slavnostním duchu. Ondřeji Kratěnovi byl předán pamětní puk ke 250. gólu, slavnostní buly vhodila legenda sparťanského hokeje Vladimír Zábrodský. Jako první se v útočném pásmu dostal do větší šance třetí útok domácích ve složení Ručinský, Langhammer, Netík. V šesté minutě byl za hákování vyloučen hostující Gřegořek, ale přesilová hra se Spartě nedařila. V závěru početní výhody byl vyloučen další hráč Budějovic Květoň a Sparta po krátké epizodě pět na tři pokračovala v klasickém přečíslení. Při druhém trestu se domácí hráči prosazovali mnohem více, nejaktivněji ohrožoval Turka Netík. V závěru prvního dějství hrozil Rudolf Červený. Jeho první střelu z levého křídla Přikryl chytil do lapačky, na dorážku Mickovy střely už byl krátký.

Hned v první minutě druhé části fauloval Gulaš a Sparta hrála další přesilovou hru. V té byl Mountfield pod velkým tlakem, Turek ale udržel čisté konto. Hosté z Budějovic byli ve druhé třetině několikrát velmi blízko druhé brance, puk před prázdnou brankou ani jednou za Přikrylova záda neuklidili. V největší šanci selhal Pletka, který objel branku a chtěl zakončil k tyči. Přikryl se nestihl přesunout, ale budějovický útočník nedokázal puk zasunout do prázdné branky a poslal ho pouze napříč brankovištěm. V 35. minutě se Holešovickým podařilo vyrovnat skóre ve hře čtyři na čtyři. Petr Ton dorazil v kleče Hanzlíkovu střelu od modré. V závěru třetiny byli blízko vyrovnání Gulaš na straně hostí a domácí Langhammer, stav už se ale neměnil.

Vstup do třetí třetiny se Spartě vydařil, hned v úvodu ji poslal do vedení Martin Látal, který propasíroval puk za Turka z velkého úhlu. Po dvou minutách zvyšoval vedení Tomáš Netík, který ujel s Ručinským ve dvou na jednoho obránce Mountfieldu a rozhodl se sám zakončit přesnou střelou. V další gólové situaci svému týmu příliš nepomohl Roman Turek, který se u zadního mantinelu nechal obrat o puk a Ondřej Kratěna snadno zavezl puk do opuštěné branky. Tříbrankový náskok domácí udrželi až do závěrečné sirény, utkání nedohrál kvůli problému s rukou obránce Radek Philipp.

Ohlasy po zápasu
Miloš Holaň (Sparta): Úvod zápasu byl takový zvláštní. Měli jsme spoustu šanci, gól visel ve vzduchu, ale zakončení jsme neřešili ideálně. Až od druhé třetiny jsme začali hrát podle svého a nakonec výsledek otočili. Zápas Vítkovic nemá cenu řešit, prostě to tak dopadlo, budeme pátí.
Milan Kupka (České Budějovice): Na začátku zápasu jsme hráli podle svých představ, pak jsme ale udělali zbytečné chyby a Sparta nás za ně potrestala. Ale je to škoda.
Sociální sítě

Dnes nastoupíme v této sestavě. Jaký tipujete výsledek utkání? #hcmotor #dnesnisestava #nejenhokej

Dneska hraje Motor, takže vychází HOKEJKLUB!Najdete v něm rozhovor s Pavlem Novákem, vyrovnanou bilanci se soupeřem i zajímavosti...

Obránce Karel Plášil je nejvytíženějším mužem sestavy trenéra Václava Prospala. V průměru tráví na ledě 21 minut a 8 vteřin, v...

26. narozeniny dnes slaví obránce Jan Štencel. Gratulujeme a přejeme všechno nejlepší! ??