ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.10.2011, Roman Šperňák

CEB - SPA 1:3 - Jihočeši na Spartu nestačili

Č. B u d ě j o v i c e - Čtvrté domácí utkání probíhající sezony přineslo budějovickým hokejistům první porážku. Mohla za ní pražská Sparta, která vytrvalovou hrou rozhodla v poslední třetině. Jihočeši šli do vedení v úvodní části po gólu Lukáše Květoně, ale další branku už on ani žádný z jeho spoluhráčů nepřidal. Naopak v poslední části hry dokázali hosté vyrovnat a navrch přidali i druhou rozdílovou branku. Třetí zásah si připsali v power-play.

Českobudějovický tým nastoupil do zápasu v černých dresech, která se osvědčily při zápase se Slavií. Trenér Výborný se nebál do sestavy zařadit i mladíky Rouska a Marka. Domácí měli jako první možnost hrát hned v úvodu přesilovku, ale pouze jednou nebezpečně pálil od modré Ptáček, jinak se Sparta ubránila. V dalším průběhu třetiny se akce střídaly na obou stranách. Po vyloučení Kolarze hrála Sparta přesilovku a dělovkou se prezentoval obránce Kasík, ale brankař Kovář puk lapil do lapačky. Další nebezpečnou akci hosté již v přesilovce nepředvedli. Velkou šanci měl domácí útočník Martynek, který dostal krásný pas na červenou a jel sám na branku, ale Pöpperle ho vychytal. Další příležitost měl Lukáš Květoň, kterého krásně našel Langhammer. Květoň byl rozjetý v mezikruží, ale Pöpperleho nepřekonal. Za Spartu zahrozil Tenkrát, ale i Kovář byl připraven. V závěru třetiny dostali domácí možnost hrát další přesilovou hru. Po devíti vteřinách ji domácí dokázali proměnit. František Ptáček sjel s pukem až na brankovou čáru a nahodil puk na branku, kde ho ještě před brankářem zvedl Lukáš Květoň a poprvé rozvlnil brankovou síťku. V první třetině byl k vidění pohledný hokej s šancemi na obou stranách, kde v závěru třetiny byli hráči HC MOUNTFIELD šťastnějším týmem.

Na začátku třetiny se do šancí dostávala Sparta, ale obětaví domácí obránci většinu střel pochytali za Kováře. V průběhu třetiny diváci pokřikem pozdravili oba trenéry mužstev a ti jim pokynuli. První střelu na Kováře vyslal Brož, který byl faulován a Sparta měla další přesilovku. Při oslabení skvěle napadal Jiří Šimánek a brankář Pöpperle ho musel faulovat. Průběh hry ve druhé části byl až do desáté minuty stejný jako v první třetině. Oba týmy se dobře hlídali a tak vyložené šance k vidění nebyly. Pak se ovšem obraz hry změnil a oba týmy ukázaly svoje útočné choutky a zákroků brankářů na obou stranách přibývalo. Ivan Rachůnek nechal v půlce zápasu vyniknout Kovářovu lapačku. Na druhé straně Michal Mikeska našel Petera Mikuše a ten trefil Pöpperleho. Bomba Petra Tona viditelně Kováře bolestivě zasáhla a chvíli nabíral dech. Na druhé straně se na modré nečekaně zjevil Petr Sailer a jel sám na branku, ale nedal. Sparta ihned otočila hru a šanci měl opět Ivan Rachůnek, ale i Jakub Kovář byl na místě a střelu vyrazil. Jihočeši předvedli i přečíslení tři na jednoho, které zakončil pohotovou střelou Rostislav Martynek, ale Tomáš Pöpperle se včas přesunul a puk vyrazil. Další možnost měl i domácí mladík Jakub Marek, který z první trefil brankáře do masky. Na druhé straně Kovář se štěstím vyrazil Tonovu teč. Ve druhé třetině nakonec branka nepadla a Jihočeši byli přeci jen o něco aktivnější naž Sparta. Hra ve druhé části byla pohlednější a atraktivnější.

Třetí část začala v poklidu a bez větších šancí. Z ničeho nic se z místa pro vhazování prosadil Petr Tenkrát a dělovkou vymetl pavučiny domácí branky. Za domácí se ke střele dostal Kuchejda, ale trefil dobře postaveného brankáře Sparty. Velký tlak domácích se ale nekonal spíše se čekalo na chybu na obou stranách a hokej byl zase opatrnější. Za Spartu se dvakrát ukázal Dominik Pacovský, ale Jakub Kovář vždy jeho ránu chytil. Jihočeši dlouho neměli žádnou šanci a po delší době měl Pöpperle zákrok po střele Nováka a dorážka Kašpaříka už šla mimo branku. Domácí pasivitu potrestal Michal Brož, který se zjevil u levé tyčky a trefil puk přesně nad beton. Ve třetí třetině domácí přestali hrát a Sparta se chopila aktivity, která jí přinesla dvě branky. Další šanci měl Lapšanský, který z první trefil Kováře. Po dlouhé době se domácí probudili, když se v tlačenici před brankou k puku dostal Rudolf Červený, ale byl tísněn a střela neměla rasanci. Čas pomalu ubíhal a domácí se k žádnému tlaku neměli a Sparta v klidu kontrolovala hru. Necelé dvě minuty před koncem si domácí lavička vzala oddechový čas na poradu. Minutu a půl před koncem jel Kovář na střídačku a Jihočeši hráli v šesti v poli. Podařilo se jim Spartu sevřít před jejich brankářem, ale Petr Ton se dostal k vyhozenému puku a pojistil Spartě vítězství. Za hru ve třetí části si Sparta vítězství zasloužila.

Prehled branek
CasStrelec1. asistent2. asistent
19:30 Květoň Ptáček Kašpařík
44:01 Tenkrát Bližňák Ton
51:31 Broš Rachůnek I. Pacovský
59:31 Ton Broš

Strely na branku
MOU SPA
Květoň6
Kuchejda5
Ptáček4
Langhammer3
Novák3
Kranjc3
Sailer3
Martynek2
Pšurný R.2
Rousek1
Gulaš1
Mikuš1
Marek1
Šimánek1
CELKEM36
Ton6
Tenkrát3
Broš3
Rachůnek I.3
Pacovský3
Treille2
Lapšanský2
Philipp1
Kasík1
Rachůnek T.1
Žalčik1
Sersen1
Luňák1
Foster1
CELKEM29

Statistika vhazování
MOU SPA
Mikeska10/14 - 71,4%
Kašpařík16/24 - 66,7%
Langhammer12/19 - 63,2%
Květoň5/8 - 62,5%
Šimánek1/2 - 50%
Červený3/12 - 25%
Martynek0/1 - 0%
Pšurný R.0/4 - 0%
CELKEM47/81 - 58%
Ton1/1 - 100%
Žalčik1/1 - 100%
Luňák3/5 - 60%
Broš15/26 - 57,7%
Rachůnek T.2/4 - 50%
Rachůnek I.1/2 - 50%
Treille1/2 - 50%
Foster7/22 - 31/8%
Bližňák3/16 - 18,8%
Tenkrát0/1 - 0%
Lapšanský0/1 - 0%
CELKEM34/81 - 42%
Nejlepší hráci
MOUNTFIELD SPARTA
LUKÁŠ KVĚTOŇ
František Ptáček
Jakub Kovář
TOMÁŠ PÖPPERLE
Petr Tenkrát
Michal Broš
Ohlasy po zápasu
František Výborný (České Budějovice): "Sparta hrála agresivní hokej, se kterým jsme se špatně vyrovnávali. Ve druhé třetině jsme měli šance na zvýšení jednobrankového náskoku, ale soupeř stále hrozil z brejků a pro naše obránce to bylo těžké. Nechci uvádět jména, ale viděl jsem u některých hráčů trošku strach a to se mi nelíbí. Budeme muset asi zamíchat sestavou."

Richard Žemlička (Sparta): "V první třetině nás hráči Českých Budějovic přehrávali a byli lepším týmem. Přesto jsme se snažili uhrát v úvodních dvaceti minutách bezbrankový stav, což se nám bohužel nepovedlo. Od druhé třetiny jsme zlepšili střední pásmo a hra se vyrovnala. V závěru jsme měli víc šancí a vrátily se nám síly, které v úvodu chyběly."

Sociální sítě

Dnes zahajujeme proti Porubě sérii tří domácích zápasů v řadě. Jakým skóre podle vás skončí ten první? #hcmotor #dnesnisestava...

25. narozeniny dnes slaví útočník Radek Prokeš! Přejeme mu všechno nejlepší a hodně zdraví i gólů! ??????

V pondělní odpoledne proběhl na druhé ledové ploše Týden hokeje. Na akci ''Pojď hrát hokej'' dorazilo několik desítek dětí, které...

Zápasy s @hcstadion se v této sezóně mění na přestřelku, což potvrdil i dnešní zápas. Celkem bylo k vidění deset branek a vítězně...