ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.10.2011, Miroslav Mayer

CEB - ZLN 4:0 - Jasné vítězství domácího týmu

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - V nedělním zápase v Budvar aréně se týmu HC MOUNTFIELD postavil PSG Zlín. Jihočeši byli v zápase lepším celkem a po zásluze zvítězili 4:0. Domácím se podařilo hned v první třetině vytvořit si dvoubrankový náskok a každou třetinu přidali po jednom gólu. Hostům se vůbec nepodařilo překonat vynikajícího Jakuba Kováře v domácí brance, který je svými zákroky přiváděl k zoufalství. Vychytal tak svoji první letošní nulu.

Zlínští přijeli do Budějovic s cejchem aktuálně třetího týmu extraligové tabulky a úvod střetnutí určitě dokumentoval velké sebevědomí hostů, jež nabyli v dobře rozjetém startu sezóny. Hráči z pomezí Valašska rozhodně nečekali, co s nimi domácí MOUNTFIELD udělá, a sami byli ve ztékání Kovářovy svatyně aktivní. Ten musel po Holíkově teči po pěti minutách hry vytasit reflexivní zákrok. Zlom přišel v polovině úvodního dějství. Při téměř dvouminutové hře čtyř proti čtyřem byli nejdříve blízko gólu hostující Berani. Matějíček už už zasouval kotouč do opuštěné klece, ovšem obětavý defenzívní záskok Kotalíka mu v tom zabránila.

O chvíli později se v podobné pozici ocitl Aleš Kranjc a neboť jemu nikdo v dorážce do odkryté branky nebránil, mohl se radovat z premiérového gólu v české extralize - 1:0. Změna skóre jakoby ještě přilila oleje do ohně a šance se začaly střídat na obou stranách, brankáři ovšem své celky držely. To platilo až do 17. minuty, kdy v budějovické přesilovce při vyloučení Čajánka byl i Sedláček krátký na důraz Jakuba Langhammera před brankovištěm - 2:0.

Prostřední dvacetiminutovka kopírovala svým úvodem začátek té první. Zlínští vyjeli z kabin nažhavení ke vstřelení kontaktního gólu a hned po pár vteřinách nebezpečně dorážel na Kováře agilní Köhler. Hosté ovšem krátce nato opět pykali a opět to bylo při vyloučení jejich velezkušeného hráče, tentokrát za katrem seděl Martin Hamrlík. Úspěšným exekutorem se ve 25. minutě stal Aleš Kotalík, na jehož pumelici z voleje od modré neměl nešťastný Sedláček nárok - 3:0. Aniž by byli hosté nějak výrazně horším celkem na ledě, prohrávali ještě před polovinou zápasu už o tři góly.

Sympaticky ale nic nezabalili a v následujících minutách domácím zle zatápěli. Už minutu po Kotalíkově trefě se mohli radovat. Kovář vyrazil kotouč jen na hokejku Köhlera, který v pádu zasouval touš za domácího brankáře, jenž ale vytasil na čáře výborný zákrok. Další parádní zásah si Jakub Kovář připsal ve 28. minutě, to se včas dokázal přesunout ke druhé tyčce a vychytat gólovku Sýkory. Do třetice už byl ve 31. minutě překonán, ovšem zachránilo ho břevno, což potvrdil i videorozhodčí. Za chvíli dokonce branka do síťky MOUNTFIELDu padla, ale puk byl do ní dopraven rukou, takže se skóre nemohlo změnit. Do konce druhé třetiny už Jihočeši tříbrankový náskok udrželi, což bylo pro další vývoj zřejmě rozhodující.

Berani to ještě na začátku třetí třetiny zkusili a výsledkem jejich tlaku byla přesilovka při Kuchejdově vyloučení. Hra v početní výhodě ovšem dnes Zlínským nešla. Jejich myšlenky na možný zvrat nakonec utnula 49. minuta, kdy do přečíslení s Františkem Ptáčkem ujel Rostislav Martynek. Místo příhry spoluhráči vystřelil a neprohloupil - trefil svůj premiérový gól v tomto ročníku - 4:0.

Po čtvrté budějovické úspěšné trefě zůstala už jen jedna nevyluštěná tajenka - a sice zda Jakub Kovář udrží svou letošní první nulu. Vzhledem k tomu, že nasazení hostů poněkud opadlo, se mu to i s pomocí týmu povedlo a tak se po Kranjcovi a Martynkovi i budějovický strážce svatyně dočkal svého prvního sezónního zářezu.

Přestože na led MOUNTFIELDu tentokrát nepřicestoval špatný soupeř, domácí tým zápas nakonec zvládl na jedničku a po výhře 4:0 se přiblížil čelu tabulky.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
9:33 Kranjc Ptáček Červený
16:54 Langhammer Vydarený Novák
24:18 Kotalík Kašpařík Květoň
48:25 Martynek Kuchejda Červený

Střely na branku
MOU ZLN
Kotalík6
Mertl3
Novák3
Podlešák3
Kranjc3
Martynek3
Kašpařík3
Ptáček2
Langhammer2
Kuchejda1
Šimánek1
Gulaš1
Červený1
Němeček1
Sailer1
CELKEM34
Důras5
Köhler5
Hamrlík4
Holík3
Veselý2
Sýkora2
Leška2
Matějíček2
Tesařík2
Honejsek1
Ondráček1
Galvas1
Vlach1
Linhart1
Čajánek1
Míka1
CELKEM34

Statistika vhazování
MOU ZLN
Podlešák2/2 - 100%
Květoň3/4 - 75%
Červený5/8 - 62,5%
Kotalík3/5 - 60%
Kašpařík16/29 - 55,2%
Mertl4/8 - 50%
Pšurný R.3/6 - 50%
Langhammer6/14 - 42,9%
Martynek0/1 - 0%
Gulaš0/1 - 0%
CELKEM42/82 - 51,2%
Čajánek6/9 - 66,7%
Leška16/28 - 57,1%
Vlach6/12 - 50%
Sýkora8/19 - 42,1%
Honejsek4/14 - 28,6%
CELKEM30/71 - 42,3%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD ZLÍN
JAKUB KOVÁŘ
Aleš Kotalík
Pavel Kašpařík
BEDŘICH KÖHLER
Michal Důras
Jakub Sedláček
Ohlasy po zápasu

František Výborný (České Budějovice): "Musím ocenit výkon Zlína, který venku nehraje žádného ´zanďoura´, ale předvádí agresivní hokej. Základem našeho úspěchu bylo vedení 2:0. Ve druhé třetině jsme byli trochu pasivnější a z toho vyplynula naše vyloučení. Kuba Kovář ale chytil soupeři dvě tutové šance a to nás povzbudilo. Ve třetí třetině hráči bojovali i za Kovářovu nulu, protože si ji zasloužil."

Josef Turek (Zlín): "Nehráli jsme svoji hru, začali jsme špatně už od prvního vhazování. Inkasovali jsme z dorážky, druhý gól byl ještě lacinější. Chtěli jsme něco udělat s výsledkem, ale v oslabení jsme dostali zlomový třetí gól od Kotalíka. Potom už nebylo co ztratit, uvolnili jsme se, měli jsme hodně střel, ale výborný Kovář všechno chytil."

Sociální sítě

Do prodeje šly vstupenky na první zápas Generali Česká Cupu s Plzní. Kupovat mohou do omezeného hlediště prozatím jen...

Odložené utkání Generali Česká Cupu s @RytiriKladno se bude hrát v pondělí 17. srpna od 17:30.Už zítra začne prodej vstupenek na...

Před 100 lety se narodil Jan Homolka. V ČB 6 sezon, cca 30 zápasů, 18 gólů. Člen postupového týmu 1942. Jeho kariéru ovlivnila...

50. narozeniny slaví Luboš Rob st. V ČB 17 sezon, 732 zápasů, 263 gólů a 598 bodů (rekord)! Člen bronzového týmu 1995 a...