ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.11.2011, Michal Špírek

KVA - CEB 3:2 - Budějovičtí tentokrát na Vary nestačili

K. V a r y - Sedm zápasů trvala českobudějovická vítězná série nad Karlovými Vary. Tentokrát ale ve 25. kole Tisport extraligy domácí Energie po více než dvou letech slavila úspěch a družinu trenéra Františka Výborného porazila. HC MOUNTFIELD se v utkání opět dlouho nemohl prosadit, až střelecké mlčení utnul ve druhé třetině Rudolf Červený, kdy srovnal stav na 1:1. Ve třetí dvacetiminutovce se ale domácím povedlo odskočit na rozdíl dvou gólů a branka Tomáše Mertla už k bodům nepomohla.
Do utkání vstoupili aktivněji domácí borci. Již ve druhé minutě prověřil pozornost Kováře Zaťovič střelou z ostrého úhlu. Vzápětí však domácí kanonýr fauloval, ale v následné power play to byli Karlovarští, kteří se blýskli šancí, když Kumstát v úniku trefil betony budějovického fantoma. Následně se šance střídaly jako na houpačce. Mertl v dobré pozici před Mensatorem upadl, na druhé straně tečoval Dej střelu Zaťoviče vedle.

Skóre se měnilo v polovině úvodního dějství. Po nenápadném zavezení puku do pásma Mountfieldu se ke kotouči dostal Martin Gründling a plachtícím pukem do růžku branky od modré překvapil hostujícího brankáře. Vzápětí měli energetici další šanci díky přesilovce, ale trestuhodně ji ponechali nevyužitou. To hosté si ve 14. minutě vyloučení Noska neužili, jelikož za šest vteřin fauloval Šimánek a hrálo se čtyři na čtyři. Ve zbytku třetiny kontrolovali puk spíše domácí, ale bez výraznější šance.

Do druhé třetiny vstoupili domácí v nevýhodě, kvůli vyloučení Mikesky, ovšem hosté byli přesilovce znovu neškodní. Do 25. minuty byli opticky lepší Českobudějovičtí, a to především kvůli domácím nepřesnostem v přihrávkách. Nápor hostů vygradoval ve 28. minutě. Novákovo objetí karlovarské klece a následná střela z první ještě brankou neskončilo, ale následná šance Budějovic již skóre srovnala. Rudolf Červený v úniku trefil stejný prostor jako střelec první domácí branky.

Chvíli po inkasování šli domácí znovu do čtyř, ale i nyní se domácí s přehledem ubránili. Ve 36. minutě se blýskl Gulaši, když střelou s příklepem prověřil pozornost Kovářových betonů. Následně se hostující celek znovu nastěhoval do pásma Varů, ale případný nápor eliminovalo vyloučení Martynka. Dvěma šancemi se zaskvěl Gřegořek, ale ani střela a tečování v brance neskončily.

Třetí dějství začalo ohrožením domácí svatyně v podání přízemní střely Martynka těsně vedle levé tyčky. Následovala přesilová hra pro Energii, po hře hostů v šesti. Domácí měli potřebný tlak i střely, chybělo jen štěstí v zakončení. Ve 45. minutě pálil od modré Přindiš, ale Kovář včas zasáhl. O dvě minuty později však již gólman „Motoru“ kapituloval. Rastislav Dej si počíhal na pas Pecha od mantinelu a přesnou tečí poslal Energii znovu do vedení.

Od vstřelené branky šla hra domácích do útlumu. Budějovičtí měli tlak, ale domácí jej vždy zažehnali. Nejprve zahrozil Melenovský dělovkou z mezikruží – Kovář vyrazil. Následná akce hráčů v zeleném již brankou skončila. Zucker naservíroval puk Františku Skladanému, který pohotovou tečí navýšil vedení. Radost však netrvala dlouho. Naději pro hosty vykřesal Tomáš Mertl, jehož překvapivé střele pomohl v cestě za čáru i odraz od boční tyčky.

Hosté logicky zkusili power play a tlačili se za vyrovnáním. Nedařilo se jim však udržet útočné pásmo, a například Kumstát od půlky trefil tyč. Osm vteřin před koncem jihočeskou power-play vylepšilo vyloučení Zaťoviče, dlouho očekávané vítězství si už ale energetici sebrat nenechali.

Ohlasy po zápasu
Martin Pešout (Karlovy Vary): "Ceníme si dnešního vítězství, jelikož jsme porazili soupeře, který má relativně nahráno a je v popředí tabulky. O to více si ceníme, že jsme to dnes ubojovali. Myslím, že jsme prokázali větší vůli po vítězství, které jsme obrovskou obětavostí uhájili."

Milan Kupka (České Budějovice): "Nám se poslední dobou po reprezentační přestávce nedaří. Naší hře chybí lehkost a přesnost. V neposlední řadě nás trápí koncovka. Když si již příležitosti vypracujeme, tak je neproměníme. Musíme na tom zapracovat a věřit tomu, že se vrátíme k té hře, kterou jsme produkovali před přestávkou."

Sociální sítě

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...