ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.11.2011, Miroslav Mayer

CEB- ZLN 3:2 - Oslava Františka Ptáčka vyšla na výbornou

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD dali nejlepší dárek svému kapitánovi k jeho jubilejnímu zápasu, když na svém ledě porazili souseda z tabulky PSG Zlín těsně 3:2. Domácí ještě čtyři minuty před koncem vedli 3:0 a vypadalo to, že si budou moci konec utkání vychutnat. Zlínu se povedlo dát branku a v závěrečném power- play přidali hosté i druhou branku. Víc jim vynikající Jakub Kovář nedovolil a Jihočeši tak mohou slavit zisk dalších bodů.

Do utkání vstoupili aktivněji Zlínští. Dobře si byli vědomi nepřesvědčivých výkonů MOUNTFIELDu po reprezentační přestávce a s vědomím, že vstřeleleným gólem by značně srazili budějovické sebevědomí, se od úvodního buly pustili do útočení. Několik náznaků šancí a přesilovka, to byl výsledek aktivity Beranů v prvních třech minutách. Jenže rychle šel na trestnou i Veselý a byť Jihočeši první početní výhodu nevyužili, chytili rytmus a hru minimálně vyrovnali.

Důležité okamžiky přišly v 8. a 9. minutě. To nejprve usedl za katrem Radek Míka. 32 vteřin nato ho následoval po zbytečném podražení ve středním pásmu Tomáš Linhart a MOUNTFIELD měl k dispozici pohádkovou výhodu - 88 vteřin dvojnásobné přesilovky. Už po pěti vteřinách jí využil dorážkou Kotalíkovy rány od modré Milan Gulaš - 1:0. Úvodní trefa ještě více rozehřála čepele budějovických bruslařů a ti začali být lepším týmem. Ve 14. minutě zabojoval u mantinelu v útočném pásmu Jiří Šimánek, který odolal nespočtu ataků, udržel puk a nakonec ho naservíroval na modrou čáru - tam napřáhl René Vydarený a Budvar Aréna jásala podruhé - 2:0. Do kabin mohli jít domácí ještě veselejší, když se sám na Sedláčka řítil Sailer, ovšem jeho pokus zápěstím šel těsně vedle.

Herní pohodu si MOUNTFIELD přenesl i do druhé třetiny. Obléhal Sedláčkovu branku a výsledkem bylo několik střeleckých pokusů i vyloučení Lukáše Gavlase. Solidně sehraná přesilovka přinesla nebezpečné situace ve zlínském brankovišti, avšak uhodilo až ve 30. minutě a to paradoxně ve chvíli, kdy hráli Jihočeši naopak oslabení. Výborné napadání vyneslo kotouč na hůl do ideální pozice Aleši Kotalíkovi, jenž se sám před Sedláčkem nemýlil - přesnou střelou ke vzdálenější tyči navýšil vedení na 3:0.

Sympatické na Jihomoravanech je, že ani při relativně vysokém vedení domácích utkání nezabalili. Začali chodit zarputileji do osobních soubojů a zvýšenou aktivitou otupili budějovický tlak. Ve zbylém průběhu druhé třetiny se šance vytratily, naopak přibylo drobných šťouchanic, v nichž vynikali především Kranjc s Čajánkem. Co ale bylo důležité, MOUNTFIELD si přenesl důležité tříbrankové vedení i do poslední třetiny.

Do třetí třetiny vstoupili domácí Jihočeši aktivně pod heslem, že nejlepší obrana je útok. Hosté se pochopitelně museli do útočení také tlačit a výsledkem byla atraktivní podívaná, kdy se hra přelévala ze strany na stranu a oba brankáři byli v náležité permanenci. Ondráček s Ptáčkem se zastřelovali, Veselý pak mířil přesně, ale Kovář vyrazil. Ve 48. minutě jeli dva na jednoho Kotalík s Gulašem, ale připsat si druhý zápis do střelecké listiny odmítl druhý jmenovaný, když za sebou nechal puk.

V poslední desetiminutovce hostům najednou narostla křídla a po jednom průletu putoval na trestnou lavici Jan Novák. Přesilovou hru v 56. minutě využil šikovným nájezdem před branku a přesnou střelou Petr Holík - 3:1. Zlínské branka ještě více posílila a vyvinuli na budějovickou branku tlak. Dvě minuty před koncem při hře 4 na 4 odvolali Sedláčka a v následné power-play 33 vteřin před koncem snížili, když Leškovu střelu z levého kruhu před Kovářem tečoval Bedřich Köhler - 3:2. Pokud by hostům zbývalo víc času, byl by závěr určitě hodně dramatický. Zbylou půlminutku si ale Jihočeši pohlídali a dva venkovní neúspěchy v řadě napravili tříbodovou domácí výhrou.

Prehled branek
CasStrelec1. asistent2. asistent
9:28 Gulaš Kotalík
13:41 Vydarený Šimánek
29:58 Kotalík
55:55 Holík Důras
59:27 Köhler Leška Hamrlík

Strely na branku
MOU ZLN
Mikuš4
Kotalík3
Gulaš3
Šimánek3
Pšurný R.3
Martynek3
Novák3
Kolarz2
Kuchejda2
Vydarený2
Červený1
Kašpařík1
Kranjc1
Ptáček1
CELKEM32
Linhart5
Čajánek5
Důras4
Leška4
Veselý3
Köhler3
Hamrlík3
Vlach3
Galvas2
Holík2
Kubiš1
Zámorský1
Ondráček1
CELKEM37

Statistika vhazování
MOU ZLN
Mertl5/6 - 83,3%
Langhammer12/20 - 60%
Kašparík14/24 - 58,3%
Kotalík9/17 - 52,9%
Pšurný R.1/5 - 20%
Podlešák0/1 - 0%
CELKEM41/73 - 56,2%
Vlach7/9 - 77,8%
Leška10/17 - 58,8%
Honejsek1/2 - 50%
Čajánek12/26 - 46,2%
Veselý1/3 - 33,3%
Čech0/2 - 0%
Sýkora0/2 - 0%
Holík0/5 - 0%
CELKEM32/73 - 43,8%
Nejlepší hráci
MOUNTFIELD ZLÍN
JAKUB KOVÁŘ
František Ptáček
Aleš Kotalík
PETR HOLÍK
Tomáš Linhart
Petr Zámorský
Ohlasy po zápasu

Milan Kupka (HC MOUNTFIELD): "Soupeř byl kvalitní a hned v první třetině měl několik šancí. Kdyby je proměnil, byl by zápas pro nás ještě těžší. Vedli jsme o tři góly a měli jsme si to uhrát jednodušeji. Nakonec jsme museli o výsledek těžce bojovat."

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "Utkání bylo podobné jako minule v Budějovicích. Měli jsme víc ze hry, ale nedokázali jsme to vyjádřit střelecky. Povedlo se nám skórovat až v závěru a to už bylo trochu pozdě."

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...