ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.12.2011, Miroslav Mayer

CEB- TRI 3:2 - Páté vítězství v řadě se nerodilo lehce

Č. B u d ě j o v i c e - HC MOUNTFIELD dokázal vybojovat šesté vítězství v řadě, když na domácím ledě zdolal těsně Oceláře Třinec 3:2. Zápas se rozhodl již v první třetině, kdy byli domácí jasně lepší a získali rozhodující tříbrankový náskok. Ve druhé části branka nepadla. Hosté se trefili až v poslední třetině, ale ani závěrečná power-play jim k bodu nepomohla. Jihočeši tak potřetí v řadě vyhrál stejným skórem. Dvě gólové nahrávky v zápase si připsal Aleš Kotalík.

České Budějovice nepatří mezi oblíbené soupeře klubu z Třince a úvodní dvacetiminutovka to jen potvrdila. Už ve 2. minutě málem uhodilo, když Aleš Kotalík trefil jen brankovou konstrukci. O čtyři minutky později ho napodobil kolega z útoku Lukáš Květoň, za Vojtkem opět zazvonilo. Jihočechy to však nemuselo mrzet dlouho, neboť úvodní nepřízeň jim štěstěna vrátila vrchovatě v čase 5:39. František Ptáček nahazoval od modré čáry poměrně jednoduchý kotouč, ten ale ztečovala třinecká obrana a černá guma laškovně proplachtila až do hostující svatyně za překvapeného Vojtka - 1:0.

Slezany vrátila do hry až přesilovka při Pšurného vyloučení. Kovář musel zakročit po střele Hořavy, aby následně sledoval další nepříjemný moment pro Třinecké. Kotalík ve středním pásmu tvrdě natlačil na mantinel beka Cartelliho, který odjel z ledu jen za vydatné podpory spoluhráčů a do dalšího průběhu už nezasáhl. Aby toho nebylo málo, jen chvíli po této nepříjemnosti a návratu Pšurného na led zvýšil v 9. minutě Lukáš Květoň ranou sice tvrdou a neobvykle přesnou, leč z pořádné dálky, a Martin Vojtek tak neměl úplně čisté svědomí - 2:0.

Hosté se snažili hrát útočně, jenže v první třetině působili poněkud mátožně. Jejich útočné snahy narážely na připravenou budějovickou obranu, naopak na druhé straně Jihočeši snadno přecházeli útočnou modrou a vytvářeli si příležitosti. Tu další proměnil ve 14. minutě Milan Gulaš. Vytěžil z rány Kotalíka od modré, jíž Vojtek ke smůle svých spoluhráčů vyrazil jen před sebe, a tam už pohotově operoval kanonýr MOUNTFIELDu - 3:0. Inkasované tři branky a dvě tyčky, odstoupení zkušeného obránce - Třinečtí byli určitě rádi, že třetina jako ze špatného snu je za nimi a mohou nabrat síly v kabinách.

Po návratu z útrob haly hosté přidali a hra se opticky vyrovnala. Výsledkem třineckého pozvednutí hlav bylo několik střel a vyloučení Tomáše Mertla. Oceláři si sice vytvořili tlak, pravou šanci si ale vypracovali až po Mertlově návratu na led. Puk do ideální pozice dostal ve 28. minutě Klimenta, zatím se však jen zastřeloval. Následovala série vyloučení na obou stranách, leč oba týmy jen zdokumentovaly, že přesilovky dnes nebudou patřit mezi jejich silné stránky. Bez většího vzrušení se i druhá třetina dohrála, i když trend "narušil" František Ptáček, jehož bomba z pravého kruhu minutu před sirénou potřetí zazvonila na Vojtkovu tyčku.

I třetí dějství začali hosté náporem, Hořavu vychytal Kovář. MOUNTFIELD se ale oklepal, a na zklidnělé tempo jeho hráči zareagovali laxním přístupem. Jejich pohodu vyrušil Tomáš Klimenta, jenž vlétl do útočného pásma po pravé straně a i když z úhlu, přesto přesným švihem do horního růžku překonal bezmocného Kováře - 3:1. Rázem bylo opět o co hrát, najednou třinecká střídačka nesledovala zápas vsedě, ale vestoje!

Snahy Slezanů o vstřelení důležitého kontaktního gólu otupila série tří jejich oslabení. Budějovické přesilovky sice hosty moc děsit nemusely, Oceláři ale ztráceli cenné vteřinky. Povedl se jim však husarský kousek, to když David Květoň v situaci dva na dva vystřelil v 54. minutě po přejetí útočné modré čáry skrz obránce a trefil veledůležité snížení na 3:2.

Ze selanky bylo rázem drama. Obzvlášť, když šel tři a půl minuty před třetím klaksonem na trestnou lavici Lukáš Květoň. Nápor Třince a myšlenky na znásobení výhody odvoláním Vojtka z branky utnulo vyloučení Josefa Hrabala o minutu později. I přes snahu hokejistů z česko-slovensko-polského pomezí už domácí výhru udrželi a připsali si tak už páté domácí vítězství v řadě.

Ohlasy po zápasu

František Výborný (České Budějovice): "První třetina byla z naší strany hodně dobrá, soupeře jsme k ničemu nepustili. Potřebovali jsme dát ještě čtvrtý gól, ale to se nám nepovedlo. Do šancí se naopak dostával soupeř a po jeho prvním gólu někteří naši hráči znejistěli. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli."

Pavel Marek (Třinec): "Počítali jsme s úvodním náporem Budějovic, ale první třetinu jsme bohužel odehráli špatně. Soupeř vedl o tři góly a my jsme se do zápasu postupně vraceli. Ve třetí třetině už to bylo podle našich představ, ale bylo už trochu pozdě, takový zápas se těžko otáčí."

Sociální sítě

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...

Jen dvacet pět let věku a přesto největší pamětník ;) Útočník RADEK PROKEŠ se totiž může pyšnit tím, že jako jediný ze současného...