ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.02.2012, Miroslav Mayer

KVA - CEB 3:1 - Ani ve Varech se budějovičtí střelci neprobudili

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejistům HC MOUNTFIELD se nepodařilo v zápase v Karlových Varech napravit si svoji pošramocenou střeleckou bilanci a dokázali vstřelit jen jednu branku, která na vítězství nestačila. Domácí se ujali vedení a za Jihočechy vyrovnával Lukáš Květoň. Na další dvě branky Západočechů již Českobudějovičtí nedokázali odpovědět a komplikují si tak boj o čtvrtou příčku

Sestavu domácí Energie ovlivnila řada zranění, na soupisce před utkáním se tak objevili hráči širšího kádru hrající v Mostě a dokonce i osmnáctiletý Petr Koblasa. Nadějný junior nemusel zahřívat lavičku dlouho, extraligové premiéry se dočkal hned při úvodním buly ve formaci se Skuhravým a Kotrlou.

Ta se sice dostala pod tlak a Mensator se musel činit proti Martynkově průniku z úhlu, po střídání se však role obrátily. Produktivní duo Kumstát - Pech připravilo pro Martina Zaťoviče nadějnou pozici v pravém kruhu, kterou domácí útočník zužitkoval v přesnou střelu zápěstím ke vzdálenější tyči. Od úvodní sirény uběhlo teprve 71 sekund.

Kromě vedoucí branky domácím energii dodal i Langhammerův útočný faul. Téměř celou přesilovou hru odehráli Karlovarští v útočném pásmu, Kovář se musel mít na pozoru. A vydechnout si neměl ani v plném počtu. Chvíli po návratu Langhammera na led ujeli Skuhravý s Kotrlou proti jedinému obránci. Druhý jmenovaný však nenašel kuráž k nahrávce a situaci zakončil střelou do gólmanovy výstroje.

Hosté poprvé udeřili v 10. minutě. Na trestné lavici odpočíval domácí Gründling a Lukáš Květoň se natlačil k levé tyči, odkud bekhendem poslal Gulašovu nahrávku do sítě. Po strhujícím začátku se hra postupně zpomalovala a na tempu jí přidalo až vyloučení Mertla ze 14. minuty. Těsně před koncem přesilové hry nastřelil Skuhravý tyč, později se ještě za podpory diváků domáhal prozkoumání situace na videu, sudí však diskuse nepřipustili. Remízové skóre první třetiny nakonec vydrželo i díky Kovářovi, jehož vyrážečku s trochou štěstí trefila Kumstátova střela do prázdné poloviny klece.

Aktuálně nejlepší střelec Tipsport extraligy se navýšení svého konta nedočkal ani na začátku druhé periody. Jeho rána sice v síti skončila, stejně tak ale i forčekující Zaťovič. Rozhodčí správně odpískali postavení hráče v brankovišti. Na druhé straně byli hosté blízko ke skórování po Gulašově nahození od mantinelu, které Mensatorovi několik vteřin poskakovalo vedle nohy bez povšimnutí. Ve 24. minutě se pak domácí gólman kromě štěstí mohl opřít i o svůj odhad. Když Gründling podklouzl za brankou, vynořili se podél tyček Kašpařík s Šimánkem, domácí obrana v nedohlednu, Mensator však situaci zachránil vypíchnutím nahrávky mezi oběma borci.

Z mírné převahy Českých Budějovic se Energie vymanila i díky vysoké holi Červeného. Přesilovku využila ihned po vhazování, kdy nahození Gawryletze do sítě usměrnil Martin Zaťovič. S Mountfieldem mohlo být ještě hůře po dvou minutách, Kovář však samostatný nájezd Sýkory zakončený střelou vychytal. Jinak ovšem drželi puk hosté, kterým opticky pomohla i dvě vyloučení obránce Gřegořka. Mensator si však všechny střely z dálky pohlídal, blíže se hosté téměř nedostávali.

Do třetí třetiny tak energetici vstoupili s jednogólovým náskokem. Několik podobně slibných utkání už letos ztratili, od 43. minuty ale mohli být výrazně klidnější. Skladaný svým průnikem po křídle rozhodil Kováře a Tomáš Sýkora přijíždějící z druhé vlny mohl doklepnout volný puk u pravé tyče.

Českobudějovičtí měli 17 minut, aby zápas alespoň vyrovnali. Dobře organizovaná obranná hra Energie však připouštěla jen ojedinělé šance, nikoli soustavný tlak. Ten se hostům nepodařilo vyvinout ani při vyloučení Lukáše Pecha. Energetici navíc zůstávali nebezpeční z brejků a Kovář musel likvidovat velké šance Kumstáta a Sýkory. Hosté v závěru na vyrovnání neměli a nenadechli se ani ke hře bez brankáře. Výsledek 3:1 tak potvrdil aktuální rozpoložení obou mužstev.

Ohlasy po zápasu
Martin Pešout (Karlovy Vary): "Jsme rádi, že jsme potvrdili formu z posledních zápasů. V první třetině jsme mohli vést mnohem více, ale brankář Kovář potvrdil, proč je v národním mužstvu. I když Budějovice ve druhé třetině přidaly, tak se nám je podařilo ubránit, což asi rozhodlo. Ve třetí třetině jsme se chtěli vyvarovat toho, co jsme předvedli s Brnem. Abychom jenom hlídali výsledek. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám vyplatilo. Dokud nám bude vyčnívat poslední centimetr vlasů nad vodou, budeme ještě o play-off bojovat. Když se to nepovede, musíme sbírat body do skupiny o udržení."

Milan Kupka (České Budějovice): "Domácí vstoupili do zápasu velice aktivně, měli řadu šancí. Nakonec se jim je nepodařilo proměnit a v dalším průběhu zápasu to už bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro domácí."

Sociální sítě

70. narozeniny slaví bývalý útočník František Čech. V A týmu 12 sezon, 414 zápasů, 161 gólů (26 vítězných, 6 remízových), 235...

Před 25 lety náš klub vyhrál třetí duel série o 3. místo s nabitým týmem @RytiriKladno a slavil tak bronzové medaile ?? Nejvíc se...

Tak jednoho brankáře už máme ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Vzpomínáte? ?? #tbt #15letzpět