07.10.2012, Pavel Kortus ml.

CEB-PLZ 1:4 - Pátá prohra v řadě přišla se Škodou Plzeň

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD nedokázali zlomit sérii proher, která po prohře s Plzní čítá již pět zápasů. Indiáni na jihu Čech dominovali již od první třetiny, kdy skórovali dvakrát a prakticky rozhodli o své výhře. Kouzlo brankáře Mazance zlomil až v 57. minutě Tomáš Prokop, který ranou od modré zaznamenal svůj první gól v české nejvyšší soutěži. Další utkání hrají Jihočeši v pátek ve Zlíně (17.30).

V prořídlé soupisce Jihočechů se poprvé objevil útočník Ladislav Kohn, ale začátek pro něho nebyl nejideálnější. Indiáni totiž šli již v 8. minutě do vedení. Při početní výhodě na dlouhou dobu zamkli čtveřici Mountfieldu v obranné třetině a krátce před koncem přesilovky se dočkali vedoucí branky. Josef Balej se odpoutal od Kolarze a využil přesnou přihrávku od Vlasáka - 0:1. Vedení Plzně mohl záhy navýšit Vlasák, ale po Gulašově perfektním pasu ho z bezprostřední blízkosti vychytal bravurním zákrokem Kantor. Druhý gól přidali hosté v závěru třetiny v oslabení. St. Pierrovo vyhození Jank pouze přibrzdil, kotouče se ujal Ondřej Kratěna a svůj nájezd zakončil přesnou střelou, čímž určil skóre po první periodě na 0:2.

Mountfieldu se nepovedl ani úvod druhé části. Šanci Baleje domácí přežili, při ráně Slováka brankáře Kantora zachránila tyč, ale po kombinaci Kováře se zakončujícím Václavem Pletkou už ho nezachránilo nic - 0:3. Domácím se nevedlo vůbec nic, naopak Indiáni hráli v naprostém klidu. Další branku mohl přidat Vlasák, ale sám před Kantorem selhal. Jihočeši tak po druhé periodě prohrávali 0:3, čímž se jejich série bez gólu protáhla již na pět třetin.

Ze třetí třetiny uběhla necelá jedna minuta a plány Jihočechů inkasovaly další značnou trhlinu. Jakubu Jeřábkovi připravil kotouč jeden z domácích beků a plzeňský zadák ho střelou propasíroval mezi betony Kantora - 0:4. Na bezradné domácí hokejisty diváci občas i pískali, o výhře Západočechů nebylo pochyb. Tři body hostů mohli ještě pojistit Balej nebo Straka, ale jejich snažení překazil obětavý zákrok Frühaufa nebo boční tyč Kantorovy branky. Mountfieldu nebylo souzeno. V přesilovce se do obrovské šance dostal Ptáček, ale na Mazance nevyzrál. Když už to vypadalo, že se fanoušci v Budvar aréně branky nedočkají, napřáhl v 57. minutě od modré Tomáš Prokop a svým prvním gólem v extralize zrušil Mazancovo kouzlo. Víc už ale Jihočeši nestihli a s Plzní prohráli 1:4. Pro Mountfield je to již pátá prohra v řadě.

7:26 Balej Vlasák Gulaš
19:35 Kratěna St.Pierre
25:38 Pletka Kovář Kratěna
40:59 Jeřábek
57:05 Prokop Rousek