02.12.2012, Pavel Kortus ml.

CEB-VIT 6:5 - Povedený víkend zakončili Jihočeši zvládnutou přestřelkou

Č. B u d ě j o v i c e - Povedený víkend zakončili hokejisté českobudějovického Mountfieldu výhrou nad Vítkovicemi v poměru 6:5. Jihočechům se povedl start do utkání, když vedli po osmi minutách již 3:0 a vyhnali gólmana Málka z branky. V pohledném duelu byli domácí neustále o krok napřed, a i když hosté v závěru mocně finišovali, zaslouženě berou tři body. Pět bodů za gól a čtyři asistence si připsal Aleš Kotalík.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Na konci druhé minuty vystřelil z rohu Aleš Kotalík, k dorážce se dostal Ladislav Kohn a s přispěním teče jednoho z protihráčů propasíroval kotouč za Málka. Uběhly další dvě minuty a v Budvar aréně bylo znovu o trochu veseleji. Aleš Kotalík nic nevymýšlel, napřáhl od modré čáry a prostřelil Málka. 8. minuta byla pro vítkovickou jedničku poslední v nedělním duelu. Kohnovu střelu Málek vyrazil pouze k Jiřímu Šimánkovi, jenž puk pohotově zasunul do odkryté branky. Gólman Vítkovic okamžitě odjel na střídačku, jeho místo zaujal Filip Šindelář.

Hosté se dokázali oklepat z nepovedeného úvodu brzy. V 11. minutě se k několikáté dorážce dostal Jiří Burger a brankář Kantor byl bezmocný. Na kontakt se Vítkovice dostaly v 15. minutě. Nedůslednosti v domácí obraně využil přesnou střelou z pravého kruhu Peter Húževka. Mountfield byl snížením značně znejistěn a nápaditost z úvodu zápasů se z domácích hokejek vytratila. Nejaktivnější byla nově sestavená řada Kotalík – Kohn – Šimánek, jejíž členové obstarali všechny branky Jihočechů v první části.

Mountfieldu se povedl i vstup do druhé části. V přesilovce pět na tři vypálil od modré mimo Kotalík, kotouč se od mantinelu odrazil k Václavu Prospalovi, jenž ho z úhlu poslal do odkryté branky. Přestřelka pokračovala. V 25. minutě směřovala sražená přihrávka od modré do mezikruží, zde se objevil Václav Prospal a mezi betony Šindeláře „odbil hostům pátou.“ Českobudějovičtí fanoušci se výborně bavili, jejich celek předváděl pohledný hokej, který se musel líbit. Další branku přidal v přesilovce Martin Hanzal, jenž tečoval Kotalíkovo nahození. V závěru třetiny fauloval Šimánek unikajícího Marka Bartánuse a bylo nařízeno trestné střílení. To slovenský ostrostřelec bez problémů proměnil. Gólově bohaté střetnutí mělo po čtyřiceti minutách stav 6:3.

Ve třetí části se zdálo, že o osudu utkání je rozhodnuto. Domácí v klidu hlídali klidný náskok a Vítkovičtí tušili, že není v jejich silách, aby odmazali tříbrankovou ztrátu. Zkorigovat stav se jim povedlo v 56. minutě v přesilové hře. Burger skvělým pasem našel Petera Húževku, který kotouč nasměroval mimo dosah brankáře Kantora. Záhy byli vyloučeni Vráblík a Ference a pro svěřence trenéra Oremuse se naskytla více než minutu dlouhá přesilovka pět na tři, která se změnila v šest na tři při powerplay. Ta však dlouho netrvala, jelikož se nechal vyloučit Klimek. Největší šanci v závěru vychytal brankář Kantor, když si lapačkou smlsnul na Hunovi. Hosté snížili na rozdíl jediné branky minutu před koncem, když volný kotouč napálil pod břevno Rudolf Huna. Víc už hosté nestihli a Mountfield si do tabulky připsal důležité tři body.

1:59 Kohn Kotalík Šimánek
4:34 Kotalík Kohn Jank
7:37 Šimánek Kohn Kotalík
11:34 Burger Klimek
15:50 Húževka Huna
21:43 Prospal Kotalík Ference
24:19 Prospal Michálek Vráblík
35:27 Hanzal Kotalík Michálek