05.10.2013, Pavel Kortus ml.

CEB - MOS 1:0 - K výhře nad Mostem stačil jediný gól Kuchejdy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Jihočeši zvládli domácí utkání s Mostem, když jim na výhru za tři body stačila jediná branka, kterou obstaral v závěru první třetiny David Kuchejda. Motor může na výhru s Mostem navázat již ve středu, kdy se představí na ledě Ústí nad Labem.

Po opatrném úvodu se do první vážnější šance dostal až v polovině první části Třetina, ale spolupráci s Melkou ve vlastním oslabení zakončil střelou vedle. Výraznější převahu si Motor vytvořil až během první přesilové hry, kdy přečíslení dva na jednoho zakončil Ondřej střelou do připraveného brankáře Horáka, jenž se štěstím kotouč dostal do bezpečí. Do další možnosti se pak na brankovišti dostal Bárta, ale ani on neuspěl. Jihočeši se dočkali až v poslední minutě, kdy David Kuchejda přejel modrou čáru, dělovkou trefil brankáře Horáka do ramena a kotouč pomalu poskotačil za brankovou čáru. Motor tak vedl po první části 1:0.

Ani po změně stran se nehrál hokej, který by diváky v Budvar aréně zvedal ze sedadel. Při početní výhodě dokonce zahrozil i Most, ale Halmoši si se střelou Tauše poradil. Motor svůj tlak naplánoval znovu až do druhé části třetiny. Nejprve se hnali dva na jednoho obránce Melka s Třetinou, ale prvně jmenovaný nedokázal přihrát přes bránícího beka. Poté mohl skórovat Semrád, ale ideální pozici z levého kruhu přetavil pouze v další vyniknutí brankáře Horáka. Ten se zaskvěl i při dorážce Vaniše z bezprostřední blízkosti a díky jeho zásahům vedl Motor po čtyřiceti minutách pouze o jeden gól.

Do závěrečné periody tentokrát tým Radka Bělohlava vstoupil aktivně a vytvořil si zajímavé možnosti. Při chuti byl obránce Posmyk, který ale ani jednou ze svých střel Horáka neprostřelil. Nepovedlo se to ani Bártovi, jehož dorážce nechybělo mnoho, aby byla gólová. Hostující gólman se vyznamenal i při střele Kuchejdy, kdy už dokonce i brankový rozhodčí za brankou rozsvítil červené světlo. Jihočeši nakonec zahozených šancí litovat nemuseli, ubránili se i powerplay soupeře a Most porazili 1:0.

Marek Zavřel

Radek Bělohlav (Motor): "Od úvodu jsme chtěli hrát ofenzivně, ale opět jsme nebyli produktivní. Gól jsme dali prakticky ze středního pásma, ale vyložené šance jsme neproměnili. Tlačili jsme se do branky, ale na produktivitě musíme výrazně zapracovat.“

Kamil Kašťák (Most): "Přijeli jsme s obrannou taktikou a nechtěli jsme se pouštět do větších akcí. Dostali jsme smolný první gól, domácí nás pak přehrávali a měli tlak. Ale myslím si, že jsme si možná bod za bojovnost zasloužili. Ale když nedáme gól, tak na výhru pomýšlet nemůžeme. Musím pochválit brankáře Horáka, který nás podržel.“