06.11.2013, Miroslav Mayer

CEB - BER 6:2 - Motor deklasoval na svém ledě Medvědy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor sehrál v Budvar aréně povedený zápas s Medvědy z Berouna. Jihočeši byli od začátku zápasu lepším týmem a dařilo se jim i střílet branky. Větší problém nenastal ani při snížení soupeře, naopak Budějovičtí zabrali a vzali si svůj náskok zpět. Branku vstřelil i útočník Václav Skuhravý.

Zápas s berounskými Medvědy se odehrával před letošní zatím nejslabší návštěvou. Motor začal aktivněji a byl odměněn přesilovou hrou, která se později změnila dokonce v pět na tři. Jihočeši se sice snažili, ale čtyři střely na branku stačil Šimboch zlikvidovat. Těsně po skončení další přesilové hry Motoru se trefil Marek Vaniš, který proměnil přesnou přihrávku Zdeňka Špergera a prostřelil Šimbocha mezi betony. Jihočeši po brance vyloženě ožili a jejich aktivita stoupala. Medvědi se spíše jen bránili a Halmoši moc práce neměl. Největší šanci Medvědů měl Jan Divíšek, ale před Halmošim byl faulován a hosté hráli přesilovou hru. Později se hrálo ve čtyřech na obou stranách a domácí fandové se mohli radovat podruhé. Aleš Kotalík skvěle zatáhl kotouč a našel volného Lukáše Chmelíře a ten trefil odkrytou branku. První část jasně patřila Jihočechům, Medvědi si připsali jen dva střelecké pokusy.

Do druhé části vstoupil Motor v dobrém rozpoložení a jedna šance střídala druhou. Medvědi na domácí nestačili a nezmohli se na žádný velký odpor. Po šesti minutách si Halmoši sáhl na puk po střele Zdeňka Kubici. Přesto se povedlo Medvědům snížit, když bleskově využili přesilovou hru. Zbyněk Hrdel dostal přihrávku před branku a z první prostřelil domácího brankáře. Medvědi se herně zvedli a byli před brankou Jihočechů častěji. Domácí udeřili z protiútoku. Tomáš Pitule našel volného Petra Šachla a ten opět zařídil dvougólový rozdíl pro Motor. Velkou šanci měl i Melka, ale Šimboch se stačil včas přesunout a puk vyrazil. Další možnost měl Skuhravý, ale na jeho bleskovou střelu stačil Šimboch reagovat. Gólem neskončilo ani přečíslení domácího týmu pět na tři, když střelu Posmyka našel Šimboch v lapačce.

Ve třetí části tempo utkání mírně kleslo, ale sále se bylo na co dívat a diváci se v Budvar aréně dobře bavili. Motor si zkušeně hlídal svůj náskok a pokoušel se přidat další gól a Berounští se sice snažili o zdramatizování zápasu, ale příliš střeleckých možností neměli. Přesto se jim povedlo při signalizované výhodě snížit. Jakub Stromko trefil střelou z poza obránce přesně horní růžek domácí branky. Jihočeši neznervózněli a naopak přidali na svém úsilí a mačkali Medvědy ještě více. Nakonec se to podařilo. Václav Skuhravý si vzal puk, sjel si před branku a bekhendem poslal puk za Šibochova záda. Po necelé minutě bylo rozhodnuto. Před branku si najel Zdeněk Ondřej a bekhendem po ledě rozvlnil síťku popáté. Dvě minuty před koncem jel sám na brankáře Václav Skuhravý, ale Šamboch ho vychytal. Akce však pokračovala a od modré napřáhl Lukáš Chmeliř a jeho střela znamenala šestý zářez na pažbě Motoru. Jihočeši tak po zásluze vyhráli 6:2 a připsali si další důležité body.

Juraj Šimboch

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): „První dvacetiminutovka se nám povedla podle představ. I když jsme odehráli nepříliš povedené přesilovky, soupeře jsme do ničeho nepustili. Druhá třetina nám pravidelně nevychází, tentokrát ale dopadla výsledkově dobře. V závěru jsme soupeře pustili po dvou individuálních chybách zpátky do zápasu. Úplný konec jsme nakonec zvládli, ale mohlo to dopadnout úplně jinak.“

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, možná až trochu zakřiknutě, což se nakonec projevilo na výsledku. Byli jsme často vylučováni a Budějovice se dostaly do tlaku. Pár minut před koncem jsme se dotáhli na 3:2, pak ale sedmnáctiletý Sklenička udělal chybu a bylo rozhodnuto. V závěru hráli domácí v euforii a dali další góly. Mrzí nás, že jsme pětačtyřicet minut dřeli, ale nemáme ani bod. Motor každopádně vyhrál zaslouženě, měl převahu.“