ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.10.2013, Matěj Mayer

JUN: MLB-CEM 2:1 - S jednou brankou se těžko vyhrává aneb z Boleslavi bez bodu

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ani ve druhém zápase si junioři nedokázali spravit chuť. Přitom i tentokrát šli do vedení jako první a opět po brance Radka Prokeše. Následně však soupeř vyrovnal a brankou do šatny na konci druhé části utkání rozhodl.

V první třetině byl k vidění vcelku vyrovnaný hokej. Budějovice sice vstoupily do utkání aktivněji – už ve druhé minutě se ocitl ve velmi dobré příležitosti Pašek, ale Pechek jeho střelu vyrazil betonem. Domácí si kloudnější příležitost vytvořili až ve čtvrté minutě, kdy se vydali na výlet Marek s Frolíkem. Markova přihrávka na druhého jmenovaného však byla poněkud nepřesná. V sedmé minutě šel na branku Budějovic Bernad, ale v tísni a pod tlakem hostujících hráčů nedokázal řádně zakončit. Poté se dostal do dobré příležitosti Podsedníček, avšak trefil od levého kruhu trefil jen boční síť Gábovy svatyně. V patnácté minutě vystrašil Pecheka střelou Pícha, ale nakonec trefil jen mantinel za brankou. Bruslaři byli ve druhé desetiminutovce úvodní třetiny aktivnější, ale jejich konečná fáze byla tristní. V poslední minutě se ještě objevil před Gábou Chvátal, ale místo kvalitní střely na kterou měl dost času a pohodlí, střílel vysoko nad bránu hostů.

I ve druhé třetině to zpočátku vypadalo, že branky budou padat jen pomálu, protože koncovka obou mužstev byla opravdu bídná. Ve dvaadvacáté minutě poslal Šťáva do útoku obloučkem Ďurače, ale Gába si s jeho střeloi bezpečně poradil. Hosté se dostali ke střele až začátkem 24. Minuty, ale Ciboch to z mezikruží napálil opět jen do brankáře. V osmadvacáté minutě byl poslán na trestnou lavičku Kurka. Přesilovka hostů zpočátku sice vypadala na fiasko, ale v době, kdy už si domácí zjevně říkali, že ji zvládnou, sebral jim Radek Prokeš dobrou náladu – 1:0! Odpověď Bruslařů však byla pohotová a hosté se z vedení radovali jen dvě minuty. Pak totiž zpoza branky našel Frolík před brankou najíždějícího Lukáše Volfa a ten srovnal – 1:1. Bruslařům se záhy vyskytla vynikající příležitost k otočení stavu, když mohli hrát přes minutu a tři čtvrtě v pěti proti třem. S touto příležitostí ale rozhodně nenaložili tak jak by chtěli. Naopak, když se vrátil na led Švec, šel v klidu sám na branku, ale ke smůle Jihočechů mu doslova na poslední chvíli vjel do cesty jeden z navrátivších beků domácích. Když už se zdálo, že třetina skončí nerozhodným stavem, vrátil se tentokrát z domácí trestné lavice Jan Sonnek, využil skvělé přihrávky od Bernada a poslal hostům gól do šatny – 2:1!

Ve třetí třetině byli jasně lepším mužstvem hosté. Bruslaři se jen bránili a mohli děkovat především brankáři Pechekovi a neumění Jihočechů za to, že neobdrželi vyrovnávací branku. Svou pasivitou si o ni totiž opravdu koledovali. Nejtěsnější vedení však nakonec nepustili a třetinu úspěšně ubránili. Hostům nepomohla ani obrovská snaha, tak ani závěrečná hra bez brankáře. V utkání, kterému by tedy svědčila spíše remíza tak zvítězili a bodově se dotáhli právě na soupeře z Budějovic.

Ohlasy po zápasu

Tomáš Potěšil (trenér BK Mladá Boleslav): Pro nás bylo velmi důležité včerejší vítězství, které jsme dnes chtěli potvrdit a zaměřili jsme se na to, abychom neudělali žádné hrubé chyby v obranném pásmu. Opět musím pochválit celý tým, že jsme vlastně ten výsledek otočili z 0:1 na 2:1 a udělali jsme všechno proto - včetně taktické stránky - abychom dnes vyhráli.

Aleš Totter (trenér HC Motor České Budějovice): Já si myslím, že rozhodla naše vadná koncovka. Za stavu 1:1 jsme v přesilovce nebyli schopni dát branku, a když skončila, tak dal soupeř gól nám. Ve třetí třetině jsme byli lepší, tlačili jsme se do útoku, ale soupeř si to lépe pohlídal. Nebudu říkat, že je to o štěstí, je to o nějakých věcech, co pro to uděláme. Soupeř zvítězil, tudíž se lepe připravil.

Sociální sítě

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Paráda! České Budějovice totiž zvítězily na ledě Vsetína 3:0 a už podruhé v letošní sezóně dokázaly vynulovat útočnou sílu...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Stadion Litoměřice
ČEZ Motor Č. Budějovice