ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.11.2013, Miroslav Mayer

JUN: JIH-CEM 3:0 - Junioři v Jihlavě nedali ani branku

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Junioři nezačali po reprezentační přestávce úspěšně. Na Vysočinu jeli v nejsilnější možné sestavě a chtěli získat nějaké body. Dukla dokázala dát v první třetině dvě branky a ve druhé části ještě jednu přidat. Jihočeští střelci se nedokázali prosadit ani jednou a tak všechny body zůstali v Jihlavě.

Utkání začalo ve velmi velkém tempu a bylo jasné, že na úvodní branku se dlouho čekat nebude. To se potvrdilo hned ve druhé minutě, když se k odraženému kotouči mezi kruhy dostal jihlavský Tomáš Střecha a uklidil ho k levé tyči – 1:0. České Budějovice po inkasované brance přidaly na své aktivitě a tlačily se za vyrovnáním. Dokonce měli i výhodu přesilové hry, ale Jihlava se dokázala ubránit. V závěru první třetiny dostala výhodu přesilové hry také Dukla a ta se jí pevně chopila, když Jíchovu střelu od modré čáry usměrnil do branky Marek Němec – 2:0.. Jihlava si potom závěr prvního dějství zkušeně pohlídala a České Budějovice se v první třetině neprosadily.

Druhá třetina začínala přesilovou hrou Českých Budějovic. V té se ale prosadit dokázala Jihlava, když se v oslabení dostal v útočném pásmu k puku David Březina a střelou po ledě překonal Gábu – 3:0. Poté se hrála velmi vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. Jihlava hrála v druhé polovině druhé třetiny přesilovou hru pět na tři, kterou ovšem nesehrála podle představ a hosté se ubránili. Po ubráněném oslabení se více do hry dostávali hosté, ale všechny jejich šance dokázal zneškodnit dnes velmi dobře chytající Fučík. Po druhé třetině tedy vedla Jihlava 3:0.

Jihlavští vstupovali do třetí třetiny s klidnou hlavou a náskokem o tři branky. To byl také hlavní důvod, proč byli aktivnější hosté, kteří se stále snažili s vývojem utkání něco udělat. Zejména velmi aktivní byl ve třetí třetině Prokeš, který měl mnoho slibných šancí, jelikož všechny dokázal Fučík zlikvidovat, tak přiblížil Jihlavu k vítězství. České Budějovice poté měly v závěru třetí třetiny již svázané ruce a vstřelit branku už nedokázaly. Dnešní důležité utkání patří tedy domácí Jihlavě.

Ohlasy po zápasu

Aleš Totter (Trenér HC České Budějovice): Já si myslím, že nás dnes domácí předčili v bojovnosti a jsem rád, že když jsme už prohráli, tak jsme aspoň pomohli Štěpánovi Moravcovi, který je výborný trenér a skvělý člověk, a protože si myslím, že byl v těžké situaci.

Štěpán Moravec (Trenér HC Dukla Jihlava): Dnešní utkáni bylo pro kluky hodně náročný, především psychicky, když jsme všichni věděli o co se dnes hraje, že to není o tři body, ale o šest v podstatě. Dali jsme si jasnou taktiku, kterou jsme v první třetině perfektně splnili. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině jsme dali třetí branku a potom kluci hodně ubrali, přesilová hra pět na tři nám vůbec nevyšla. Nicméně nás držel Fučík v bráně, který podal naprosto bezchybný výkon a patří mu polovina dnešního úspěchu. Kluci to tedy dnes zvládli, jsme rádi za tři body a budeme v tom chtít pokračovat.

Sociální sítě

Dnes hrajeme na ledě Litoměřic. Do sestavy se vrací po delší době také Matouš Venkrbec. Jaký tipujete výsledek dnešního utkání?...

Paráda! České Budějovice totiž zvítězily na ledě Vsetína 3:0 a už podruhé v letošní sezóně dokázaly vynulovat útočnou sílu...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

×
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Stadion Litoměřice
ČEZ Motor Č. Budějovice