ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.07.2014, Miroslav Mayer

PLZ - CEB 3:4sn - Motor vyhrál první zápas v Plzni na nájezdy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — První přípravný zápas v nové sezóně se Motoru povedl. Na ledě extraligové Plzně ukázal dobrý výkon a v základní hrací době skončil zápas nerozhodně. Na samostatné nájezdy pak vyhráli Jihočeši 2:1. Rozhodující nájezd proměnil Emil Švec.

Po trochu rozvážných úvodních minutách se hostům naskytla dlouhá, navíc hned dvojnásobná, početní výhoda. Nejprve se totiž šikovně u mantinelu nastavil zády Švihálek, následně domácí špatně střídali. Jenže hosté se trápili a kromě střel ze střední vzdálenosti, které navíc šly mimo, Polívku neohrozili. Podobně si na druhé straně vedl i Pavlíček, který z druhé vlny těsně minul vzdálenější tyč. Mezi tři tyče se nevešel ani pokus bekhendem Heřmana, jenž se zjevil za domácí obranou. Bývalý explzeňský hráč si totožnou situaci brzy zopakoval, tentokráte najížděl na Polívku z pravé strany a zakončoval forhendem, jeho dobře mířenou střelu gólman indiánů doslova vykopl betonem. Zaskvěl se ale i Kůdela, jenž tváří v tvář Beranovi dokázal černý nesmysl vytěsnit ramenem. Když už to vypadalo, že je úvodní část na góly zakletá, zazmatkovali domácí v rozehrávce, Březina přistrčil z rohu na brankoviště, kde již pouze nastavil hůl Rok Pajič – 0:1!

Hned zkraje prostřední části udeřili i domácí. Daniel Pejchar obdržel ideální příhru mezi kruhy zpoza brány a trefil přesně pod víko - 1:1! Strhnout vedení zpátky na stranu svého týmu mohl Heřman, bekhendem z pravého kruhu ovšem našel pouze připraveného Polívku. Ze stejného místa to zkoušel v přesilové hře na druhé straně Ján Sýkora, Kůdela uzmul touš do náruče. Další velkou příležitost měl v situaci dvou na jednoho po ideální příhře přes obránce Heřman, Polívka dokázal po skvělém skluzu vytěsnit kotouč mimo tři tyče. V polovině utkání naskočil do brankoviště Motoru za Kůdelu Bláha a hned se musel činit při ráně Ference. Dosáhnout však nemohl vzápětí na krásnou kombinaci Plzně na jeden dotek. Po ose Pejchar – Ján Sýkora - Tomáš Sýkora totiž zakončoval posledně jmenovaný do prázdné brány - 2:1! Do šaten se však i tak šlo za vyrovnaného stavu. Ihned po buly napřáhl na modré Martin Parýzek a propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2!

Poslední dvacetiminutovku odstartovala dobrá šance Berana z mezikruží, na poslední chvíli ale byla rána z první nadzvednuta těsně nad. Za nedlouho poté od modré řádně protáhl Bláhu Grin. Gólman Motoru se zaskvěl i proti Jánkovi Sýkorovi, jenž se před ním zjevil úplně sám a mířil přesně pod horní tyčku. Dobře pálil pár kroků za modrou i Sklenička, střídající brankář Jihočechů byl proti lapačkou. Nakonec ale indiáni recept na gól našli. Ján Sýkora napřáhl v plné jízdě od levého mantinelu a dokonalou střelou otřenou o tyč tak trochu i překvapil Bláhu - 3:2! A tlak modrobílých neustával. Dělovou ránu vyslal od modré Prokop, sám na brankovišti se zjevil Ján Sýkora a po chvilce zakončoval po křižné příhře i jmenovec Tomáš, Bláha byl vždy na místě. A tak přišel pro domácí trest. Ještě nedávno Plzeňák Dan Růžička napřáhl za modrou a propasíroval touš do sítě pod betonem Polívky - 3:3! A s domácími mohl být ještě hůře, když z první pálil na teploměr z pravého kruhu Punčochář.

Po šedesáti minutách tak diváci v ČEZ Aréně vítěze hledali marně, bez prodloužení se šlo rovnou na nájezdy. Po třech sériích byl stav 1:1, když úspěšnými exekutory byl Ján Sýkora a Josef Straka. Vše tak nakonec vzal na sebe a vyrovnanou partii rozhodl Emil Švec - 3:4!

Ohlasy po zápasu

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Ze základní sestavy naskočilo pouze pět hráčů, znovu tak dostali šanci mladí jako v minulém zápase v Havlíčkově Brodě. A je třeba říci, že jejich výkon se poměrně zlepšil. Soupeř byl kvalitní a myslím si, že v závěru zaslouženě vyrovnal. My jsme sice měli spoustu šancí na to odskočit na vícebrankový rozdíl, nakonec ale byla remíza asi spravedlivá. Z našeho pohledu se dá říct, že panuje relativní spokojenost."

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): "Na to, že se jednalo o první zápas, byla první třetina podle našich představ, domácí jsme dostávali pod tlak. Pak ale přišlo klasické uspokojení, náš nevýrazný hokej a jakmile takhle polevíte - a to nejen Plzni - tak je zle a také soupeř utkání otočil. My jsme se naštěstí ještě dokázali vrátit povedou druhou polovinou poslední třetiny. Jsem rád, že hráči hlavně plnili naše pokyny."

Sociální sítě

Dnes nás čeká souboj prvního s druhým! Dokážeme v této sestavě vrátit Litoměřicím domácí porážku? #hcmotor #dnesnisestava...

35. narozeniny dnes slaví obránce Jakub Suchánek. Tak všechno nejlepší a hodně zdraví, Sege! ??????

??????Hlásíme novou posilu (na fotce vlevo)! Zadní řady Motoru vyztuží americký bek se zkušenostmi z NHL Conor Allen! Více na...

Hlásíme novou posilu! Zadní řady Motoru vyztuží americký bek se zkušenostmi z NHL Conor Allen!bit.ly/33OUypy