18.08.2020, Petra Bicková

Ani napodruhé Motor nedokázal porazit Spartu

Do Budvar arény po sedmi letech přijela Sparta Praha v rámci Generali Česká Cup. Pražané vstoupili do utkání lépe a po první třetině odskočili o dvě branky. Motoru se zpočátku podařilo snížit gólem Zdeňka Doležala, ale sparťané následně utekli o tři branky. České Budějovice i napodruhé podlehly Spartě s konečným výsledkem 5:2. O postup do čtvrtfinále poháru si to Jihočeši rozdají v posledním kole s Plzní, kde musí získat minimálně bod.

Pražané otevřeli skóre hned v úvodních vteřinách. Sparta se dostala do přečíslení dva na jednoho. David Tomášek poslal přihrávku na Lukáše Pecha, který se dostal až k Janu Strmeňovi. Domácí brankář si ránu nepohlídal a Sparťané šli do vedení. V posledních vteřinách Pražané přidali ještě jednu branku jejíž autorem byl Andrej Kudrna, který se obtočil kolem branky a trefil se šikovně nad rameno domácího brankáře. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Začátek druhé třetiny vyšel domácím. Ve dvacáté třetí minutě se řítili tři hráči Motoru na jednoho obránce Sparty. Zdeněk Doležal vystřelil a nachytal brankáře Machovského. Po první brance se výkon domácích zvedl a Machovský musel být více na pozoru než v první dvacetiminutovce. Ve chvíli, kdy Motor převzal iniciativu, utekli Sparťané o dvě branky. Robert Říčka sebral ve středním pásmu puk Michnáčovi, naznačil střelu a podél Strmeně trefil poloprázdnou branku. Po druhé třetině byl stav nepříznivý pro domácí 3:1.

Svěřenci Václava Prospala vstoupili do poslední třetiny aktivně a Machovský musel být na pozoru. Následně ale Motor hrál dvě oslabení za sebou a ve druhém se prosadil David Tomášek a zvýšil tak vedení Sparty o tři branky. O snížení stavu se postaral Karel Plášil, který dostal nezištnou přihrávku od Zdeňka Doležala. Trenér Prospal pak nechal odvolat brankáře a domácí šli do šesti. Motor inkasoval na 5:2.

Václav Prospal (trenér Motoru): "Chtěli jsme mít mnohem lepší nástup do utkání. Nebyli jsme dostatečně produktivní. Naopak soupeř dokázal naše chyby trestat."

Josef Jandač (trenér Sparty): „Bylo to docela svižné utkání. Povedlo se nám dát rychlý gól a první třetina se nám povedla. Ve druhé jsme udělali spoustu chyb a měli jsme hodně vyloučení. Ale lacinějším gólem jsme odskočili na 1:3 a v poslední třetině jsme si výhru pohlídali.“