MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
29.03.2019, Adam Pavlíček

B1: PAR - CEB 4:1 - Z prvního měření sil v baráži odjíždí Motor bez bodu

První měření sil v prolínací soutěži zavedlo českobudějovické hokejisty na led Pardubic. Zde se však Jihočeši dlouho střelecky trápili a gólová radost z jejich strany nakonec přišla až příliš pozdě, když se necelou minutu před koncem zápasu trefil Lukáš Endál. Z prvního barážového kola tak Motor odchází bez bodového zisku, na který bude moci zaútočit opět v neděli, kdy na svém ledě přivítá Chomutov.

Úvod utkání patřil pardubickému Dynamu, a to nejen z výsledkového hlediska. Již v první minutě ovšem síťku za Kváčovými zády rozvlnil Marek Hovorka a rozradostnil domácí příznivce poprvé. Dynamo pokračovalo ve svém tlaku, záhy se ale osmělil také hostující Motor a svou aktivitou si vynutil první pardubické oslabení. To ale zůstalo bez potrestání a naopak na druhé straně zvýšil na dvoubrankový rozdíl Nicolas Schaus. Jihočeši do konce periody ještě zkoušeli ztrátu alespoň zmenšit, avšak bez kýženého úspěchu.

Vstup do druhé dvacetiminutovky patřil také domácím hokejistům, ale to především díky přesilové hře, která jim byla nabídnuta. Proti domácím útočníkům ale Kváča vytasil několik důležitých zákroků a udržel svůj tým relativně na dostřel. Na opačné straně pak mohl zahrozit Dančišin, který unikl do přečíslení dva na jednoho. Přihrávku před branku pak ale promáchl. Oba celky fanouškům zhruba v polovině třetiny nenabízely příliš šancí. To až Pardubice přebraly aktivitu a i s dávkou smůly nezvýšily na pro Motor již možná propastný tříbrankový rozdíl. Největší šanci měl Schaus, nicméně v souboji kdo s koho proti Kváčovi neuspěl.

Prospalovi svěřenci vstoupili do posledního dějství s jasným cílem, a to smazat soupeřův náskok. Zatím se ale stále nedostali do žádné výraznější šance, která by Kacetla v domácí svatyni ohrozila. Ohrozit jej mohl až Endál, ovšem přihrávka na najíždějícího spoluhráče nebyla z těch nejpřesnějších. A iniciativu ovšem zanedlouho drželi opět Pardubičtí. Ti sebrali motoráckou rozehrávku a ujeli do přečíslení, které však skončilo jen Kváčovým přesným zásahem. Šance Jihočechů na bodový zisk tak stále žily, ve 49. minutě se ale přiblížily minimu. Jordann Perret totiž bez větších obtíží zasunul kotouč do odkryté části klece. Tentýž hráč definitivně potvrdil vítězství svého celku trefou do odkryté branky. Necelou minutu před koncem ještě trefou do horních pater branky uspěl Lukáš Endál, z pohledu jeho týmu to bylo ale vše. Motor tak první barážové body nezískal.

Ohlasy po zápasu

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Povedl se nám vstup do zápasu, to bylo skvělé. Tým podal dobrý a taktický výkon, pohlídali jsme si největší zbraně soupeře a zahráli jsme dobře v prostoru před brankou. Vyhráli jsme zaslouženě.”

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): „Když nedáme gól dřív než v 59. minutě, tak těžko můžeme pomýšlet na vítězství. Pardubice měly dobrý vstup do zápasu, spadl jim tam gól a pak využily přesilovku. Prakticky od začátku zápasu jsme hráli s dvougólovou ztrátou, takže jsme se víc tlačili do toho, abychom nějaký gól dali, ale bohužel nedali. Hodnocení je jednoduché, Pardubice vyhrály zaslouženě.”

Sociální sítě

Jak si Motor vede po 34 odehraných zápasech v týmových a individuálních statistikách???hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Bývalý útočník Michal Hudec byl velkým oblíbencem českobudějovických fanoušků. Na jihu Čech hrál 5 sezon a hned 3x pomohl týmu do...

Na Spartě jsme po nepovedené třetí třetině prohráli 2:6. REPORT??hcmotor.cz/zapas.asp?id=S…

Proti @HCSpartaPraha vyjedeme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava @telhcz