23.04.2019, Denisa Józsová

B12: CHM - CEB 6:4 - Motor se se sezónou rozloučil porážkou

Hokejisty Motoru čekalo poslední barážové utkání, které odehráli na ledě Chomutova. Budějovice jistě chtěly navázat na svou výhru z posledního zápasu. Jako první šli do vedení Piráti. Jihočeši sice srovnali, ale Chomutov se posléze dostal až do dvoubrankového vedení, jež nakonec udržel a připsal si výhru 6:4.

První třetina začala celkem zostra, jelikož diváci viděli několik zajímavých příležitostí. Nejprve poslal Ivan Huml puk na Jana Stránského, který však poloprázdnou branku minul. Na druhé straně dostal Jakub Doktor kotouč za brankovou čáru, jenže atakoval Pavláta v brance, takže gól nemohl být uznán. Poté to zkoušel Petr Koblasa, jenž objel branku, ovšem Petr Kváča byl u své tyčky včas. Dobrou pozici měl také Cody Bradley, který pálil z prostoru mezi kruhy, ale klec vůbec netrefil. Posléze bylo k vidění ještě několik šancí a jako první se ujala ta chomutovská. Ivan Huml poslal kotouč na Petra Koblasu, jenž byl v ideálním prostoru mezi kruhy a otevřel střelecký účet utkání 1:0. Budějovice stačily dvanáct vteřin před koncem první periody srovnat. V početní výhodě vyslal skvělou přihrávku Martin Jandus, jenž našel u tyčky volného Codyho Bradleyho, a ten neměl nejmenší problém se vstřelením branky – 1:1.

Pár minut po startu třetiny našel Roman Přikryl zpoza branky Miloslava Čermáka, jenž měl dvě dobré šance. Ani jednu z nich ale využít nedokázal. Tak se znovu prosadili domácí. Pavel Klhůfek zadovkou našel Petra Chlána, jenž se trefil přesně k tyči - 2:1. A o minutu později to už bylo o dva góly. Jan Stránský poslal kotouč na Lukáše Kováře, který se trefil přesně do šibenice – 3:1. Následovala bitka, po které měli Piráti možnost přesilové hry, ovšem ta jim nevyšla. Tak byla znovu k vidění branka v domácí síti. Jakub Babka posunul kotouč na Jakuba Doktora, který si objel branku a stihl poslat kotouč za brankovou čáru – 3:2. Tento stav ovšem moc dlouho nevydržel, jelikož o minut později to bylo znovu o dva góly. Chomutov se dostal do přečíslení, které úspěšně zakončil Petr Koblasa - 4:2. Jihočeši tak prohrávali o dva góly před poslední periodou.

A velmi brzy to bylo už o tři góly, když se prosadili znovu domácí. Vyhrané buly mířilo přesně na hůl Petra Koblasy, který rychlou střelou překonal Kváču a připsal si hattrick v tomto zápase – 5:2. Na druhé straně dobře pálili Martin Beránek a Jakub Doktor, ovšem ani jeden z nich gól nedal. Přesto se Motor prosadil, a to deset minut před koncem utkání. Martin Novák našel křižnou přihrávku svého centra Davida Gilberta, jenž stáhl náskok soupeře na dvě branky 5:3. Jihočeši nadále tlačili a dočkali se snížení stavu na rozdíl jedné branky. Na modré se totiž krátce po početní výhodě napřáhl Roman Přikryl a jeho dělovka skončila v síti – 5:4. Motor to zkusil také bez gólmana, ale to se mu nakonec nevyplatilo. Do prázdné branky se totiž prosadil Jan Stránský, který definitivě rozhodl o výhře svého týmu – 6:4.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Viděli jsme vyrovnané utkání, které rozhodla naše produktivita – byli jsme trošku šikovnější v zakončení. Vyhráli jsme 6:4, oba týmy daly šanci mladým hráčům, kteří budou pro Chomutov i Budějovice důležitými články v budoucnu. Chtěl bych poděkovat mužstvu za to, jak jsme zápas odehráli. Sezóna byla strašně náročná, bylo tam strašně moc úskalí. Jsem rád, že to kluci nezabalili a ukončili jsme sezonu vítězstvím.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Zápas byl odrazem celé baráže de facto přesně, jak jsme ji sehráli. Tím bych hodnocení zápasu asi ukončil. Pro nás to je hořké zakončení sezony, protože mi kluci dali všechno, co měli. Chtěl bych jim určitě poděkovat za to, jak se prezentovali, co všechno obětovali a co všechno odvedli za deset měsíců. Baráž hodila ostudnou kaňku na celý náš rok. Jak jsme se prezentovali v některých pasážích zápasu proti Chomutovu, přesně ukazuje, jak jsme odehráli baráž.“