20.02.2019, Filip Kortus

CEB - FRM 5:2 - Těžký boj Motor zvládl a proti Frýdku bodoval naplno

Předposlední domácí duel věnovaný Centru Bazalka Motor zvládl a proti nepříjemnému Frýdku-Místku bral všechny tři body. Po gólu Hladoníka sice vedli Slezané, jenže následně se za domácí trefil dvakrát Miloslav Čermák, po jedné brance přidali Bradley, Heřman i Endál a o vítězi bylo rozhodnuto. V sobotu hraje Motor od 16:00 na ledě Poruby.

Do branky Motoru se vrátil Petr Kváča, po příletu ze Sarajeva se po delší době představil i držitel zlaté medaile z olympijského festivalu Pavel Novák. Už po sedmi minutách hry přišla první branka zápasu. Účastník letošního mistrovství světa dvacetiletých Jan Hladoník se dostal do přečíslení, vystřelil na přední tyč a zamířil přesně – 0:1. Postupem času se výkon Motoru neustále zlepšoval, až přišla velká šance Davida Gilberta. Dostal se do samostatného úniku, jenže Malík jeho střelu švihem bravurně vyrazil. Vyrovnání se domácí dočkali až ve dvacáté minutě. Zdeněk Doležal trefil tyč, kotouč se odrazil k Cody Bradleyemu, který si ho rukavicí připravil a dorazil do odkryté klece – 1:1.

Druhá třetina nabídla vyrovnanou podívanou. Frýdek si vypracoval nepříjemné pasáže, ve kterých dokázal domácím zle zatopit. Do dobré příležitosti se dostal Václav Karabáček, když zůstal osamocen na modré čáře. Zkusil vystřelit na zadní tyč, ale Malík vytáhl rychlý zákrok vyrážečkou. Na druhé straně vyrazil do brejku autor první branky zápasu, jenže na Kváču si nepřišel a stav zůstal srovnaný. Ještě blíže byl Frýdek druhé brance po střele Floka, který trefil konstrukci domácí branky. Vyrovnanost utkání dokumentoval i počet střel na branku, který po druhé třetině činil stav 14:14.

V úvodu třetí třetiny mohli Jihočeši otočit vývoj skóre, jenže Zdeněk Doležal nebyl na střelu připraven a prakticky z nulového úhlu neměl možnost zakončit přesně. Aktivita domácích se stupňovala. Prostor dostal Lukáš Endál, nacpal se před brankáře, jenže svou akci nedotáhl do zdárného konce. Radost Budvar aréně přinesl až Miloslav Čermák, když stál na konci povedené kombinace a po parádním pasu od Martina Heřmana skóroval – 2:1. Rozhodnutí přišlo z hole Lukáše Endála. Kanonýr domácích využil přesilovou hru, když parádní ranou do růžku přidal třetí gól svého týmu – 3:1. Rozhozený soupeř domácím rázem nestačil, čehož využil Miloslav Čermák a přidal druhý gól v zápase – 4:1. Hostům už se podařilo pouze snížit, když se trefil Milan Mikulík - 4:2. Do prázdné se ještě trefil Martin Heřman a upravil na konečných 5:2. Motor tak porazil Slezany a připsal si další výhru.

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....