12.11.2018, Filip Kortus

CEB - KAD 5:0 - Motor proti Kadani třetí porážku v řadě nepřipustil

Bez problémů dokázal Motor po reprezentační přestávce přehrát předposlední Kadaň a po dvou venkovních porážkách si připsal výhru za tři body. Plný bodový zisk se začal rodit až ve druhé třetině, když nejprve otevřel skóre utkání Plášil a navázal na něho Gilbert. Ve třetí třetině navýšil Šimánek a první branku v dresu Motoru si připsal Ondřej Vaculík. Gólový účet uzavřel Martin Novák. Už ve středu jede Motor na Kladno.

Po reprezentační přestávce se sestava Motoru mírně změnila. Po zranění se vrátili Kutlák a Bradley, zapojil se i mladík Vaculík. První start si připsal i obránce Václav Prospal mladší. Od začátku zápasu byli o dost aktivnější domácí, přestože na nich byla znát nerozehranost po reprezentační pauze. Nebezpečně střílel Přikryl, ve velké šanci vychytal Doležala pozorný Pavlát. Ještě jednu příhodnou možnost měl Kanaďan Gilbert, ovšem ani on bezbrankový stav v první třetině nezměnil.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Motor tlačil a Kadaň nadále odolávala. Střelecké prokletí prolomil až obránce Karel Plášil. Gilbert ho našel před brankou a Plášil se bekhendem trefil na zadní tyč – 1:0. Kanadský centr se prosadil o pár minut později. Přesným křížným pasem ho našel Zdeněk Kutlák a Gilbert neměl problém se trefit – 2:0. Zahrozit dokázali i Trhači, ale proti nim hned dvakrát zasáhla branková konstrukce. Nejprve proti střele Trefného, následně i proti pokusu Holého.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ty předchozí. Motor měl i nadále navrch nad soupeřem a snažil se přidávat další branky. To se mu ale moc nevedlo, hostující Pavlát předváděl v brance velice dobrý výkon. Přesto se Jihočechům podařilo ještě třikrát prosadit. Nejprve využil důrazného Dančišinova forčekinku za hostující brankou Jiří Šimánek a nepovedenou střelou zaskočil strážce kadaňské svatyně - 3:0. O pět minut později navýšil vedení Ondřej Vaculík, když si krásnou tečí zajistil první branku v dresu Motoru – 4:0. Gólový účet nakonec dovršil nejproduktivnější hráč domácích Martin Novák - 5:0.

Václav Prospal (trenér Motoru): "Po reprezentační pauze jsme chtěli chytit začátek utkání a na soupeře zatlačit. Měli jsme hodně střel, ale nedařilo se nám dát první branku. Brankář soupeře byl nejlepším hráčem svého týmu a pro něj je výsledek 5:0 až příliš krutý. Jsou to pro nás výborné tři body."

Miroslav Novák (trenér Kadaně): "Soupeř byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál. Musím pochválit našeho gólmana Dominika Pavláta, díky němuž jsme se drželi v zápase alespoň dvě třetiny."

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....