12.01.2021, Adam Pavlíček

CEB - LIT 4:3 - Motor porazil Litvínov a slaví druhou výhru v řadě

Druhou tříbodovou výhru v řadě si připsali hokejisté Motoru v dohrávce 12. kolo Tipsport extraligy proti Vervě Litvínov. Navázali tak na úspěšný nedělní zápas. Proti severočeskému celku se na tři body Jihočeši nadřeli. Litvínovští se několikrát přiblížili na jednobrankový odstup, ovšem vyrovnat se jim nevydařilo. Korigovali i šest sekund před koncem, ovšem v závěrečných momentech již nesrovnali. Tři body tedy zůstaly v Budvar aréně.

Jihočeši povzbuzeni výhrou nad Zlínem vstoupili do televizního utkání proti Litvínu velice dobře a v úvodu zápasu si vypracovali tři přesilové hry po sobě. V první měl dobrou pozici Zdeněk Doležal, ale trefil jenom brankovou konstrukci. Ujala se až druhá. Od modré vystřelil Pavel Pýcha a jeho pokus proletěl až za Godlu - 1:0. V závěru třetiny měl šanci na srovnání Jakub Petružálek, ale na rozchytaného Čiliaka si nepřišel.

I vstup do druhé části zápasu měli povedenější domácí, kterým se podařilo odskočit soupeři o dvě branky. Prostor za modrou čárou dostal Radek Prokeš a parádní dělovkou o břevno zvýšil na 2:0. Za necelé čtyři minuty se Litvínovu podařilo snížit. Chyby domácích dokázali využít Irving a zakončující Patrik Zdráhal - 2:1. Po polovině zápasu přidali domácí třetí vstřelenou branku. Střelu Václava Karabáčka dorazil pohotový Connor Allen a zvýšil na 3:1. Kontaktní branku mohl v 38. minutě přidat exbudějovický Jiří Fronk, ale rychlý zákrok Čiliaka mu v tom zabránil.

Poslední třetina nakonec byla těsnější, než se mohlo na jejím začátku zdát. Proti bývalým spoluhráčům se trefil Jiří Fronk. Litvínov se od té doby snažil přebrat iniciativu a hnal se za vyrovnáním. V jednom z případů mu nebyla uznána branka, a tak se musel snažit dál. V samém závěru se do odkryté svatyně trefil už ze středního pásma René Vydarený. Opět na jednobrankový odstup zkorigoval František Lukeš, a to šest sekund před koncem, nicméně na výsledku a tom, kdo bude brát tři body, to již nic nezměnilo.

Václav Prospal (Motor): "Chtěli jsme navázat na výhru se Zlínem. V úvodu nám pomohly tři přesilovky. Jednu jsme využili, ale soupeř se pak začal zvedat. Bylo štěstí, že jsme vždycky dokázali ucuknout o nějaký gól. V závěru to z naší strany bylo dost kostrbaté, ale jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce."

Vladimír Országh (Litvínov): "Měli jsme špatný začátek, když jsme byli třikrát vyloučeni. Celý zápas jsme za soupeřem zaostávali v bruslení i osobních soubojích. Celý zápas jsme dotahovali, ale hráli jsme profesorský hokej, se kterým jsme nemohli uspět."