13.01.2018, Denisa Józsová

CEB - PRE 3:1 - Heřman vstřelil vítěznou branku v oslabení

Základní část se pozvolna blíží ke svému konci. Motor uzavřel třetí čtvrtinu soutěže na domácím ledě, kam přijel Přerov. Oba týmy měly do dnešního utkání sérii čtyř výher a vyvstala otázka, který tým bude pokračovat ve vítězné šňůře nadále. A pokračovat v ní bude Motor, jelikož vyhrál 3:1. Do sestavy se také vešly dvě čerstvé posily Richard Nejezchleb a Josef Mikyska.

Začátek první třetiny se nenesl v nějakém závratném tempu. Optickou převahu měli sice domácí hráči, ale první gólovou příležitost si připsali Zubři. Martin Novotný dostal puk na modrou, sjel si ke lepší pozici ke střele a vypálil. Gába toho moc neviděl, avšak střela o pár centimetrů minula branku. Vzápětí se ke střele dostal Zbořil, ale ani ten nedokázal vsítit branku, jelikož domácí brankář vyrazil jeho rychlou střelu maskou. Až poté se připomněli Jihočeši. Novák vyslal jedovatou střelu od modré a Šimboch ji vyrazil jen před sebe. Zde si ho nejrychleji našel Vampola, ovšem zvednout kotouč nad beton přerovského gólmana nedostal. Hra dále plynula a tři minuty před koncem přece jen diváci viděli první branku. Tu vstřelily České Budějovice. Ty se dostaly do rychlého přečíslení, které vedl Vlček. Ten poslal puk na Pýchu, jenž si nabruslil do lepší pozice a vypálil. Jeho střela by sice šla mimo, avšak šikovnou tečí se prosadil Michal Bárta, který dostal svůj tým do vedení. Do konce periody se nic zajímavého nestalo a domácí šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Ani první polovina druhé části nezvedala diváky ze sedaček, ovšem poté byl k vidění útočný hokej na obou stranách. Nejdříve měli přerovští hráči velký tlak, jenže českobudějovický brankář několika skvělými zákroky podržel svůj tým. Následně ukázala nová posila Motoru Richard Nejezchleb, že má hodně šikovné ruce. Dostal se přes tři hráč do zakončeni, ale Šimboch vytáhl rychlý zákrok lapačkou. Hostující tým si také zahrál přesilovou hru, ta však vůbec nešla podle jeho představ, jelikož inkasoval. Chybu na modré udělal obránce a Jonák popostrčil puk na Martina Heřmana, jenž proměnil svůj samostatný únik střelou mezi betony. Budějovičtí tak šli do kabin s dvougólovým náskokem před poslední třetinou.

Z kraje třetí periody měl velmi slušnou příležitost Vlček. Ten zachytil nepřesnou rozehrávku hostů, předvedl vysoký nápřah, ale střela mu nesedla a letěla jen do ochranné sítě. Vstřelit branku mohl také Nedorost, který se rozjel s pukem přes půlku hřiště, jehož nádherná rána jen orazítkovala tyč. Zubrům se podařilo jedenáct a půl minuty před koncem snížit stav utkání a udělat ze zápasu drama. Po sérii odrazů se dostal puk k Milanu Procházkovi, jenž měl před sebou odkrytou klec. Dobrou šanci měli Přerovští, když Sýkora dostal namazáno od obránce domácího týmu. Jeho střelu z první ale stihl srazit protihráč, a tak tento pokus ke Gábovi sotva doletěl. Posléze se hosté dostali několikrát do brejku v početní nevýhodě, avšak domácí brankář vše v pohodě pokryl. Ke konci utkání to ještě zkusili Přerovští v šesti. Místo vstřelení branky ale Zubři inkasovali. Mikyska sice vůbec neposlal přesný pas, přesto si ho našel Miloslav Čermák, jenž se trefil nádherně pod víko. Tento stav vydržel až do konce utkání a Budějovice si připsaly další tři body do tabulky, zároveň mají ve svých zádech pět výher v řadě.

Luboš Rob (asistent trenéra Motoru): „Hosté potvrdili svou formu z posledních zápasů. Na začátku jsme se nedokázali dostat do tempa a hráli velmi upracovaný a kostrbatý hokej. I když jsme se po přestávce zlepšili, stále to nebylo podle našich představ. Díky lepšímu pohybu a následně i gólu ve vlastním oslabení jsme se však posunuli do výhodnější pozice. Ke třem bodům se soupeřem, jako je Přerov, jsme pokorní a máme z nich radost. Nejde vyhrát, jen když se daří, o to je náš dnešní zisk cennější.“

Kamil Přecechtěl (trenér Přerova): „Předvedli jsme velice slušný výkon. Když se v první třetině lámal chleba, bohužel jsme nevyužili dvě perfektní šance. Místo toho jsme inkasovali vlastní gól po ztečování do brány. Poté byl Motor lepší a dostal nás pod tlak. Snížení na 2:1 nám pomohlo, jelikož domácí ztratili jistotu, nakonec to ale nevyšlo. S výkonem mužstva jsme každopádně spokojeni. Kluci odehráli maximum a důsledně plnili věci, jaké jsme od nich vyžadovali. Rozhodně tady neudělali ostudu a odvedli výkon hodný našemu postavení v tabulce.“