13.03.2017, Filip Kortus

CEB - SLA 3:1 - V prvním semifinále Motor nedal Slavii šanci

Jednoznačnou partii sehrál českobudějovický Motor v prvním semifinálovém utkání play off WSM ligy se Slavií Praha. Domácí byli po většinu zápasu jasně lepším týmem a zaslouženě se tak ujali vedení v sérii. Skóre utkání otevřel navrátilec do sestavy Michal Chovan, trefil se i Rok Pajič a Miloslav Čermák. Za Slavii pouze korigoval Martin Šagát. Další utkání nabídne úterní podvečer v 17:30.

Po delším výpadku vinou zranění se do sestavy Motoru vrátil Michal Chovan, jinak se složení domácích nezměnilo. Jihočeši začali před našlapanou Budvar arénou aktivně, soupeře v úvodních pěti minutách zasypali pěti ranami. Domácí si vynutili i první faul, jenže přesilová hra se jim vůbec nepovedla. Hra se vyrovnala a i Slavii se naskytla příležitost přesilové hry. V ní se diváci dočkali úvodní branky zápasu, ale radovat se paradoxně mohli domácí. Michal Chovan vypíchl kotouč soupeři a se svým typickým elánem vyrazil do brejku. Najíždějícího Martina Heřmana zablokoval obránce, tudíž si Chovan navedl kotouč na střed a poslal puk mezi Frodlovy betony – 1:0. V druhé desetiminutovce utkání promarnily oba týmy poměrně dlouhé přesilovky pěti proti třem, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácích.

I do druhé třetiny vstoupil aktivněji ČEZ Motor. Mladičký brankář Dominik Frodl měl znovu plné ruce práce, jeho protějšek si akorát musel oddychnout po nebezpečné střele Jana Pohla. Budvar aréna se podruhé zatřásla v 28. minutě. Rok Pajič lehce pronikl přes modrou čáru i obránce Slavie a nenápadnou střelou překvapil slávistického brankáře – 2:0. Fantastickým zákrokem poté podržel Petr Kváča svůj tým, když skvělým reflexem vyrazil střelu Václava Jankovského. Za neproměněnou šanci byli Pražané patřičně potrestáni. Sedm vteřin od začátku přesilovky se náramnou tečí Fillmanovy střely prosadil Miloslav Čermák - 3:0. Šanci na snížení měl v závěru třetiny Martin Kadlec. Pláchl obraně domácích, ale tváří v tvář budějovickému brankáři nedokázal pořádně zakončit.

Třetí třetinu si vyprodaný stadion v Českých Budějovicích vychutnával. Domácí hokejisté si s přehledem hlídali tříbrankové vedení a zároveň neustále ohrožovali hostujícího brankáře. Pouze do betonu střílel autor druhého gólu Rok Pajič, v nebezpečnější pozici střílel z otočky pouze do Frodla veterán Tomáš Vak. S technickou střelou Vlastimila Dostálka neměl brankář sešívaných problém, poradil si i se zakončením Ondřeje Šulka. Slávisté zahrozili při oslabení. Ronald Knot dobře přečetl hru, dostal se až před branku, ale na domácí jistotu v brance si nepřišel. Snížit se podařilo Slavii v přesilové hře. Střelu Jana Holého šikovně sklepl Martin Šagát a Petr Kváča poprvé v zápase inkasoval – 3:1. Další branku už semifinálový duel nepřinesl, Motor se zaslouženě ujal vedení v sérii.