02.12.2017, Filip Kortus

CEB - SLA 4:2 - Motor po dobrém výkonu přehrál Slavii

Dobrý výkon korunovaný dalšími třemi domácím body. Hokejisté Motoru v 28. kole WSM ligy přehráli na vlastním ledě Slavii v poměru 4:2 a prodloužili tak domácí neporazitelnost. Ráz zápasu určili už v první třetině, kdy se v přesilové hře trefili Zdeněk Kutlák a Luboš Rob. V dalším zápase hostí Motor ve středu od 17:30 Havířov.

Po delší odmlce se do sestavy Motoru vrátil útočník Jakub Doktor, po zranění se do třetí formace zapojil i Vít Jonák. Změna u Jihočechů nastala i v brankovišti, když Davida Gábu nahradil Petr Kváča. Do zápasu vstoupili domácí nejlépe, jak mohli. Už po dvou minutách šli slávisté do tří a Motor měl možnost dvojnásobné přesilové hry. Na led poslal trenér Jelínek speciální přesilovkovou formaci, která otevřela skóre zápasu. Michal Bárta nabil Zdeňku Kutlákovi a ten nekompromisně prostřelil Polívku – 1:0. Přesilovka Budějovic pokračovala a Motor své vedení navyšoval. Mezi kruhy dostal dostatek prostoru Luboš Rob a střelou k tyči vyhnal Polívku z branky – 2:0. Slavia mohla snížit, ale Kadlec sám před Kváčou přestřelil. Na druhé straně nastřelil Vlček horní tyč, a tak šel Motor do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Motor. Hned ve 22. minutě měl možnost Vlastimil Dostálek. Uvolnil se na pravé straně, měl puk na bekhendu a zakončil těsně nad horní růžek. Dotáhnout se na rozdíl jedné branky mohli sešívaní v 25. minutě, kdy ujížděli dva na jednoho. Kadlec předal puk Zdeňku Kubicovi, který byl až moc blízko před Kváčou, takže nedokázal pořádně zakončit. Naopak Motoru se podařilo navýšit své vedení. Těsně před polovinou zápasu se domácí dostali do rychlého brejku, který zakončil přesnou bekhendovou kličkou Vlastimil Dostálek. Na 4:0 navýšil Rok Pajič, když si zpracoval přihrávku od Václava Nedorosta a trefil se krásně o tyčku slávistické branky. Pražanům se podařilo snížit až v 38. minutě. Jankovský našel Davida Šafránka, který rychlou střelou po ledě nedal domácímu brankáři šanci – 4:1.

Poslední část utkání nabídla nejméně branek i brankových příležitostí. V pohodě hrající Jihočeši hájili příznivý výsledek, naopak Slavii se často nedařilo překonat dobře chytajícího Kváču. Velkou šanci měl Václav Krliš, jenže při samostatném úniku na domácího brankáře nevyzrál. Za Motor se při hře čtyři na čtyři mohl trefit Dostálek, ale střela mu nesedla a Frodl pohodlně zakročil. Slavii se podařilo prosadit minutu před koncem, když se šikovně trefil Martin Šagát - 4:2. Další branku už vyprodaná Budvar aréna neviděla, a tak mohli domácí oslavit další domácí triumf.

Luboš Rob (asistent trenéra Motoru): „Čekali jsme těžký zápas, protože posledních pět zápasů Slavia vyhrála a je ve formě. Byl to navíc přímý souboj o čelní pozice tabulky. Přesilovky byly velice důležité pro vývoj celého utkání a nám se povedlo proměnit hned první dvě. Pomohlo to sebevědomí hráčů, jelikož se nám v nich dříve nedařilo. Hosté své šance i díky Kváčovi nezužitkovali. Čtyřgólové vedení už bylo pro soupeře těžké zvrátit.“

Jan Srdínko (asistent trenéra Slavie): „Věděli jsme, že Budějovice jsou doma nesmírně silné a ještě tady neprohrály. Snažili jsme se na zápas připravit, ale největší chyby přišly hned na začátku, kdy jsme fauly nabídli domácím přesilovku pět na tři a hned potom pět na čtyři. Tyto okamžiky daly utkání ráz – nás to zmrazilo a soupeř ožil. Snažili jsme se dostat do hry, jenže na góly jsme se oproti produktivnímu Motoru nadřeli.“