03.01.2021, Petra Bicková

CEB - VIT 4:3sn - V prvním utkání v novém roce bere Motor výhru v nájezdech

V prvním zápase v novém roce přivítaly České Budějovice Vítkovice. Domácí třikrát vedli, v závěru třetí třetiny ztratili své vedení a zápas pokračoval do prodloužení, které také nerozhodlo. Nakonec utkání došlo až do samostatných nájezdů. Vítězný nájezd proměnil Pavel Pýcha a Motor mohl slavit druhou výhru v řadě a první výhru v novém roce.

České Budějovice vstoupily do zápasu proti Vítkovicím aktivněji. Jejich aktivita se potvrdila, když Vít Jonák a Matěj Toman vyřešili skvěle situaci dva na jednoho. Jonák našel přesně hokejku Tomana, ten se nemýlil a otevřel skóre dnešního zápasu. Vedení Motoru však krátce před koncem první třetiny hosté překazily. Vítkovice využily přesilové hry trefou Romana Poláka. Platnost branky ještě nechali domácí trenéři prověřit u videorozhodčího, ten však jednoznačně rozhodl a potvrdil vyrovnávací branku. Ostravané byli po vstřelené brance aktivnější, skóre se ale už do konce třetiny nezměnilo a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina byla na šance bohatší než ta první. Oba brankáři měli hodně práce. V 10. minutě druhé dvacetiminutovky se prosadil Albert Michnáč, který dostal přihrávku od Voženílka. Michnáč vyslal pak kotouč na branku. Ten se ještě odrazil o horní tyč a následně skončil za zády hostujícího gólmana. Ve 33. minutě inkasoval David Gilbert velmi tvrdý hit, po kterém zůstal dlouho ležet na ledě. Dokonce se k němu rozjel záchranář s nosítky, kanadský borec však nakonec odešel z ledu sám, ale za pomoci spoluhráčů. Stav po druhé třetině byl příznivý pro domácí 2:1.

Hned v úvodní minutě Vítkovice vyrovnaly. Schleiss poslal přihrávku před branku, kde stál připravený Lukáš Krenželok, který svou ránou rozvlnil síť Strmeňovy branky. České Budějovice ale na vyrovnání soupeře odpověděli přesilovkovým gólem Zdeňka Doležala, který dostal domácí celek opět do vedení. Jihočeši ale o vedení přišli v závěru třetiny, kdy při signalizované početní výhodě od modré vypálil Jan Schleiss, který svou trefou propálil až do sítě. O vítězi tedy muselo rozhodnout prodloužení.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi a v Budvar aréně se jely samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil Pavel Pýcha, kromě něj uspěl i Doležal, a protože Strmeň nepustil jediný puk, České Budějovice si připsaly první vítězství v novém roce. Poprvé v sezóně také uspěly ve dvou zápasech po sobě.

Václav Prospal (Motor): Vyhráli jsme podruhé v řadě, ale potřebujeme pracovat na tom, abychom tyto zápasy dokázali dotáhnout ke třem bodům. Chtěli jsme hrát aktivně a agresivně. V určitých chvílích jsme byli lepší my, v určitých zase soupeř. V prodloužení jsme mohli dostat gól, takže jsem rád, že jsme dokázali vyhrát v nájezdech.

Radek Philipp (Vítkovice): Chtěli jsme hrát aktivně a napadat soupeřovu rozehrávku, což se nám v první třetině také dařilo. Ve druhé třetině byli domácí lepší. Třetí část byla vyrovnaná. V prodloužení jsme měli blízko k rozhodujícímu gólu, ale nakonec musíme Motoru poblahopřát ke dvěma bodům.