08.09.2018, Filip Kortus

DOR: CEB - JIH 3:1 (0:1p) - Dorost na úvod sezony porazil Duklu

Na úvod sezony se dorost Motor připsal výhru nad Duklou Jihlava. V základní hrací době uspěl za tři body, když o své výhře rozhodl v poslední třetině. V 49. minutě vstřelil vítěznou branku Březina, v poslední minutě se ještě trefil Kašpar. V prodloužení urvala bod navíc Dukla.

Úvodní dějství nabídlo vyloučení na obou stranách, častěji pykali domácí hráči, ovšem jediná branka první periody padla při vyrovnané hře v pěti. A radovali se zní jihlavští hráči, a to po přesné trefě Ondřeje Broži. Jednobrankový náskok pak vydržel hostům z Vysočiny až do zvuku sirény ohlašující odchod do kabin.

Druhých dvacet minut také nabídlo některá vyloučení, ovšem i ty zůstaly bez gólového potrestání. Radovat se mohli ale domácí hokejisté, když jim remízový stav vystřelil útočník Daniel Hála. Závěrečná třetina tak slibovala pořádné drama, na jejím začátku totiž na kostce svítil stav nerozhodný 1:1.

Dlouho se nic nedělo a oba týmy hrály opatrně směrem do obrany. Až ve čtyřicáté deváté minutě se Budějovickým podařilo prolomit právě jihlavskou defenzivu. Mezi přesné střelce utkání se zapsal Tomáš Březina. Jihlavští hokejisté zkoušeli vyrovnat s odkrytými zády, jenže do prázdné klece zamířil přesně David Kašpar, a bylo hotovo.

Bod z nadstavby si pak odvezli hráči jihlavského celku, když jim jej vystřelil David Polodna.