28.02.2019, Dominik Zajan

DOR: CEB - JIH 5:3 (1:0sn) - Dorostenci získali jeden bod za výhru v nadstavbě

Dorostenci Českých Budějovic inkasovali v první třetině inkasoval dva góly. Ještě na ně dokázal odpovědět. Jenže Jihlava postupně náskok zvyšovala a dovedla utkání do vítězného konce. Dorostenci získali alespoň jeden bod za výhru po nájezdech.

Utkání zvládli lépe dorostenci Jihlavy. Ti si hned ve třetí minutě zahráli přesilovku. V ní si ale Dukla nevytvořila žádnou velkou příležitost, a nakonec ji nevyužila. V osmé minutě hráli hosté z Jihlavy další přesilovku. Ta už byla úspěšná! Marek Chvátal vypálil od modré čáry. Lidák jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde už čekal připravený Šimon Zdarsa, který doklepl puk do bány. O necelou minutu později vedla Dukla už dvě branky. Matouš Menšík ujel do samostatného úniku a prostřelil Lidáka mezi betony. Minutu a půl před koncem první třetiny se trefil i Motor. Adam Sochor vypálil z kruhu a jeho střela propadla až do brány.

Druhou dvacetiminutovku začala lépe Dukla. Moravec se dostal do samostatného úniku, ale Martin Lidák proti jeho střele obstál. O dvě minuty později si vzala Dukla dvoubrankový náskok zpět. Šimon Juřička přesnou střelou prostřelil jihočeského brankáře. Uběhly necelé čtyři minuty a Jihlava přidala další branku. Václav Vranka vsítil gól krásnou střelou d horní poloviny brány. Ve třicáté třetí minutě Motor snížil. Matouš Hail prostřelil Jihlavského brankáře střelou zápěstím. Necelé čtyři minuty před koncem druhé periody přidala Dukla další branku. Ondřej Broža vrátil Dukle tříbrankový náskok.

Úvod třetí dvacetiminutovky patřil Motoru. Ihned po osmatřiceti vteřinách Matyáš Fousek snížil na konečných 5:3. Ve třetí třetině jsme už viděli samé vyloučení. Nikdo už nevstřelil branku a Jihlava si připsala tři body za výhru po základní hrací době.

V prodloužení byl aktivnější Motor. Párkrát se dostal do přečíslení dva na jednoho, aůe šance nevyužil. V nájezdech se jako jediný ze všech trefil českobudějovický Adam Sochor.