MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.02.2020, Adam Pavlíček

DOR: CEB - PZK 4:0 - Dorost přehrál PZ Kladno s čistým kontem

Českobudějovičtí dorostenci chtěli zapomenout na páteční utkání proti Třemošné, kdy pětkrát inkasovali a nakonec soupeře nechali z jihu Čech odjet se třemi body. Dnes proti PZ ani jednou neinkasovali, přičemž sami skórovali čtyřikrát. Bodový zisk tedy tentokrát uhájili v Budvar aréně.

Do první periody vstoupili možná o něco aktivněji domácí hokejisté, kteří disponovali hned několika dobrými šancemi. Do samostatného nájezdu se dvakrát dostal Tomáš Cibulka, kterému se ale zatím v zakončení nedařilo. Možná ještě lepší pozici měl Lukáš Kantor, ani jemu ale střelecké štěstí nepřálo, když kotouč skončil vysoko nad horní tyčkou. Obecně hodně pokusů českobudějovického celku směřovalo právě nad horní tyč. I Třemošná měla pár dobrých příležitostí. Domácí obrana v čele s Erikem Šebem ale zatím odolávala.

I v další periodě se zdál být o něco aktivnější domácí Motor. Do první vyloženější šance se dostal Matouš Hail, který pálil od modré. Do jeho pokusu ještě sáhl David Kašpar, načež kotouč bohužel pro Jihočechy skončil mimo levou tyč. Záhy ale bylo veseleji, když se tatáž dvojice postarala o druhou trefu. David Kašpar zblízka branky docpal kotouč až za Liemanna. Vesleji pak bylo po trefě Lukáše Kantora, jež znamenala vedení 3:0.

A na gólově povedenou druhou třetinu Motor navázal i v poslední dvacetiminutovce. Poměrně kuriozní branku zaznamenal Jan Vavřík, který zakončil zpoza kladenské svatyně. Na brankovišti si totiž kotouč nešťastně za svá záda srazil hostující gólman. V průběhu třetiny nic nenaznačovala tomu, že by Kladno ještě nějak mělo utkání zvrátit. Naopak vítězství domácích zpečetil přesnou trefou Marcel Kříž a bylo hotovo - 4:0.

Ohlasy po zápasu

Roman Fousek (České Budějovice): V podstatě jsme odehráli lepší utkání než včera. Měli jsme lepší pohyb a soupeře jsme přehrávali. Musíme ale rozhodně zlepšit koncovku, protože jsme stále nebyli tolik produktivní. Je třeba se více tlačit do brány. Taky jsme si říkali, že beci podpoří ofenzivu, což se ještě moc neobjevovalo. To je další věc, na které bude třeba pracovat.

Sociální sítě

I v sezoně 2020-21 bude v každém měsíci vyhlášen hráč Motoru s nejlepší bilancí G-car Indexu, tedy bilancí +/- bodů, a obdrží tak...

K tomu, aby Motor získal první bod v Tipsport extralize, chyběly necelé dvě minuty. Poté však přišla chyba rozhodující branka do...

Proti @HC_Plzen nastoupíme v této sestavě! ?? #hcmotor #nejenhokej #dnesnisestava

Motoráci se s nákazou nemocí covid-19 vypořádali dobře, a tak teď mohou pomáhat těm, kteří jsou právě nemocní ??...