25.10.2018, Denisa Józsová

DOR: CEB - ZNS 4:2 (1:0p) - Dorost bere ze zápasu všechny body

V rámci jedenáctého kola přijel do Budvar aréně tým ze Žďáru nad Sázavou. Ten se dostal jako první do vedení, přestože lepší byly České Budějovice. Ty však otočily stav utkání ve druhé třetině, když vstřelily tři branky na konci druhé třetiny. V poslední části padla branka na každé straně, takže Motor vyhrál 4:2. I v prodloužení byl úspěšnější domácí tým, když mu bonusový bod vystřelil Filip Petrásek.

Utkání začalo velkou aktivitou Českých Budějovic, které byly v prvních deseti minutách jasně lepším týmem. Asi největší šanci měl Ondřej Kovář, který se elegantně vyhnul svému soupeři, ale kotouč mu v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Když se neprosadili domácí, vstřelili branku hosté. Robert Bačo čekal před brankou, kam přišel pas. Hostující útočník šermoval s domácím hráčem, ale byl to právě hráč Žďáru nad Sázavou, který ho trefil z první a z hranice brankoviště se nemýlil. Dobrou práci poté odvedl Martin Lidák, jenž si vyjel daleko pro puk a odpálil ho z gólovky hostí. Poté měl dobrou možnost Daniel Hála, ke kterému se odrazila střela Fouska. Domácího útočníka ovšem skvěle vychytal Kadlc. Dobrou šanci na srovnání měl dvacet vteřin před koncem periody David Kašpar. Ten však se střelou otálel a hostující brankář se proti jeho pokusu stihl přesunout. Do kabin tak šel Žďár nad Sázavou s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina začal velkou šancí hostujícího celku, který se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale Martin Lidák dokázal zakročit. Následoval ovšem velký tlak Motoru, který dlouho nemohl vstřelit vyrovnávací branku. Nejprve mohli diváci vidět křižnou přihrávku, po které se vytáhl Kadlc. Následovala dobrá šance Petra Lukeše, ale jeho změna směru v dráze kotouče neskončila brankou. České Budějovice dlouho tlačily, ale první branka přišla až ve třicáté šesté minutě. Hála posunul kotouč na Richarda Pitla, jehož rána z první skončila v síti. Uběhlo přesně čtyřicet vteřin a domácí celek vstřelil druhou branku. David Kašpar se blýskl krásnou individuální akcí, při které si obhodil protihráče, a poté poslal parádní střelu zápěstím a puk rozvlnil síťku. A o další minutu později to bylo o dvě branky. Kašparovi střela nesedla, ale dojela na hranici brankoviště. Tam byl připravený Tomáš Březina, který si zamíchal s pukem a poslal ho nad Kadlce. Ve druhé části tedy Motor otočil skóre a šel do kabin s vedením o dvě branky.

Začátek poslední třetiny přinesl velkou chybu Kadlce. Ten při snaze odehrát puk u mantinelu jen trefil Pitla, který se snažil dostat puk do sítě. Nakonec musel objet branku, jenže do té se hostující brankář stihl vrátit. Třetí třetina se odehrávala v nejklidnějším tempu ze všech period. Domácí se ovšem prosadili v přesilové hře. Matouš Hail poslal křižnou přihrávku na Petra Lukeše, jehož parádní rána z první skončila v horním růžku žďárské klece. Hosté mohli ihned odpovědět, jenže jejich pokus skončil na tyči, přesto to o necelé dvě minuty později bylo znovu o dva góly. Před Lidákem vznikla skrumáž, ve které se nejrychleji zorientoval Matyáš Staněk, jenž doklepl kotouč do sítě. O chvilku později to klidně mohlo být o gól, jenže Macka Lidák vychytal. Dvě dobré šance ještě měl Tomáš Březina, ale ani z jedné branka nepadla. Motor tedy vyhrál v základní hrací době 4:2.

Prodloužení se neslo ve znamení obrovských šancí na obou stranách. Nejprve jel Tomáš Cibulka sám na gólmana, ovšem ten ho vychytal. Na druhé straně jeli hosté dva na nikoho, jenže do finální přihrávky skvěle vložil hůl domácí gólman, který tím zamezil brance ve své síti. Nedáš, dostaneš. Na druhé straně o chvíli později předložil puk před branku Lukeš, kdy na hranici brankoviště byl připravený Filip Petrásek, jenž dostal puk za brankovou čáru. Budějovice tedy z dnešního utkání braly čtyři body.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Nám se dnes podařilo zvítězit za plný počet bodů, takže jsme rádi. Myslím, že jsme si za tím od druhé třetiny šli a kluci to odbruslili. Vypadalo to, že jsme v lepší fyzické kondici než soupeř, což asi nakonec rozhodlo.