31.01.2019, Dominik Zajan

DOR: JIH - CEB 6:1 (1:0) - Dorostenci nezískali v Jihlavě ani bod

Českobudějovický dorost tentokrát zajížděl na led jihlavské Dukly. Jihočeši od začátku zápasu ztráceli a nakonec si z Vysočiny vezou porážku 1:6. Čtvrtý bod za výhru po prodloužení si vzala také Jihlava. Za České Budějovice se trefil Filip Petrásek.

Po oboustranně opatrném začátku si vybojovali jako první přesilovou hru hosté, ale jihlavská defenzíva v čele s Maláčem zapracovala dobře a nepustila Motor k prakticky žádné šanci. Duklu ubráněné oslabení celkem nabudilo a přebrala iniciativu. Kravec hezky posílal přihrávku ve středním pásmu na Brožu, kterou na poslední chvíli srazil bek hostí. Poté hrála přesilovku také Jihlava a úspěšně. Pavelec na modré udržel přihrávku od Pigla, přes křižujícího hráče nahrál mezi kruhy na Ondřeje Brožu a domácí forvard z otočky překvapil Slaninu. Gólman hostí zákrok sice předvedl, leč puk mu propadl za čáru - 1:0.

Do druhé části vstoupili domácí lépe a po necelých dvou minutách vybojovali přesilovou hru. A nadále v ní byli stoprocentní. Po velkém závaru před brankou Slaniny vyplaval puk mezi kruhy na beka Chvátala, který zavřel oči a napálil jej na branku. Tím vznikla ještě více nepřehledná situace, ze které vzešel jako král Martin Hrbek a doklepl puk do sítě. Šanci měli i hosté, ale Marhoun z kruhů slušnou střelou nad ledem Maláče nepřekonal. Čas 27:17 přinesl další jihlavskou přesilovku a ta byla OPĚT využitá. Chvátal vyslal přihrávku na pravou stranu pro Štorka, který před brankou milimetrově přesně našel novice v jihlavské sestavě Šimona Juřičky a ten hned navázal na produktivní sezonu v Přerově, kde měl 27 bodů ve 27 zápasech – zvednul puk nekompromisně nad gólmana.

O necelé dvě minuty vedli domácí již o čtyři branky. David Bulík dostal mezi kruhy další pěknou přihrávku, nyní z hole Broži, a z první se trefil nad vyrážečku Slaniny. Nedlouho poté měl početní výhodu i Motor, ve které Cibulka ukázal řádnou dělovku, kterou ale poslal těsně nad horní tyčku. Hosté však dostali výhodu 52 sekund přesilovky pět na tři a tu již využili. Cibulka pálil od modré a Filip Petrásek úspěšně tečoval puk nad Maláčovu vyrážečku - 4:1. Protože v závěru třetiny při další přesilové hře nedokázal dorazit kotouč do sítě Kudrnáč a pak puk tak dlouho skákal na brankovišti, až je uzmul domácí muž v masce, stav již změněn nebyl.

Na začátku třetí periody červenožlutí výjimečně přesilovku nevyužili, ale další početní výhodu již ano. Zdarsa sice před prázdnou klecí promáchl Pavelcovu výzvu ke skórování, nicméně z druhé vlny se k puku dostal Marek Melenovský a jeho dorážka už byla úspěšná. O třech bodech už nebylo pochyb a jihlavské vítězství v základní části bylo stvrzené vzápětí. Bulík dobrou tečí neuspěl, ale Dukla zůstala na puku, Broža ho přistrčil před branku na Matěje Kravce a domácí forvard neomylně zakončil - 6:1. Svěřenci trenéra Štěpána Moravce mohli ještě dvakrát navýšit vedení, ale Kravec ani Štorek svůj úprk na gólmana kvůli faulu nezužitkovali.

V prodloužení byla jedna šance na obou stranách. Když se zdálo, že zápas půjde do nájezdů, přišla chyba hostí v kombinaci. Martin Pigl totiž úspěšným napadáním vybojoval kotouč, ujel soupeři a své sólo zakončil trefou nad pravé rameno gólmana do šibenice - 1:0. Jihlava tak poprvé v sezoně porazila Motor za všechny čtyři body.