14.03.2019, Denisa Józsová

DOR: MBL - CEB 6:3 (2:1sn) - Dorost se rozloučil se sezónou porážkou

Druhý zápas v necelých dvaceti čtyřech hodinách čekal českobudějovické dorostence na ledě Mladé Boleslavi. Jihočeši se sice dvakrát dostali do vedení o gól, ovšem Středočeši poté otočili utkání čtyřmi brankami. To znamenalo výhru 6:3, načež Boleslav vyhrála i nadstavbu. Domácím ovšem ani tyto čtyři body nestačily na vítězství ve skupině, takže stejně jako Motoru, jim sezóna už skončila.

Na začátku se zdálo, že zápas bude probíhat ve vyjetých kolejích z předešlého dne, diváci tedy neviděli mnoho útočných akcí. Vzájemné oťukávání však skončilo již v zhruba 8. minutě a hráči obou celků šli do soupeře nekompromisně. První pokus zaznamenal Gardoň, jenž zkoušel projít uličkou od modré přes dva obránce, ale přesně v čase 10:00, pár sekund po jeho pokusu, udeřili hosté a David Kašpar otevřel skóre utkání. S domácími to mohlo vypadat zle, avšak ve 14. minutě vrátil remízový stav Tomáš Rajgl. Hráči Motoru pak po Pecově faulu dostali možnost hrát pětiminutovou přesilovku, kterou ale nevyužili a během ní si ani nevypracovali nebezpečnou šanci. Za stavu 1:1 se proto po zaznění sirény odcházelo do kabin.

Druhá dvacetiminutovka nabídla z dvojzápasu to nejlepší, neboť diváci viděli velké množství šancí a góly. Budějovický Motor se zahryzl do svého soupeře opravdu pevně, ale byla z toho zatím jen tyčka. Ve 26. minutě se už ale hosté radovali, neboť po nepovedené útočné akci Bruslařů ujeli vpřed Kumpfmüller s Richardem Pitelem, jenž se se Stuchlíkem nemazal a v kličce mu poslal puk za záda. A mohlo být pro domácí hůř, neboť Sochor vypíchl puk na modré čáře útočícím bruslařům, ale v rozhodující moment neuspěl proti obětavému domácímu obránci. Poté se začalo vylučovat na obou stranách, z čehož ale začala těžit Mladá Boleslav. Z přesilovky pak v 30. minutě opět srovnal Tomáš Rajgl. Po dalším vyloučení Jihočechů se bleskově prosadil prudkou ránou od kruhu krátce po vhazování Jindřich Plíšek a Boleslav poprvé v zápase vedla. Do konce třetiny se vylučovalo ještě několikrát, ale ani jedno mužstvo z toho již nic nevytěžilo, i když šance byly.

V poslední části Boleslav pracovala na tom, aby si své vedení již pojistilo a ve 44. minutě Vojtěch Hradec navýšil na rozdíl dvou gólů. Hosté reagovali zvýšenou ofenzívou, jenže risk se jim nevyplatil, neboť jim o čtyři minuty později ujel Matěj Gardoň do nájezdu a v souboji jeden na jednoho oblafl gólmana Slaninu. Z tříbrankového vedení se ale Bruslaři neradovali dlouho. Alex Marhoun totiž ani ne minutu poté vrátil stav opět na rozdíl dvou branek a hrozilo, že hosté zápas ještě zdramatizují. To se ale nestalo a hosté si příliš nepomohli ani zbytečným faulem a potyčkou, po které museli hrát v oslabení. Půl minuty před koncem základní hrací doby zkusili hosté štěstí podobně jako v předchozím zápase Boleslav a odvolali brankáře. Toho využil Boris Žabka, jenž osm sekund před koncem, stejně jako včera, uzavřel gólový účet trefou do prázdné brány.

V prodloužení oba týmy spálily každý jednu stoprocentní tutovku, kdy nedokázali Žabka s Urbanem ani Dubský s Cibulkou trefit v brejku napůl odkrytou branku. Rozhodnout musely nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí, kteří je vyhráli 2:1. Rozhodující nájezd dal Dominik Ďurač.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Předvedli jsme výborný, bojovný, až heroický výkon, protože přestože víme, že jsme v předešlém zápase ztratili bod, věříme, že by Jihlava mohla klopýtnout ve Žďáru nad Sázavou na penalty nebo v prodloužení. Takže jsme pořád byli teoreticky ve hře a kluci hráli všichni do jednoho výborně, Marek Stuchlík chytal výborně. Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Bylo to trochu jiné utkání než předešlý den. Oba se hrály během méně než dvaceti čtyř hodin, trochu v nás pracovala únava. Vystřídali jsme některé hráče a vyzkoušeli jsme kluky, kteří si letos moc nezahráli. Práce jsme ale udělali hodně. V tomto zápase byl soupeř produktivnější a rozhodly dva góly, které jsme dostali v oslabení.