ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.02.2019, Dominik Zajan

DOR: ZNS - CEB 4:5p. - Dorostenci získali dva body za výhru po prodloužení

Dorostenci Českých Budějovic zajížděli na led Žďáru nad Sázavou. Jihočeši po dvou třetinách vedli o jednu branku, ale plamenům se podařilo deset minut před koncem základní hrací doby vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. V něm se trefil Petr Lukeš, který rozhodl o tom, že druhý bod si připíší Jihočeši.

První třetina dnešního utkání se nesla ve znamení branek, kterých padlo hned pět. Domácí tým měl výborný vstup do utkání, když se po Brúhově pasu trefil Daniel Polodna. Ze zápasu uběhlo v té době jen něco málo přes dvě minuty. Žďár nad Sázavou se o sedm minut později radoval znovu, když využil početní výhodu. Tentokrát se Polodna ocitl v roli nahrávače a prosadil se Václav Macek. Jenže od domácích to bylo pro tuto třetinu vše, poté se trefovali jen hosté. Do puku se opřel David Kašpar, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté ještě přišly dvě branky Českých Budějovic. Nejprve se prosadil Alois Dubský, načež dal gól ještě Tomáš Cibulka střelou od modré. Motor tak po první části vedl o jednu branku.

To druhá třetina nebyla divácky tolik atraktivní jako ta první. Jihočeši hráli tři přesilové hry, ovšem ani jednu z nich se jim využít nepodařilo. Přesto se fanoušci dvou branek dočkali, ty však padly až v poslední minutě druhé části. Kudrnáč našel přesně hůl Davida Kašpara, který si připsal druhou branku v dnešním utkání. Uteklo ovšem pouhých jedenáct vteřin, když se prosadili Žďárští. Polodna si připsal třetí bod, kdy nahrál na gól Matyáši Staňkovi. I po druhé siréně tedy vedli hosté o jeden gól.

Třetí třetina byla hodně zajímavá, přestože v ní padla jen jedna branka. Bylo však k vidění hned dvanáct trestů, navíc jedno trestné střílení! Své přesilové hry ovšem ani jeden z týmů nevyužil. Po faulu Čančury, jenže se provinil sekáním jel Robert Bačo trestné střílení, ale branku vstřelit nedokázal. Domácí to ovšem mrzet nemuselo, jelikož o půl minutky později vstřelili vyrovnávací branku. V hlavní roli byl znovu Polodna, který prožil povedený zápas. Po jeho pasu se prosadil Robert Bačo, jenž odčinil neproměněné trestné střílení. Zápas šel tedy do prodloužení.

To však moc dlouho netrvalo, respektive odehrála se jen jedna polovina. Poté se totiž do samostatné akce dostal Petr Lukeš, který přiřkl bonusový bod Motoru.

Sociální sítě

Náš tým dnes vyrazil na soustředění, které stráví na Lipně.??bit.ly/2YSlBO4

Hráči se právě rozcvičují před tréninkovou jednotkou na fotbalovém hřišti ve Frymburku. #soustredeni #rozcvicka @ Frymburk,...

Hráči se právě rozcvičují před tréninkovou jednotkou na fotbalovém hřišti ve Frymburku. #soustredeni #rozcvicka

40. narozeniny slaví Václav Kočí. V Českých Budějovicích působil v 1 sezoně, celkem odehrál 3 zápasy, v nichž si zapsal pouze 2...