26.10.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - JIH 4:3 - Junioři zvládli přetahovanou s Jihlavou za tři body

Českobudějovičtí junioři na svém ledě přivítali jihlavskou Duklu. Soupeř šel do vedení jako první, Motor však brzy vyrovnal a podobným směrem se ubíralo celé utkání. Těsnou přetahovanou nakonec rozhodli Jihočeši ve čtyřicáté šesté minutě, když se prosadil domácí obránce Tomáš Hubata. V tabulce tak svěřenci trenérů Hanzala a Roba poskočili na šestnáctou pozici.

V první třetině se toho dlouho moc nedělo, ovšem konec třetiny přece jen přinesl dvě branky. Jako první se trefila hostující Jihlava, když se po samostatné akci prosadil Jakub Nikolič - 0:1. Budějovice se ovšem nenechaly zahanbit a srovnaly stav zápasu o minutu a půl později. Jakub Novák poslal kotouč na Matouše Hrubce, který překonal Chaloupka v brance - 1:1. Hokejisté z Vysočiny si mohli vrátit vedení, ale vyloučení Silného nepotrestali.

I druhá třetina skončila vyrovnaným stavem ,přestože domácí hokejisté svého soupeře vysoko přestříleli. Budějovice se sice na začátku druhé periody dostaly do vedení, když se trefily po třech minutách. Další asistenci si připsal Novák, jehož nahození od modré dorazil do sítě Vojtěch Krcho - 2:1. Jenže hosté zvládli vyrovnat stav tohoto zápasu ještě v druhé části, když se poprvé v této sezóně trefil Martin Barák - 2:2.

Ta třetí už ovšem ano a spokojenější byli rozhodně domácí hokejisté. Po minutě a půl se totiž trefil Tomáš Pigl, jenž vrátil svůj tým do vedení - 3:2. Avšak Jihlava se znovu nechtěla vzdát za žádnou cenu, o tři minuty později bylo zase srovnáno. Juda našel volného Vítězslava Brože, jenž srovnal stav tohoto utkání - 3:3. Budějovice se však prosadily o dvacet dva sekund později. To se totiž po samostatné akci trefil Tomáš Hubata - 4:3. Žádná další branka už nepadla, a tak doma u Jihočechů zůstaly všechny body.