ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.11.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - KVA 2:0 - Drama s dobrým koncem! Junioři přehráli Energii

Českobudějovičtí junioři se představili na druhé ledové ploše proti karlovarské Energii. Diváci viděli první trefu v 7. minutě z hole Jakuba Nováka, na tu druhou si počkali až do třetí periody, kdy vítězství Motoru zpečetil Jakub Čížek, který k asistenci přidal i branku, a společně s brankářem Markem Dvořákem byl strůjcem vítězství. Již zítra čeká Robovi a Hanzalovi svěřence plzeňská Škodovka, kterou vyzvou také na druhé ledové ploše, tentokrát od 12:00.

Aktivněji začali domácí hokejisté, kteří si připsali hned několik střelecký pokusů a vynutili si i přesilovou hru. Na to v 7. minutě přišla první branka. Po vhazování se kotouč dostal k Jakubu Novákovi, který propálil vše, co potřeboval, a poslal Motor do vedení - 1:0. V úvodních dvaceti minutách následně bylo k vidění pár šancí na obou stranách, úspěšnější ale byli brankáři jak českobudějovického, tak karlovarského týmu. Kaňkou bylo v první třetině zranění Vojtěcha Doktora, který musel ze zápasu odstoupit.

Další dějství naopak začali aktivněji hostující hráči, kteří se téměř nedostávali z útočného pásma ven. Marek Dvořák působil v brance velmi jistě a chytil nejednu gólovou soupeřovu příležitost. Právě Karlovy Vary hýřily v ofenzivní zóně pohybem a obstřelovaly domácí svatyni, avšak branku nepřidaly. Když už se ve druhé třetině vydali na opačnou stranu Jihočeši, většinou z toho také byla dobrá příležitost. Branku jsme však před odchodem do kabin neviděli.

Do poslední třetiny nastoupil dobře Motor, který si vytvořil poměrně dost dobrých šancí, a dokonce jedna z nich zapadla, za jinak velmi jistého, Adama Horáka. Velmi důležitou branku obstaral domácí útočník Jakub Čížek, který tak na hokejky svých spoluhráčů přidal s blížícím se koncem utkání tolik potřebný klid. V závěru to karlovarská střídačka zkusila s odkrytými zády, s brankářem na střídačce. Ovšem bez úspěchu. Naopak od skórování nebyl daleko Najman, který ale odkrytou klec nakonec jen těsně minul. Jihočeši se i tak mohli radovat ze tří bodů po výhře 2:0.

Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga