ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.11.2019, Denisa Józsová

JUN: CEB - PCE 0:5 - Junioři zase nedali branku a vysoko doma padli

Českobudějovická juniorka nevyhrála už čtyři utkání v řadě, v tom posledním navíc nedala ani branku, což chtěla v tomto utkání změnit. Jihočechům však utkání zrovna dvakrát nevyšlo. Znovu totiž nevstřelili ani jednu branku, zatímco jich inkasovali rovnou pět. Proto padli s Pardubicemi a patří jim až šestnáctá v rámci turnaje O Pohár DHL.

První třetina tohoto utkání přinesla vcelku vyrovnanou podívanou. Oba týmy byly schopné se dostat ke střelám na branku, ovšem gólmani ani jednou neinkasovali. O něco více práce měl Marek Dvořák, který dokonce čelil trestnému střílení po faulu Michala Silného, ovšem to nebylo proměněno, a tak se šlo do kabin bez vstřelené branky.

To druhá perioda už byla podstatně o něčem jiném, Dynamo totiž vstřelilo čtyři branky a rozhodlo toto utkání. Vítěznou branku vstřelil ve dvacáté šesté minutě Martin Kostka, jemuž nahrál Dominik Chára. O necelou minutu později to navíc bylo o dva góly, tentokrát se trefil hostující Radek Šír. Následně si domácí zahráli první oslabení v utkání za příliš mnoho hráčů na ledě, při kterém dostali další branku. Tentokrát se do puku opřel Michal Rouha a bylo to už o tři branky. A to v této části ještě nebylo vše. Znovu se totiž trefil Michal Rouha, jenž vstřelil druhou branku v zápase, a to během necelé minuty. Pardubice tak šly do kabin s pohodovým vedením o čtyři góly.

Jihočeši chtěli zabrat v poslední třetině zápasu, ovšem zrovna dvakrát jim to nevyšlo. Východočeši využili další přesilovou hru, tentokrát se po samostatné akci prosadil Maritn Kostka. Viděli jsme ještě po jednom vyloučení na obou stranách, ovšem branka už nepadla. Pardubice tak odjely z Českých Budějovic s jasnou výhrou a třemi body do tabulky.

Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...